Alt-Life

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Alt-Life je příběh z budoucnosti. Josiane a René patří do generace 50/50. Žijí napůl ve skutečnosti, napůl ve virtuální realitě. A lidstvo právě potřebuje uprchnout z umírajícího světa. Právě proto se přihlásí jako dobrovolníci pro pokus bez možnosti návratu. Stanou se průkopníky nového světa – na 100 % virtuálního. Čeká je svět řízený jejich touhami, svět bez bolesti a přirozených potřeb. Zde je možné vše (nebo téměř vše). Jejich dobrodružství narýsuje budoucnost dalších lidí, kteří se k nim rozhodnout připojit. Současný francouzský komiks, jehož kresba vychází z Moebiova vidění světa, zaujme jak zajímavým libretem, tak kreativním pojetím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438017/alt-life-wex-438017.jpg 3.913
Žánr:
Literatura světová, Sci-fi

Vydáno: , Argo
Originální název:

Alt-Life, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Alt-Life

BUBO26
12. května

Je to mierne zaujímavý príbeh, ktorý ale rozhodne nie je originálny či dokonca prevratný. Príbeh o tom, že človek sa dostane do virtuálnej reality, tam môže čokoľvek a začne sa nudiť, čítal každý priemerný čitateľ sci-fi už mnohokrát. Komiks je pekne nakreslený, ale je to len pozlátko, pod ktorého povrchom sa neskrýva nič hlboké. Celý príbeh sa točí okolo sexu. Dve postavy, rok „virtuálneho života“ a ten celý vyplnený sexom (ona) a trápením sa „prečo nemám chuť na sex?“ (on). Z čoho vystáva otázka: ak by ste mali možnosť byť bohom, doslova vytvárať akékoľvek svety, vesmíry, vlastnú fyziku... Strávili by ste celý čas sexom? A premýšľaním o ňom?

trudoš
09.11.2020

Zajímavé pozastavení nad budoucností virtuální reality, ale jestliže jste na sci-fi vyrůstali, asi vám Alt-Life nesdělí víc, než co už jste četli jinde v různých obměnách. Je to obdobné, jako filmovému fanouškovi s nadšením vykládat o originálním blockbusteru, ve kterém… počkejte si na to… se Titanic potopí na dno! Podobně na mě působila zápletka komiksu Thomase Cadèneta, v němž si dvojice hrdinů snaží uvyknout neomezeným možnostem umělého světa a následně se vyrovnat s neblahými následky, jaké na psychiku mohou mít. Vyprávění nutí k zamyšlení, ovšem kromě vtipných souloží a inteligentních dialogů mi obsahově nenabídlo nic zajímavého. Děj je minimální, autor se soustředí především na vývoj ústředních postav a svět za jejich zády (ať už reálný, nebo virtuální) je pouhou kulisou umocňující jejich existenci. A přestože filozofická nadstavba je bezesporu podnětná, finální vyústění nenabízí žádnou formální odpověď či životní paralelu. Pouze morbidní pointu, která je však maximálně zdařilá.