Podzim

Podzim https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376166/bmid_podzim-5Iz-376166.jpg 4 110 34

Alisik série

Jmenuji se Alisik. Já vím, že to víte, protože to mám napsané na hrobě. Co vlastně jsem, nějaký upír? Jenom proto, že bydlím v hrobce a když vyjde slunce, tak zmizím? Propána, ne a ne. Kdepak? To jsou mi fóry. No ale... co teda vlastně jsem? Jedné noci se Alisik probudí na hřbitově. Snaží se utéct, ale rychle zjistí, že ji nikdo nevidí, nikdo se jí nemůže dotknout a nikdo jí nedokáže pomoct. To proto, že Alisik je mrtvá. A co hůř, uvězněná mezi dvěma světy, mezi nebem a peklem, čekající na svůj rozsudek. Ale bude to ještě mnohem horší.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew

Herbst , 2013

Rowana
04.03.2022 4 z 5

Půjčila jsem si ji v knihovně ze zvědavosti kvůli kresbě a náramně jsem se pak bavila u příběhu. Jednoduchý nenáročný příběh se špetkou tajemství. A zvládá být zajímavý i bez násilí.

kolacky
10.10.2021 5 z 5

Příběh nenáročný, ale ta kresba!!!

LadyCharlene
25.06.2021 3 z 5

No, kdybych to četla tak v 15 letech, mé "emařské" srdce by tehdy zaplesalo, dnes se mi nejvíc líbila kresba. Chápu, proč někteří vidí podobnost s Timem Burtonem.
Rychle se to čte, jinak mi to přijde strašně schematické, uvidím, co další díly...
Jak to hodnotit? Je to naivní, předvídatelné, ale líbí se mi kresba a miluju podzim a ta atmosféra podzimního opuštěného hřbitova s duchy hrajícími mariáš... :D No, zatím jen tři hvězdičky, nechám si prostor na pokračování.

DennisMoore
13.05.2021 4 z 5

Příjemný a nijak náročný příběh, který má šanci oslovit mladší i pokročilejší čtenáře, ačkoliv tu druhou skupinu především nádhernou kresbou a černým humorem spíše než dějem. Knihu jsem dostal jako dárek (Díky!), na další díly se těším a očekávám, že budou v podobném, ehm, duchu.

OsolenéKnihy
22.02.2021 3 z 5

Tohle je něco, co by se mi strašně líbilo o pár let zpět - lehce morbidní, vtipné, ale i s nějakou tou myšlenkou. Teď nejvíc oceňuji atmosféru a kresbu, která působí tak trochu oldschool díky době, v jaké se odehrává. Prostředí hřbitova a jeho obyvatelé jsou vykreslení pěkně, pokud se to tak dá o něčem takovém říct, ale trochu mi chybělo nějaké to dění, které je zatím jen naznačené a je to spíš díl seznamovací. Proto jsem si nechala v hvězdičkovém hodnocení prostor a jsem zvědavá, kam se série posune či jaká linka se víc rozjede. :)

čika
20.02.2021 3 z 5

Precitane raz-dva. Neviem, ci to objektivne zhodnotim, nie som cielova skupina (hoci aj tu autori dost podcenuju a najma sa jej vehementne podliezaju ????). Dej zmixovany, nevadi, ale graficka stranka tiez a to ma mierne vyrusuje. Tie "burtonovske" zahrobne kostricky fajn, ale Alisik a ostatne zive baby.. Ako fakt sorry, nieco na sposob nafukovacich Anci riznutych babikami s jednym sklenym vyrazom, ktore si pamatam zo svojho detstva. Ech...

fvalek
23.12.2020 5 z 5

Kniha je to droboučká, ale moc působivá. Krásná úprava a kresba dělá efekt příběhu ještě zajímavější. Překvapivě je to těžko uchopitelné, nějak zatím nevím, co se vlastně děje, takže očekávání jede naplno a mám chuť číst další díly. Alisik vážně, ale i vtipně, kombinuje moderní dobu a starou magickou posmrtnou říši. Sama o sobě mi zase tolik zajímavá nepřijde, jako vypravěčka příběhu je dost nemastná neslaná, ale tak chápu, že je na rozpacích ze své smrti. Kdo knihu táhne, jsou ostatní postavičky ze hřbitova, které jsou vtipné a tak nějak komediální. Navíc jejich příběhy jsou mnohem působivější než ten Alisik, hlavně tedy proto, že se ještě nijak nerozjel. Paradoxně je možná lepší právě ta magická rovina, než započatá lovestory, která je poměrně klišé. Jsem zvědavý, jak se bude příběh vyvíjet dál a doufám i ve větší zapojení magie a posmrtných pravidel.

