Válka vládců noci

Válka vládců noci https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293642/bmid_valka-vladcu-noci-MrR-293642.jpg 4 29 10

All Star Western série

Lovec lidí Jonah Hex a doktor Amadeus Arkham úspěšně rozbili gang únosců dětí, ale zlosyn, který vše zpovzdálí řídil, dosud uniká. Jeho stopa vede do New Orleans a nezdá se, že půjde o snadný lov – celé město vře po útocích skupiny Sedmý srpen, steampunkových protipřistěhovaleckých teroristů. Bezmocné imigranty se odvažují chránit jen Nighthawk a Cinnamon, proslulí maskovaní mstitelé bezpráví. Hex velmi nerad souhlasí, že svůj hon za odměnou odloží a svým přátelům pomůže (pokud to nepotrvá dlouho). Vzápětí však v aréně bojuje o holý život! Líté šarvátky jeho i Arkhama brzy zapletou do války záhadného Sovího tribunálu s vyznavači Bible zločinu. Společně odhalí samotné kořeny sovího mýtu, role, kterou stínový kult sehrál v dějinách Gothamu... a smrtící nebezpečí pro všechny zúčastněné. Nighthawk a Cinnamon navíc prožijí vlastní, napětím a pomstou nabité dobrodružství, a představí se vám i lamač ženských srdcí Bat Lash a parapsycholog Dr. Terrence Thirteen. Scenáristé JUSTIN GRAY (JONAH HEX) a JIMMY PALMIOTTI (POWER GIRL) a výtvarníci MORITAT (THE SPIRIT), PATRICK SCHERBERGER (Spider-Man), JOSE LUIS GARCIA-LOPEZ (BATMAN CONFIDENTIAL) a SCOTT KOLINS (THE FLASH) vám v dobrodružném komiksu ALL STAR WESTERN: VÁLKA VLÁDCŮ NOCI představují Gotham v nejlepší tradici doby Divokého Západu.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , BB art

The War of Lords and Owls , 2013

Atlantis
Atlantis
22.01.2024 3 z 5

Ze čtení mě bohužel vytrhávala kresba. Když pominu průměrný příběh, který si nebudu pamatovat za čtyři dny, tak mne vytáčí, jak kolikrát ani nepoznám, kdo je Jonah Hex. Člověk, který má půl tváře v háji. Celé je to totiž nakreslené tak jaksi divně roztomile se silnými obtahy, že jsem měl pocit, jakoby byl celý komiks přiblížený. Tím pádem horší kvalita, rozmazané, bez detailů. A možná jsem divný, ale dejte mi víc divokého Západu a méně Gothamu.

Terva
Terva
12.08.2023 3 z 5

Život je krátký
a z Bible se povětšinou
předčítá jen
na pohřbech.
( Bat Lash )

Jonah Hex byl pro mne vždycky samotář, rváč a i když bojoval za spravedlnost, nikdy se nepřetvařoval. To, co z něho udělali tvůrci tohoto komiksu je skoro až k smíchu. Navíc všichni ti, s maskama přes ksicht, jsou docela směšní. A tvůrci do toho všeho hodí Hexe a snaží se z něj udělat dobrou duši. Považ jeho čin na začátku tohoto svazku. Nevím jak vy, ale já se prostě musel smát. Bylo to trapné a na Hexe nedůstojné. Ale co s tím asi nadělá, když mu prostě takto napsali scénář.

Citát: Masku už nebudeš potřebovat. Až ti rozřežu obličej na cáry, i bez ní tě nikdo nepozná. ( Válka vládců noci )

Já jsem si tak nějak trapně myslel, že tahle série bude opravdu western z Hexem, ale je to tady samá maska, samej ochránce, samej hrdina, kterej zachraňuje přistěhovalce no prostě děs a hrůza. Navíc to všechno působí tak nějak zmateně, neuceleně a nevěrohodně. Je tam snad víc maskovanej než normálních občanů. Přemršené a přehnané. Navíc kresba někoho, kdo si říká Moritat mě skoro vůbec nesedí. Tak že za slabé dvě hvězdičky. All Star Western mi zatím nedokázal, proč by se mi měl líbit.

Citát: Život nacházíme tehdy, když zvítězíme nad strachem z vlastní smrti. ( Nighthawk & Cinnamon )

Avšak jistá naděje se naděje na konci svazku. Jsou zde totiž opět vložené tři příběhy. A tyto tři příběhy, to už je něco jiného. Musím hlavně vyzvednout kresby. U všech tří povídek je kresba prostě nádhera. Jsou to tři kreslíři. V pořadí od první povídky to jsou: Patrick Scherberger (Nighthawk & Cinnamon), José Luís Garcia-López (Bat Lash) a Scott Kolins (Dr. Terrence Thirteen). Díky těmto kresbám (opominu obsahy příběhů) zvyšuji na tři hvězdy. Další podrobnosti, hodnocení a komentáře najdete v sekci Části díla u této knihy a nebo zde:

Citát: Pánové, vzpamatujete se přeci, žijeme v 19. století. ( Terrence 13 )

DennisMoore
DennisMoore
31.08.2022 5 z 5

Westernové prostředí a dokonalý hlavní hrdina, jehož (prozatím) utajená minulost není určitě o nic pochmurnější než jeho současnost, těm tak trochu omšelým zápletkám nesmírně sluší. Samozřejmě, říkáme si, že Hex ve skutečnosti loď plnou civilistů do povětří nevyhodí, jenomže... Můžeme si tím být v jeho případě jistí? Tahle část se mi děsně líbila. Po návratu do Gothamu mě zase potěšilo přirozené propojení se Sovím tribunálem, který ale nemusíte znát z Batmanových příběhů, abyste si příběh vychutnali - tak dobře je to napsané.____P.S. Bonusové příběhy jsou i tentokrát super, hlavně ten s Dr. Thirteenem.

Mickhesh
Mickhesh
13.09.2020 4 z 5

Dobrý komiks z westernového Gothamu. 70%.

jarynek
jarynek
07.11.2018 3 z 5

Při čtení jsem byl jak na horské dráze - chvílemi mne kniha nesmírně bavila, především celkem originálně pojatá historie Gothamu, aby následně spadla do neoriginálního schématu, kdy jedinec (dvojice, trojice) přemůže jakoukoliv přesilu a zruší do té doby neohroženou a nepolapitelnou organizaci. Do toho se hlavní hrdinové dostanou do téměř bezvýchodné situace, která však samozřejmě bezvýchodná není. Stejně tak to bylo i s dodatečnými příběhy průměrný Nighthawk s Cinnamon, nudný Lash, skvělý T13.

MartyManCZ
MartyManCZ
08.03.2018 5 z 5

All star western, jeden z nejlepších komiksů prostě. Masakrální jízda :)

Disease
Disease
27.12.2017 4 z 5

Stejně dobré jako předchozí díl a jako bonus exkurs do historie Gothamu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
17.10.2017 3 z 5

Dočetla jsem. A tím to končí. Chyba ve mě nebo knize? První díl se mi líbil víc, takže opravdu nevím. Tohle jsem jenom přečtla a nic dál...

Nýdnol
Nýdnol
18.08.2017 4 z 5

Díky Sovímu tribunálu jsem čekal větší souvislost s batmanovským Gothamem, ale té jsem se dočkal jen pomálu, Jinak jde ale o příjemné čtení, které dokáže na chvíli zabavit.

martinstefko
martinstefko
01.07.2016 4 z 5

Tady asi někdo ví, že mám rád westernové prostředí a že mu prostě nedokážu odolat. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/07/1205-all-star-western-2-valka-vladcu.html