Zima

Zima https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394610/bmid_zima-SJK-394610.jpg 4 68 17

Alisik série

Napínavý i romantický komiks o gotické lolitě pokračuje, přesně ve stylu Tima Burtona. Na hřbitov dopadají první sněhové vločky. A živé i mrtvé čekají další velká nebezpečí. A Alisik možná i její první velká posmrtná láska.

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Winter , 2013

Rowana
04.03.2022 5 z 5

Po prvním dílu jsem si okamžitě šla půjčit i zbývající tři. Nečekala jsem, že mě příběh Alisik tak zaujme. A nejen její. Poznáváme první životní příběhy ostatních obyvatel starého hřbitova, občas se mihne útržek Alisičiných vzpomínek. Krásně budovaná ponuře laskavá atmosféra, která vygraduje tak trochu v šok.

fvalek
16.01.2021 5 z 5

Asi nemá smysl nějaký zevrubnější popis, když chci hodnotit celou sérii, ale tenhle díl se nese v duchu prvního dílu, ještě nevnímáme takovou úzkost z blížícího se konce, ale už se příběh slušně vyvíjí. Vztah mezi Alisik a Rubenem je poměrně hezký, i když takový úsměvně jednoduchý. Rostoucí tajemno kolem postav už začíná nebezpečně stoupat k hranici, kterou jsem ochoten snést, než budu chtít odpovědi. Krásné jsou ale příběhy posmrtných postav, které se v každém díle odhalují.

Kresba je v celé sérii konstantní, což je bezva, i když to není úplně můj styl, obzvláště tom, že Alisik, která by tedy měla být krásná a nevinná a roztomilá, vypadá spíš jako zmalovaná koštěkotka, která nevypadá vůbec sympaticky, ale to je zkrátka osobní dojem. Líbí se mi hříčky autorů, kteří nejenže zapojují fiktivní pravidla světa mrtvých a různé básně, dopisy aj., ale také kombinují různé obrázky a dekorace, někdy je to tedy už trošku přehnané, ale je vidět, že je to taková knížka, se kterou si někdo pořádně vyhrál. :)

vlkove
18.10.2020 5 z 5

Krásné ilustrace a napínavý příběh. Takže komiks naprosto splnil mé očekávání.

sgjoli
27.02.2020 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se hned musela pustit do pokračování, protože tohle mne fakt baví. A bavila mne i tato kniha. Jednak tu je stále úžasná atmosféra (melancholická, smutná), nádherná kresba (pošmourná, smutná) a skvělé kombinace barev (temné, tlumené odstíny), ale také se dozvídáme víc o hlavních postavách a děj se posouvá zajímavě kupředu. Některé věci, které jsou v první knize nakousnuty, jsou ve dvojce poodhalené detailněji. Takže se rozhodně nejedná o prázdný výplňkový díl! Kéž bych měla u sebe další pokračování, hned bych si ho přečetla. Zatím jsem nadšená. Série si drží laťku!

Áňa 998
03.01.2020 5 z 5

Hezký, propracovaný komiks :-)

Mooneylan
02.10.2019 5 z 5

Sladká, temná série o mrtvé dívce Alisik, tentokrát ve druhém díle. Ideální pro dospívající dívky a dušičky, které mají kousek temnoty v srdíčku. Bylo to milé počtení, těším se na závěrečný čtvrtý díl :)

popeluška
22.09.2019 5 z 5

Krásný komiks, už se těším na třetí díl který zatím ještě nemám.

JajaCZ
08.09.2019 5 z 5

Sľubné pokračovanie prvého dielu. Po dočítaní som ihneď siahla po 3ke. Páči sa mi, že sa dej príliš nezamotáva. Krásna oddychovka. Odporúčam.

Alethea_k
17.08.2019 3 z 5

Druhý díl mě bohužel zklamal. Vždyť se tady prakticky nic nestalo! Má to stále atmosféru, to ano, ale celý komiks byl příliš krátký, nic převratného.

PaniWiga
27.06.2019 4 z 5

Hezky se to rozjíždí. S napětím jdu na třetí díl. Škoda, že jsou tak krátké díly.

Lenka.Vílka
02.06.2019 5 z 5

Takže takhle. Mám tuhle sérii moc ráda. A další díl mě v tom jenom utvrdil. Baví mě, že se zároveň dozvím i něco o minulosti ostatních usedlíků hřbitova. Jenže, bude ještě hřbitov? Bude Alisik a Ruben? A co až si Alisik vzpomene na svou smrt? A dostane se dál? V druhém díle se toho moc nestalo, to uznávám. Jenže já jsem úplně ztracena. Proč to má tak málo stránek?!?!?

Kresba stále nádherná jako v prvním dílu. Jsou to detaily, barvy, růžovej méďa, kluci z hřbitova. Prostě nevím, kam koukat dřív, tak čumím, dokud vidím. Nádhera.

Sabča92
20.05.2019 4 z 5

Alisik je naprosto skvělá komiksová série! Druhý díl je ještě lepší než první. Dominantou této série jsou rozhodně její kresby, které jsou ve stylu Tima Burtona. Příběh o nemrtvé holce, která chce "jít dál". Moc doporučuji :-)

a.a.candys.life
01.04.2019 4 z 5

Druhý díl má už větší rozjezd! Těším se na další díly a jak to bude pokračovat.

Zmiu
11.03.2019 4 z 5

Mnohem lepší než první díl, hlavně už se ledacos začíná rýsovat.

Kamilajznik
26.01.2019 5 z 5

Opět nádherná ilustrace, prostě nádhera. Ja ten komiks miluju. Už se těším na další díl.

orangerose
11.01.2019 5 z 5

Pěkně napínavý děj než u 1 dílu, je rychle přečtený tento komiks i 1 díl , že to bude dlouhé čekaní na pokračování :)

petuzla5591
06.01.2019 5 z 5

Pecka. Ještě lepší než první díl. Nedočkavě vyhlížím další díl. A kresba je prostě nádherná.

komiksy

Autoři knihy