Posvátná květina

Posvátná květina https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95447/posvatna-kvetina-95447.JPG 4 3 2

Allan Quatermain série

Dobrodružný román s prvky scifi, ze serie Allan Quatermain č. 7.Děj se odehrává převážně v Africe

Luigi1
13.03.2022 4 z 5

Zajímavě napsané.

Kočitánka
05.08.2016 4 z 5

Napínavý „otvírák“, který s příběhem samotným až tak moc nesouvisí, přesun do deštivé Anglie, bitva s otrokáři, plejáda ne zrovna přátelských afrických kmenů, posvátná květina jako jeden z bohů lidojedů, čarodějové s magickými věštbami a v neposlední řadě silná milostná linie (nebo vlastně dvě) – tahle kniha si přímo říká o filmové zpracování. Když ji člověk čte, podvědomě přemýšlí o tom, kdo by asi hrál lovce a dobrodruha Allana Quatermaina, kdo lehkovážného Stephena a kdo by se blýskl v roli charismatického Doktora. Nevidět v některé z postav Harrisona Forda snad ani nejde, i když to jsme trochu někde jinde. Chvilku jsem si musela zvykat na archaický překlad, který místy působil nechtěně komicky. A i když nemám nic proti retrospektivnímu vyprávění, vypravěč by si časté „spoilerování“ mohl klidně odpustit.

dobrodružné romány

Henry Rider Haggard