Aloha Molokai : Havajské ostrovy nevšedním pohledem

Aloha Molokai : Havajské ostrovy nevšedním pohledem

Chcete vědět, kde jsou nejlépe slyšet plesknutí velrybích ploutví o hladinu oceánu? Chcete poznat duchovní význam havajského pozdravu ALOHA, pocítit vůni gardénií při tanci hula hula anebo stát bosí pod palmami ve vyhřátém písku a pozorovat západ slunce? Pak si nenechte ujít knihu cestovatele Petra Nazarova "Aloha Molokai", která je v pořadí jeho již druhou cestopisnou knihou. Tentokrát autor zachycuje několik měsíců toulek po šesti havajských ostrovech se zvláštním zaměřením na ostrov opředený mystickými pověstmi a magickou atmosférou a často nazývaný jako "Přátelský ostrov" nebo "Ostrov kouzelníků" - ostrov Molokai. Petr Nazarov dokázal nevšedním způsobem přiblížit čtenářům neopakovatelnou atmosféru Havajských ostrovů, život místních obyvatel a jejich tradice. Vysvětlí vám, jak se nejlépe vyhnout dvaceticentimetrovým stonožkám, jejichž toxické bodnutí je velmi bolestivé, a co se stane, když se vyhnutí nepodaří… Zjistíte také, že kokosový ořech je možné docenit nejen za účelem kulinářským, ale má i své praktické využití. Jste milovníky fotbalu? Skvěle! Pak se dozvíte, s jakým nadšením hrají na ostrově Molokai fotbal nejen muži a co vše zahrnuje místní fotbalový trénink. A je toho mnohem víc. Autor vám ve svém poutavém vyprávění prozradí, co si na ostrově Maui zaslouží název jako Nebeský opar, Květinová modlitba nebo Znovuprobuzení. Naučíte se, jak najít ten správně omletý černý kámen, který domorodci používají pro bezpečný a příjemný spánek a který dle místní víry umí zastavit putování lidské duše po astrálním světě během spánku. Kniha vás doslova pohltí svým bezprostředním vypravěčským stylem, který vám pomůže zapomenout na to, že jste pouhý čtenář, a učiní z vás objevovatele všech popisovaných krás. Téma, které si Petr Nazarov vybral, a způsob, kterým svůj cestopis čtenáři nabízí, zaplňuje mezeru na českém knižním trhu a jako pomyslná třešinka na dortu je pro čtenáře připraveno velké množství nádherných barevných fotografií, z nichž mnohé autor také prezentuje na svých přednáškách a výstavách nejen u nás, ale i v zahraničí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/152774/aloha-molokai-havajske-ostrovy-nevsednim-pohledem-152774.jpg 4.37
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno:, Petr Nazarov

popeluška
01.03.2016

Kniha je moc pěkná čte se nádherně, je velmi zajimavá :-)

simonabr
05.02.2015

Bohužel méně poutavé a strhující než je autorovo vypravování naživo, ale každopádně se člověk zase dozvěděl něco nového a fotky jsou jedním slovem překrásné.

stancold
25.03.2013

Pěkně sepsané zážitky ze tří cest po Hawaiských ostrovech a zejména ostrova Molokai. Autor nás seznamuje s místní kultůrou, tradicemi, zvyky a hlavně poklidným životem na těchto exotických ostrovech, které plní vaše sny.

Petr Nazarov

Petr Nazarov