Vyvolená k smrti

Vyvolená k smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29511/bmid_vyvolena-k-smrti-uQC-29511.jpg 4 279 66

Alvarezová & Pescoliová série

Detektiv Regan Pescoliová pracuje na případu Vraha od Medvědí řeky už několik měsíců. Ani v nejhorším snu by ji však nenapadlo, že sadistický maniak zaútočí i na ni. Regan moc dobře ví, že v jeho zvrácené mysli existuje jakýsi šílený plán, jehož základní součástí jsou oběti přivázané k osamělým stromům v mrazivé pustině montanských hor. Tam je pochopitelně nečeká nic jiného, než osamělá smrt, která přichází až po dlouhých hodinách nesnesitelného trápení. Nate Santana doposud nepotkal ženu, která by se jen vzdáleně podobala Regan Pescoliové. Teď ale zmizela a Nate tuší, že jí hrozí smrtelné nebezpečí – a že jediný člověk, který mu Regan pomůže najít, je její kolegyně Selena Alvarezová. S každým krokem, který v pátrání učiní, jsou však blíže strašlivé pravdě o podrobnostech Reganina zmizení i údělu, k němuž ji vrah předurčil. V liduprázdných montanských lesích se skrývá zlo. Pokud mu chtějí policisté a Nate Santana učinit přítrž, musí pochopit vrahův zvrácený plán a rozluštit vzkaz, který jim postupně zanechává na každém místě činu…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Domino

Chosen to Die , 2009

anája
28.01.2020 5 z 5

Velmi dobrý thriller napínavý, čtivý. Jen mě chybělo nějaké dokončení osudu Jillian a Zena Mc Cormicka . Když tam žil a zachránil ji a hned potom co se to samé stalo Prescolliove.....se po něm slehla zem, škoda

Ester7
29.10.2019 5 z 5

Super krimi

Costanzo
27.01.2019 5 z 5

Pokračování splnilo mé očekávání a opět končí otevřeně...přežil to nebo ne? Že by to bylo až tak jednoduché? L. Jackson prostě ví, jak vzbudit u čtenářů zájem. Toto je od autorky moje druhá kniha a jsem příjemně překvapena. Určitě budu v sérii pokračovat.

SimonaP
29.09.2018 4 z 5

Napínavá, čtivá kniha, jsem ráda, že jsem tentokrát vraha neodhadla.

moudivlacek
30.12.2017 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu, přesně jak jsem předpokládala. Regan totiž není z těch žen, která se snadno vzdá, ale i ona si sáhne na samé dno svých fyzických i psychických sil.
Překvapila mě osoba vraha, ale ještě víc jeho "spojení" na bohatou rodinů Longů.
A navíc se nemohu zbavit dojmu, že vrah "nezůstal tam, kde ho opustila Regan a policie", ale že to bude mít pokračování, stejně jako osud mladé Longové.
Moc se těším na další díl, skvěle napsáno. Doporučuji.

orinka3
19.11.2017 3 z 5

Solidní a napínavá detektivka. Co mi vadilo, tak věčné a už dost obehrané téma démonické matky a jejího vlivu na charakter pachatele. A paní, která měla nadpřirozené schopnosti předpovědět budoucí události, se nějak divně vytratila. Jinak se to čte výborně.

kotuldaa
17.09.2017

Predchozi dil napinavejsi, knizka se ale dobre cte

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

První díl byl trochu lepší.

Vlak7
24.10.2016 1 z 5

Nic moc.

Vlak7
21.10.2016 1 z 5

Ctu a neskutecne dlouho, nemuzu se zacist, milion postav. Zrejme pro me Kepler nasadil vysokou latku.

marek7167
11.08.2016 5 z 5

První kniha od autorky. Rád se k její tvorbě vrátím. Dost jsem u knihy přemýšlel, dával si plno věci do souvislostí, jako bych se díval na film a sestřihával si jednotlivé scény do jednoho celku! Za mě velká spokojenost i s rozuzlením! 5*

evin84
24.05.2016 5 z 5

Super kniha,moc dobře se mi cetla.Doporucuji precist :-)

sipkulka
08.05.2016 5 z 5

Suprová, napínavá knížka ale to jsou ostatně od Lisy všechny co sem zatím četla ;)

ovpana
21.02.2016 5 z 5

Úžasně a parádní čtení, udržuje v napětí až do konce.

TaLu
11.12.2015 3 z 5

Pokud bych knihy četla s rozestupem a úplně nejlépe jako dvě samostatné detektivky, tak by hodnocení bylo bývalo mnohem lepší a také by byl lepší můj čtenářský zážitek. Já ale četla první a druhý díl vzápětí za sebou a byla jsem opravdu zklamaná.
Ano, myšlenky se nám lidem stále opakují, hlavně když jsme pod tlakem, ale stálé opakování myšlenek hlavních hrdinů v knize rušilo a nemohla jsem se ubránit stále sílícímu dojmu, že pokud by autorka napsala místo dvou knih jen jednu, tak by na stejný počet stran vyšlo mnohem více napětí a odpadla by naprosto zbytečná "vata" . Opravdu jsem si říkala, že pokud přečtu ještě jednou "že svými zuby drtil kostku ledu" tak začnu ječet.
Vyšší hodnocení zachraňuje až poslední třetina knihy a konec sám.
Jednu hvězdičku musím sundat i za chyby v logice. Opravdu nechápu, jak mrtvola z konce prvního dílu, mohla v druhém být "živolou", jež je zatýkána a nastupuje do policejního auta. To asi nebude překladem :-(

konicekbily
09.11.2015 2 z 5

Slabší než Osamělá smrt.

lalaserka
19.10.2015 5 z 5

Super knížka. Tato autorka je jedna z mých neojblibenějších

maličkán
08.10.2015 5 z 5

Úžasná, úžasná, úžasná. Co víc říct, Lisa je prostě moje krevní skupina.

jarka2222
21.09.2015 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc než první. Četlo se to velmi dobře, klasika od L.J., která prostě nezklame. Jen mě z těch věčných sněhových bouří byla chvílema zima:-))))))), číst knížku v letošním horkém létě by byl určitě ještě větší zážitek:-)). Za mne super počteníčko. Čtyři hvězdičky dávám jen za to, že už jsem četla od Lisy lepší.

jasmína
07.08.2015 5 z 5

Od začátku do konce neměla knihu chybi ! Napínavá, až jsem měla i nemilé sny, ale konečně jsem si zase "smlsla" na Lise Jackson, která by měla psát jen takhle :)

Ne jako kniha Všechno mi řekni, takže jsem si tímto jejím románem uklidnila, že napínavě psát umí, i bez sexu na několika stránkách, ten ať si šetří do těch svých "červených románků", v detektivkách mi to vyhovuje tak, jak to bylo v tomto románu !

útěk Montana

Lisa Jackson
americká, 1952
2010  88%Vyvolená k smrti
2009  88%Osamělá smrt
2011  84%Horká krev
2013  82%Nechtěj nic vědět
2009  77%Zrádkyně

Kniha Vyvolená k smrti je v