All you need is kill - Stačí jen zabíjet

All you need is kill - Stačí jen zabíjet https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290533/bmid_all-you-need-is-kill-staci-jen-zabi-n5v-290533.jpg 4 237 46

Když na Zemi zaútočí vražedná mimozemská monstra, je Keidži Kirija jenom jedním z mnoha rekrutů, vyslanými zabíjet... a umírat. A Keidži také téměř okamžitě umře – jen aby se vzápětí probudil ráno před bitvou, vyrazil opět do boje a znovu zemřel. A znovu. A znovu. Keidžiho jedinou nadějí na únik z ubíjející časové smyčky je zvítězit nad nepřáteli, jenže jak toho dosáhnout? Pod manga adaptací slavného příběhu (který inspiroval i film s Tomem Cruisem, Na hraně zítřka) je podepsaný mj. Takeši Obata, jeden z tvůrců série Death Note – Zápisník smrti!... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

All you need is kill , 2014

Mr.J
08.10.2016 4 z 5

Takeshi Obata. Nebudu lhát, to byl ten jediný důvod proč jsem mangu koupila. Už jsem od něj četla Death Note a tak vím, že on je záruka kvality, aspoň co se vizuální stránky týče. Kresba je tu nádherná, někdy tak realistická, úplný ráj pro oči.
Co se ale scénáře týče, už je to slabší. V celku škoda, že scénárista se tu kvalitou nevyrovnal kreslíři. První polovina byla perfektní a kdyby se takto držela až do konce, určitě by ode mě dostala plný počet, ale od místa kde se kniha v originále dělí na dva díly to začíná pokulhávat, spadat do typického japonského stereotypu a už v tu chvíli jsem přesně věděla jak to skončí. Tím pádem mě konec nenadchl tolik co možná ostatní.
Ale Takeshi Obata, ten za ty čtyři hvězdičky stojí ;)

hroubek
06.10.2016 5 z 5

Mangu jsem ještě nikdy nečetl, takže to pro mě byla nová zkušenost, ale pochybuji, že bych si pro začátek mohl vybrat lepší komiks, než je All You Need Is Kill. Z komiksu jsem hodně nadšený a dost velkou zásluhu na tom má i film Na hraně zítřka, který je boží. Co se týče samotného komiksu, tak ten se čte suprově. Kresba je parádní a nejednou překvapí velmi propracovanými detaily. Zvláště dvojstránky z bitvy jsou pastva pro oči. A i po příběhové stránce to stojí za to, i když jsem čekal že se to bude více podobat filmu, a větší část děje se bude točit kolem Keidžiho a Rity a jejich setkání a následný výcvik proběhne dříve. I tak mě komiks fakt moc bavil a dost mě mrzelo, že nemá o dalších sto stránek navíc. Doporučuji všem fanouškům filmu.

PS: Jedna z mála věcí, která mě na komiksu přišla zvláštní, bylo to, že když Rita vyšla ze sprchy nahá, tak neměla bradavky a ani pubické ochlupení a náznak vagíny. Opravdu nahotu v komiksu nepotřebují, přesto nechápu proč to vypadá, tak jak to vypadá, a není to uděláno jinak. Nebo proč třeba nezměnily prostředí a nenahradily sprchu nějakou jinou místností.

michal3736
12.08.2016 5 z 5

Skvěle nakreslené a výborný příběh, co také čekat od tvůrce Death Note...mnohonásobně lepší jak film...akorát ty Mangy a komiksy se tak rychle přečtou :-)

Markéta2000
18.07.2016 5 z 5

Manga byla super!!!Rozhodně stojí za přečtení. :D

3DD!3
01.06.2016 5 z 5

Měl jsem s mangou problém, číst odzadu mi dělalo problém abych byl konkrétnější, ale jak všichni říkají... zvyknete si. Film s Cruisem byl pecka, moderní klasika žánru a nedám na něj dopustit, ale zdá se že originál byl ještě lepší. Komiksové zpracování příběhu o časovou smyčkou zdokonalovaném bojovníkovi, který umírá a znovu ožívá předchozího dne chytne a nepustí. Příběh je tak jiný jak to jen jde a je mnohem více... jak to říct... japonský. Postoj ke smrti, učení boje, tragická láska k ženě, která stále zapomíná na první setkání. Perfektní. K tomu úchvatná kresba Takeshiho Obaty.

martinstefko
14.04.2016 4 z 5

Tahle manga vás dovede strhnout.

zfilmováno manga mimozemšťané postapokalyptické romány

Autoři knihy

Hiroši Sakurazaka