Strach zemřít

Strach zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258616/bmid_strach-zemrit-258616.jpg 4 162 42

Alvarezová & Pescoliová série

Vrah nepokládá své konání za zločin. Mrtvá těla se totiž v jeho očích stávají uměleckým dílem. Celá řada lidí má z tuhých montanských zim hrůzu, ale on si je užívá. Jedině s pomocí krutých mrazů totiž může zabíjet tak, aby jeho oběti zůstaly i po smrti krásné. Tak rád sleduje ledový vodopád, který ženy zbavuje života, tak rád se dotýká jejich chladné kůže... Ano, celý svět může díky němu spatřit tu krásu – a jeho pomstu. V horském městečku Medvědí brod byly nalezeny dvě mrtvé ženy. Před smrtí je vrah nechal zmrznout na kost a pak je veřejně vystavil, jako by se chtěl pochlubit vykonaným dílem. Obyvatelé trnou hrůzou, kdo se stane příští obětí. Policejní vyšetřovatelka Selena Alvarezová obě zavražděné ženy znala. Proč ale na sobě měly její šperky? Chce jí tím vrah něco naznačit? Společně s kolegyní Pescoliovou a soukromým očkem O'Keefem se snaží dopadnout pachatele, který o ní zjevně ví až příliš mnoho. A který chce, aby Serena na vlastní kůži pocítila strach zemřít.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

Afraid to Die , 2012

ivoiro
27.08.2023 3 z 5

Tohle je taková příjemná oddechovka.

Georgine
01.03.2023 3 z 5

Oproti předchozímu dílů mi tento připadl jako méně zdařilá kopie. Vrah chce zabít jednu z dvojice vysetrovatelek, obeti mučí chladem... Děj mě nepohltil jako ve Vyvolené zemřít,proto nižší hodnocení.

Renca.ch
28.02.2023 3 z 5

Průměrná detektivka,místy čtivá, jindy se děj táhnul. Celá tato série s Alvarezovou a Pescolinovou je si podobná, škoda urychleného konce a nevysvětlení bližšího pachatelova jednání.

Zlatinka.Emilly
08.05.2022 4 z 5

Trochu podobné prvním dvěma knihám Série Alvarezová Pescoliová, jen jsem se obávala, že si na odhalení vraha budu muset počkat na druhý díl. Naštěstí ne, během pár stránek se vše vyřešilo.

Leena
09.01.2022 2 z 5

Četla jsem to dlouho..velice dlouho.
Nemohla jsem se donutit.
Bylo to dost nezáživné, jen konec stál za to, což je na tak objemnou knihu celkem málo:-(

musivila
16.07.2021 5 z 5

Někomu může přijít otravné znovu vysvětlování a omílání toho, co už o životech vyšetřovatelek známe z předchozích dílů. Ale chápu, že pokud někdo nečetl celou sérii a nebo čte s ročním rozestupem, tak pak se připomenutí hodí.  Já bych zas vynechala podrobnější popis o vedlejších osobách, kteří se v příběhu jen mihnou např. protože najdou mrtvolu.
Jinak se mi kniha moc líbila, autorky styl mi sedl, napětí a trochu romantiky. Zatím se děj točil více kolem života Pescoliové, nyní nahlédneme do soukromí také Alvarezové. Minulost, kterou v sobě pohřbila, znovu vyplouvá na světlo a vstupuje ji do života. Objeví se hned 2 osoby z její minulosti, kteří ji převrátí život vzhůru nohama. A její tajemství se stává veřejným. Do toho v Medvědím Brodě začne řádit další sériový vrah "ledových mumií". A zdá se, že má spadeno i na Selenu!
Konec je trochu uspěchaný, možná bych čtenáře trochu déle napínala a hlavně dovysvětlila motiv vraha.

„Ještě horší bylo, že cítila jeho přítomnost, i když nevěřila na nic jako „pocity“ nebo „předtuchy“. Kratičký okamžik za svítání měla pocit, jako by na ni zíralo zlo.

„Jdu si pro tebe, zdálo se jí, že slyší, jdu si pro tebe a ty nemáš šanci uniknout.“

knihomolka525
02.05.2021 2 z 5

příběh spíš přijmou ženy.Já osobně jsem se od druhé poloviny nudila.

Janík511
06.04.2021 4 z 5

Napínavá kniha s překvapivým závěrem. Vraha jsem neuhádla a tak to má být. Nízké hodnocení trochu nechápu, kniha si ji určitě zaslouží.

ctenarkaEva
28.12.2020 3 z 5

Dřívější díly se mi líbily víc, tento mě bohužel nijak zvlášť nezaujal a nějak nemám moc chuť pouštět se do dalších dílů. Uvidím časem.

laura
27.12.2020 5 z 5

Zpočátku jsem se v tom plácala, ale nakonec se to rozjelo. Opět čtivé, napínavé, kruté a mrazivé. Stejně jako zima v Montaně. Jako byste tam byli, chvěli se chladem a zuby vám drkotaly hrůzou a šílenstvím. Zase jeden z příběhů, od kterého se vám nechce odcházet...

Katulinka69
17.12.2020 3 z 5

Lepší než díl předchozí tak snad teď i trochu pritvrdime-to mi trošku chybí

RomanDušek
25.09.2020 5 z 5

Skvělý příběh! A stejně jako u příběhu Osamělá smrt a Vyvolená k smrti, dotváří úžasnou atmosféru zimní Montana.

Části, kde promlouvá vrah "ledových mumií", jsou úžasné!

knihomolkadorfa
27.01.2020 2 z 5

Tak tohle mě tedy nezaujalo. Do čtení jsem se musela nutit, napětí žádné, thriller ani náhodou.

SimonaP
23.01.2020 2 z 5

Nic moc, nelogické, nevysvětlené, divné.

Nunynka
05.01.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře. Líbí se mi i prolínání osobních životů hlavních hrdinek. Jen ten konec byl najednou moc uspěchaný. Honem ať už je konec.

ada10792
01.05.2019 3 z 5

Všechny knihy série mi připadají stejně

moudivlacek
31.01.2019 5 z 5

Řeklo by se, že Medvědí Brod by si už mohl zvyknout na masové vrahy, ale dá se na tohle zvyknout? Myslím si, že ne. Od začátku jsem byla v šoku díky zvrhlosti vraha a ten mě nepustil až do konce. Je zde průlom v osobnosti Alvarezové do její minulosti, každopádně ani zde není o co stát a nic jí závidět. Objeví se tu nový člověk, který Alvarezovou znal, bude to mít dobré nebo záporné stránky pro ni? To posuďte sami.
Každopádně skvělé napínavé čtení.

Laf
12.01.2019 4 z 5

Výborná kniha, která mne upoutala hned od začátku. Nechybí ani spoustu zvratů a zápletek. Za přečtení to rozhodně stálo :)

gama
24.02.2018 5 z 5

Opět výborná kniha!

Ajuszka
11.11.2017 5 z 5

Kniha se mi libila,ostatne jako vsechny od teto autorky,nicmene radim ji mezi ty ,,slabsi"

zima Montana

Lisa Jackson