Almužna jen pro bohaté

Almužna jen pro bohaté https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133446/bmid_almuzna-jen-pro-bohate-133446.jpg 4 232 64

Napínavý román z dvacátých let minulého století mapuje život dvou zcela odlišných žen, jejichž příběh začal zdánlivě stejně: brzy ztratily rodinu a musely se postarat samy o sebe, na což nebyly svou výchovou připraveny. Zvolily každá jinou cestu, ale když se jejich osudy proťaly, jedna z nich to zaplatila životem. Smrt krásné bohaté dámy vypadá zprvu jako nešťastná náhoda. Brzy však vyjde najevo, že se jedná o vraždu, jejíž kořeny sahají daleko do minulosti. Podezřelí jsou všichni: manžel, příbuzní, bývalý milenec, zaměstnanci. Pátrání po motivu odkrývá nejen stará tajemství, ale i příběh velké lásky, nenávisti a bezbřehé touhy po moci. Odhalení pečlivě skrývaného milostného trojúhelníku zavede hlavní hrdiny do smrtelného nebezpečí.... celý text

Jirinamac
29.01.2021 4 z 5

Jablko nepadá daleko od stromu. Z romantiky se nakonec vyklubala příjemná detektivka.

Zzofinka
10.01.2021 5 z 5

Úžasná knížka,četla se jedním dechem.Propracovane postavy,napětí a spád. Super!

Jabkovžupanu
01.01.2021 4 z 5

Velmi čtivá a oddechová kniha. Jako u dalších autorčiných děl mě i tady dráždilo pár nelogičností, ale knihu jsem neodložila a užila si ji. Paní Körnerová psát umí, člověk jí to pak snadno odpustí :) umím si představit, že si po nějakém čase knihu na dovolené opět přečtu.

Jurfinka
25.10.2020 4 z 5

Hezké pohodové čtení, nepříjemná Alice...

zdenaR
18.10.2020 4 z 5

Autorka mě opět nezklamala.
Moc ráda čtu její knihy a i tato byla skvělá. Měla v sobě vše - napětí, zradu, lásku i zklamání.
Doporučuji.

Marci70
21.09.2020 5 z 5

Opět skvěle napsaná knížka. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout..

katallinka
10.07.2020 4 z 5

Takový výběr nesympatických postav jsem už dlouho neviděla. První polovina byla dost neosobní, popis jednotlivých postav a jejich příběhů. Druhá polovina byla skvělá. Detektivní zápletka poměrně jednoduchá, ale moc mě bavila.

Barbora216
15.06.2020 5 z 5

Knize bych dala 4,5* moc dobře se četla, příběh měl spád a byl skvěle vymyšlen. Půl hvězdičky ubírám pouze za to, že mi jiné knihy od H. M. Körnerové přišly o malinko lepší. Ale i tak už se moc těším na její další knihu.

sonkovaj
05.05.2020 4 z 5

Napínavý příběh ze zajímavé doby. Moc hezky se četla.

knihovniceS
02.02.2020 5 z 5

Pěkný román, u paní Körnerové to ani nemůže být jinak. Začátek knihy se jeví jako „červená knihovna“, ale není to „slaďák“, děj má spád a za polovinou se z „červené knihovny“ stává detektivka. Děj je napínavý a konec mě překvapil. Doporučuji

Lemurka
12.01.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Pěkný příběh, napínavý děj od začátku do konce. Jak někdo muže být jako Alice, nechápu... Téma vražd nemám v oblibě, tak jsem ráda, že se to tu řešilo na posledních stránkách, rozuzlení mě překvapilo.

kopretitinka
29.11.2019 5 z 5

Jako obvykle spisovatelka nezklamala :-) Pro mě je to sázka na jistotu

packlik
01.10.2019 5 z 5

Výborná kniha, udržela mě na gauči od první do poslední stránky. A opravdu jsem byla docela překvapená, kdo byl hlavní padouch :-)

JancaMia
12.07.2019 4 z 5

pěkné ale nechtěla bych být ve stejné situaci ..

hapac
08.04.2019 3 z 5

Kniha pěkná, ale ty historické se mi líbí více.

pip11
12.01.2019 4 z 5

Pěkná kniha i detektivní zápletka se povedla. Dávám ale raději přednost historickým,ty se mi líbí více.

Radka1911
22.10.2018 5 z 5

Čtivý, napínavý román s detektivní zápletkou.

Kerberos
24.09.2018 3 z 5

Takové nenáročné čtení s detektivní zápletkou,autorka má i lepší knihy.

helenah
21.04.2018 5 z 5

Dobrá oddychovka přečtená za dva volné dny. Paní Körnerová umí tím jak píše tak zvláště navodit atmosféru doby i místa, ve kterém se její příběh odehrává. Miluju její knížky-jak dlouhé rodinné ságy z francouzského prostředí, tak příběhy z našich končin....

Akneris
22.01.2018 5 z 5

Knížka se mi opět moc líbila,doporučuji.