All you need is kill - Stačí jen zabíjet

All you need is kill - Stačí jen zabíjet https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290533/bmid_all-you-need-is-kill-staci-jen-zabi-n5v-290533.jpg 4 234 46

Když na Zemi zaútočí vražedná mimozemská monstra, je Keidži Kirija jenom jedním z mnoha rekrutů, vyslanými zabíjet... a umírat. A Keidži také téměř okamžitě umře – jen aby se vzápětí probudil ráno před bitvou, vyrazil opět do boje a znovu zemřel. A znovu. A znovu. Keidžiho jedinou nadějí na únik z ubíjející časové smyčky je zvítězit nad nepřáteli, jenže jak toho dosáhnout? Pod manga adaptací slavného příběhu (který inspiroval i film s Tomem Cruisem, Na hraně zítřka) je podepsaný mj. Takeši Obata, jeden z tvůrců série Death Note – Zápisník smrti!... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Crew

All you need is kill , 2014

Edice
11.03.2018 5 z 5

Tuhle mangu jsem si opravdu užila. Je první, do které jsem se opravdu zažrala. Když už jsem ji nedržela otevřenou v rukách, tak na mě neustále dotíral pocit, že musím jít a otevřít ji.
Kresba i příběh mi sedly a stránkami jsem se tudíž probírala jako po másle. Hlavního hrdinu jsem prostě žrala a Ritě jsem nefandila o nic míň.
Manga pro mě byla příjemnějším zážitkem než ní inspirovaný film. Nadšeně se k ní budu v budoucnu vracet. :)

TonyStarkless
12.02.2018 5 z 5

Brutální kresba, především v bojových sekvencích. Mimikové zabíjí obzvláště „blivajzným“ způsobem. Hltala jsem každou stranu, jak se z toho mladej dostane a Rita byla prostě boží, od 15ti let bojovat sama, k tomu není co dodat. Tahle manga neměla prostě chybu!

sola_lupa
09.01.2018 5 z 5

Moje první přečtená manga a hned takové peckovní sci-fi! Čte se tak dobře, že ji nemůžete odložit, má jedinečný nápad a zpracování. Není co vytknout. Kdybych ji četla předtím, než jsem viděla Na hraně zítřka, asi bych film nedokoukala a dala mu hodně špatné hodnocení. Mohu jen doporučit, protože je to jeden z těch skvostů, který jste schopní přečíst i několikrát za život a stále ho nebudete mít dost.

Nahnilaruka
06.01.2018 5 z 5

Tak toto byla fakt pecka. Dostal jsem o dost víc, než jsem vůbec čekal. Kresby skvělé, úžasný napínavý děj s obrovským potenciálem. Mám rád sci-fi, obzvláště to, které má originální či až unikátní myšlenku nebo myšlenky. Zajímavý je i koncept propojení dvou životních příběhů s dramatickým vyvrcholením. Já jen nechápu, proč není pokračování? já chci více! 100%

Tofinka
29.11.2017 5 z 5

Úžasná manga... Překrásná kresba, napínavý děj, který vás nutí číst pořád dál, a mnoho dalších úžasných věcí. Tahle manga měla všechno co jsem od ní očekávala. Rozhodně doporučuji.

Gustik5
10.11.2017 4 z 5

Tento komiks je nesmírně poutavou, zábavnou četbou s řadou ikonických scén, právě tak jako s hlubším příběhem a výbornou, gradující zápletkou. Složitý děj, v němž figurují časové smyčky, jež jsou jeho hlavním vyprávěcím motivem je pak dokonale promyšlený a nutí čtenáře k opakovanému čtení, aby mu došly všechny souvislosti či detaily, jež mohl poprvé přehlédnout. Navíc se jedná o celkem uzavřený příběh s velmi líbivou kresbou, jenž je tak velmi dobrou první volbou pro seznámení s japonským komiksem. Zároveň však potěší i čtenáře protřelejší.

SmallLucia
12.09.2017 4 z 5

Skvělá manga kniha. Napětí, příběh, atmosféra, mělo to všechno. Ilustrace krásné, co víc si přát.