Co je opravdu úžasné je kresba, která je maličko Burtonovská, maličko sexy, ale hodně pohádková a moderní. Další plusovou záležitostí jsou krátké texty uvádějící nové kapitoly, i když kompozice na kapitoly, intermezza apod. je trošku matoucí. Kniha si ze sebe umí udělat legraci ,ale zároveň zpracovat velké téma, ale to se půjde dát pořádně posoudit až později. Bude opravdu velkolepé nějak důstojně ukončit tak vícestranně rozjeté zápletky, ale věřím jim. :)

Akcak
09.12.2020 5 z 5

Kniha mě dějově příjemně překvapila, velké plus dávám i krásné kresbě.

blackoutzuzi
08.09.2020 4 z 5

Celé to na mě působilo tak napůl magicky a napůl depresivně. I co se týče kresby - už samy barvy navozovaly spíše temnou, místy až "burtonovskou" atmosféru, ale mně to vyloženě sedlo. Doporučuji! :)

sgjoli
27.02.2020 5 z 5

Tohle bylo děsně smutné a plné melancholie, ale přitom tak strašně krásné. Úplně mi to sedlo do noty. Nevím, jestli je to tím počasím venku, ale mám teď takovou pošmournou melancholickou náladu a komiks Alisik mi tak dost vyhovoval. Tou svou náladou a atmosférou. Navíc je celá kniha vyvedena v nádherné kresbě, takové trochu magické, ale zároveň hodně temné, skoro až depresivní. Barevně to ale odpovídá celému tónu knihy - vlastně to barevné spektrum celou atmosféru hodně podtrhuje. Barvy jsou laděné do tmavých odstínů - černá, šedá, modrá, červená... a vše hodně tlumené. Některé ty kresbičky mi trochu připomínaly Tima Burtona a Mrtvou nevěstu. A jo, i když je Alisik spíše pro mládež, tohle bylo skvělé a užila jsem si to i já, dospělá.

hellena1523
17.01.2020 4 z 5

Nádherná kresba a milý příběh. Já byla spokojená.

Áňa 998
03.01.2020 5 z 5

Měla jsem trochu obavy, ale nakonec jsem moc příjemně překvapená!

Kate18
24.12.2019 4 z 5

Alisik se probudí a kolem sebe má samé zvláštní bytosti. Jsou tu Otylka Šejdračková, Frings, Hořihlav a Generál. Alisik neví, kde se tu vzala. Společníci ji řeknou, že je mrtvá a ona s děsem zjistí, že leží ve svém hrobě. Co je vlastne teďka zač? Na tom tolik nezáleží, hlavní je, že s novými známými může zažít spoustu dobrodružství.

Blančitos
21.12.2019 4 z 5

Za mě moc fajn překvapení, jež má navíc super kresbu. ^.^ ^.^

Shinju
28.11.2019 5 z 5

Překrásně namalovaný komiks. :)

Astonius
18.11.2019 2 z 5

Knihu jsem si půjčila od svých dětí a i když vím, že je to určeno především pro ně, byla jsem zklamaná, i od dětského komiksu jsem čekala víc. O kresbě nemluvím, ta je krásná, i když Alisik by se mohla méně "špulit" :-) - ale zdá se mi, že je to chudé na děj, bez nápadu. A některé věci (např. "obchoďák s oblečením"....) byly trochu mimo.... Dětem se ale celkem líbilo a to je hlavní :-)

Jane417
22.10.2019 4 z 5

"Alisik" a první díl série "Podzim", jejíž hlavní hrdinkou je mrtvá teenagerka Alisik, která ale i po smrti musí řešit různé problémy a taky zjistit, co se jí vlastně stalo. Grafické zpracování je dokonalé, to je na plný počet hvězdiček a u komiksu je to podle mě prvořadé a nejdůležitější. Přesto je potřeba i příběhu a v tomto případě děj lehce pokulhává za tou krásou a pastvou pro oči, ale je to první díl a je takový seznamovací a rozjezdový.

JajaCZ
08.09.2019 5 z 5

Milé prekvapenie či už v podobe dejového rozvoja alebo grafického spracovania :) Odporúčam. Komiks určite nie je pre deti :)

popeluška
07.09.2019 5 z 5

Komiks je nádherný po všech stránkách.Unesla bych více stránek.....ale čeká na mě další díl :-) takže nakonec paráda.

PaniWiga
17.06.2019 4 z 5

Vizuálně krásné, děj dobrý, ale je škoda, že je díl tak krátký. Sotva se příběh trochu rozjede, je konec.

komiksy duchové a přízraky hřbitovy

Autoři knihy

Hubertus Rufledt