Alois Nebel

Alois Nebel https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7265/bmid_alois-nebel-ejk-7265.jpg 4 306 44

Alois Nebel série

Souborné vydání železničářské trilogie rozšířené o alternativní konec. V hlavní roli Alois Nebel, narozen ve znamení Vah roku 1948 ve Frývaldově, dříve Freiwaldau, nyní Jeseník. Celý život u dráhy, stejně jako jeho příbuzní. Sbírá jízdní řády, pije pivo, kouří a občas v mlze vidí to, co jiní nevidí. Naposledy pracoval jako výpravčí v Bílém Potoce. Pak mu vlaky, projíždějící stanicí napříč celým stoletím, zatemnily mysl.... celý text

tee
21.02.2012 5 z 5

Viděla jsem prvně film, po třech týdnech jsem se vrhla na knihu. Možná pro mě film byl srozumitelnější, ale pořád zůstává pravdou, že tento komiks je velmi vydařený .

Martin_Happy
05.01.2012 5 z 5

Velmi pěkný komiks, o kterém neska mluví všichni. A to jen proto, že je tu nový film. Ale mě se to prostě líbilo a četlo se mi to dobře. A ty cizojazyčné výrazi mi dodaly trochu autenticity

Violetti
06.11.2011 3 z 5

Pro mě méně srozumitelné jak po obsahové, tak po grafické stránce. Navíc mě mrzely gagy v němčině/ruštině/polštině, protože jsem tomu prostě nerozumněla a dle mého to přispělo k tomu, že mi občas nedocházely souvislosti. Ale na film se kouknu, to jo, zas tak mě to nezklamalo.

Dejf42
30.11.-0001 5 z 5

Velice podařený komiks z českého prostředí. Nenásilnou formou seznamuje s problémy oblasti Zlatých hor a jejich historickým pozadím. Navíc k lidové postavičce českého nádražáka prostě nelze nepřilnout :-)