Annkag
25.07.2017 4 z 5

Vdaka kolegynke z práce mám prečítané svoje prvé manga v živote.Na jej doporučenie som začala s týmto.
Začala som to čítat s takým tým pocitom.Skúsim dat aspon pár strán a skončilo to s tým že som knihu nepustila z ruky kým nebola prečítana.
Do štýlu manga čítania som sa taky dostala celkem rychlo a neskutočne ma to pobavilo.
Len ráno dcérkiná otázka nemala chybu."Mami,ty si čítala detskú knižku?" :D

LordSnape
01.07.2017 4 z 5

Tahle kniha bude asi osudová, protože to pro mě byla také první manga. Příběh je dobrý, postavy také a samotná zápletka, jak se dostali oba hrdinové do smyčky je mnohem lépe a uvěřitelněji vysvětlena, narozdíl od filmu. Romantická linka nekazí dojem, ale je dobrým doplňkem. Vlastně, když se nad tím zamýšlím, tak film je oproti předloze neskutečná blbost. Jediné, co v mém vidění samotnou knihu kazí, jsou poněkud nepřehledně nakreslené bitvy.

mangagirl
08.06.2017 5 z 5

Tuhle mangu jsem si zamilovala. Skvělý příběh, postavy, kresba, prostě všechno. Ještě před mangou jsem viděla film - Na hraně zítřka s Tomem Cruisem v hlavní roli. Musím říct, že i když byl film úžasný, tak manga byla ještě lepší.
Velice doporučuji.

Diabel
20.05.2017 4 z 5

Po pravdě jsem netušil, že komiks vůbec existuje. Bylo to v celku hezký počteníčko, ale film je pro mě o jednu třídu stejně lepší. Pouze výjmečně se mi totiž stane, že se film povede líp než komiks/ kniha. Tak čím to je? Kresba nenavozuje takovou atmosféru, detaily a vystínování také nejsou příliš dobré. Velké boje jsou občas nepřehledné, i když jsem na tento styl zakreslení boje dost zvyklý. Příběh má několik slabších okamžiků, které paradoxně přicházejí ve chvílích, kdy autoři sešlápnou plynový pedál. Neustále se opakující bitvy mohou být pro čtenáře frustrující a ve filmu mi to tak nepřipadalo.
Hlavní průlom je přibližně ve 3/4 knihy, kde narazíme na minulost druhé hlavní postavy, nejlepšího vojáka světa s tváří i postavou dětské panenky - Rity Vrataski. Příběh dostane osobitější ráz a neúprosně spěje k emocemi nabitému finále, které sice nabídne rozuzlení, jaké mám očekávat a mělo mě to hodně zasáhnout přímo do srdce, ale ponechalo mě to chladným. Je pravda, že si tím finálním soubojem manga polepšila.
U mangy jsem zvyklý, že hlavní akteři vypadají jako děti, ale tady to bylo trochu přehnaný, když vapadají na třináct...Tím spíš, když jde o osud lidstva :-)
Film v podání Toma Cruise byl pro mě příjemnější. Mimici se mi libily mnohem víc a celkově všechna technologie.
Jinak je komiks solidně udělaný, přes všechny uvedené nedostatky jsem si ho užil, jen od něj nesmíte čekat nic víc než bojový příběh. Nic hlubšího v něm není :-)

Hodnotím 7/10

Disease
06.03.2017 5 z 5

Nejsem nijak zvlášť otaku, tohle se mi líbilo, hlavně proto, že je to "one shot" záležitost. Závěr a "vědecké" vysvětlení mi přišlo lepší než ve dříve viděném filmu.

Hoshi
08.02.2017 5 z 5

Stále ještě nad celým příběhem přemýšlím. Chtěla jsem, aby to skončilo jinak ... Ale co se dá dělat... Vlastně jsem ani nevěděla, do čeho jdu, ale byla jsem velmi příjemně překvapená (ačkoliv ten konec...), příběh hezky rychle ubíhal a nešlo to přečíst jinak než na jednou :) Asi se podívám i na film s Tomem Cruisem .. Za mě doporučuji

Lenka.Vílka
31.01.2017 5 z 5

1. Jít tehdy do kina byla náhoda a já neveděla, že Na hraně zítřka je podle předlohy (natož takovéhle). Což vede k bodu dva.
2. Moje první manga.
Kniha byla skutečně dobrá, ale pravdou je, že jsem si tak do poloviny zvykala na čtení. Možná umím psát, možná vím, jak se drží tužka v ruce, ale kdyby mi někdo jako pravákovi usekl ruku, dal propisku a řekl: piš!, tak jsem ztracená, přestože veškeré předpoklady k psaní mám. Takže bylo dobře, že jsem zhruba věděla, co čekat v ději, protože jinak by mě ta napřirozenost čtení odradila. Ale zvykla jsem si, za což jsem moc ráda.

Aki12
23.01.2017 4 z 5

Stačí jen zabíjet je výjimečná manga, k čemuž částečně přispívá i fakt, že původní dva díly Crew vydala jako jediný svazek. Čtenáři se tak dostává do rukou kompletní, svižný a na svůj žánr překvapivě hluboký příběh, který nelze číst jinak než na jeden zátah. Díky kombinaci pevně sevřeného děje s nádhernou kresbou se jedná o lahůdku, jakou by si nikdo neměl nechat ujít.

vandislav
09.01.2017 5 z 5

Nečekal jsem to, ale přišlo mi to lepší než Na hraně zítřka. Hlavně díky logičtějšímu vysvětlení časové smyčky a konci.

NiNo
06.01.2017 5 z 5

Má 417. manga (věřte mi, vedu si seznam) a moje reakce: WOW!!! Zpočátku mi manga připomínala už profláknuté příběhy jako např. Shingeki no Kyojin, ale na kvalitě jí to nijak neubíralo. A závěr? Pro Japonce typický řekla bych, Evropan/ka potřebuje kapesník, čokoládu nebo panáka (nehodící se škrtněte, popř. doplňte dle vlastního uvážení), aby to rozdýchal/a. A co se týče kresby, Obata Takeshi si zaslouží patnáct z deseti hvězdiček za každých okolností, takže tady není co komentovat. :-D
Doporučuji i otaku nováčkům. ;-)

Aivinka
02.01.2017 5 z 5

Užasné, daleko lepší než film. Jen je mi líto že se mangy čtou takhle rychle, za den přečtu klidně i pět.

silvara
01.01.2017 5 z 5

Zvažovala jsem jestli mám nebo nemám dát plný počet hvězdiček. Jméno Takeshi Obata je pro mě známka kvality ( a hotových vizuálních orgií :D ) a tento předpoklad se vyplnil na 100%.
Scénář je od druhé poloviny trošku slabší, ale zachraňuje jej závěr, který je srdcervoucí (pro slabší povahy) a nečekaný. Manga je to prostě skvělá a ráda se do jejích časových smyček znovu ponořím.
A tak tedy 5 hvězdiček a klidně se pod to i podepíšu :D

borknagar
29.12.2016 4 z 5

Komiksovému žánru zvanému manga pomalu, ale jistě přicházím na chuť. To, že se čte odzadu mi nevadí a rychle si člověk zvykne. Čtení zprava doleva má své kouzlo a je to takové malé zpestření. All you need is kill se četla výborně, hodně napomáhá luxusní kresba Takeshi Obaty a vynikne i díky zvětšenému formátu knihy, oproti jiným manga knihám (počítám, že stejné vydání vyšlo i v Japonsku). Sci-fi příběh má díky časové smyčce šmrnc a dojemný konec dodá ty pravé emoce. Parádní obálka, přes čtyřista stran a zjištění, že manga žánr má něco do sebe a že by bylo záhodno poohlédnout se po dalším čtivu tohoto ražení. Silné čtyři hvězdy a doporučení všem začátečníkům............

zfilmováno manga mimozemšťané postapokalyptické romány

Autoři knihy

Hiroši Sakurazaka