Alien Sex

Originální sbírka povídek současných anglo-amerických spisovatelů sestavená E. Datlowovou vzbudila na zámořské literární scéně nebývalý rozruch. Sex ve fantastické literatuře, v mysteriózních příbězích, v provokujících povídkách.

Alien Sex – ve významu podivuhodný, podivný, nepochopitelný – sestavuje „chemické vzorce“ těch nejzvláštnějších mezilidských vztahů.

Co chtějí ženy? Co chtějí muži?
Co vlastně chtějí... lidé?

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/81422/alien-sex-81422.jpg 3.917
Sci-fi
Vydáno:, Winston Smith
1. vydání originálu:1990
Počet stran:374
Jazyk vydání:český
Překlad:Vít Kabelka, Petr Janouch, Ivana Muková, Linda Kosatíková, Kateřina Přádová, Josef Rauvolf
Edice:Compact Nova (3.)
Ilustrace/foto:Jan Patrik Krásný
Autor obálky:Luis Royo
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:80-85643-27-8

Kniha Alien Sex

yerry
09.03.2017

Na to, že som od tejto antológie príliš veľa neočakával, bol som veľmi milo prekvapený. Až na jednu poviedku, je úroveň textov pomerne vyrovnaná. Teda od dobrých, cez veľmi dobré až po tie vynikajúce. Tak poďme pekne rad radom, uchvátený som bol týmito textami, poradie je také, ako nasledovali po sebe:

bomba 1: Scott Bakker: Jamesburgský inkubus
bomba 2: Philip José Farmer: Pašák z džungle v ráži
bomba 3: Geoff Ryman: Omnisexuál (za tú veľmi netradčnú formu, ktorú inak nemusím)
bomba 4: Pat Murphy: Láska a sex u bezobratlých

Trochu menšie bombičky ale stojace za to, tu mali Rick Wilber, Harlan Jay Ellison, Lisa Tuttle, Edward Winslow Bryant, Connie Willis, Richard Matheson a James Tiptree, jr. Tie dobré tu ani menovať nebudem, to by som sem dával takmer kompletný zoznam.

yaoiyuri
23.04.2016

Problém této antologie vidím především v nevyváženosti jednotlivých příspěvků – některé povídky jsou skutečně dobré a nutí k zamyšlení, jiné jsem měla problém dočíst, další měly zajímavý námět, ale celkově působily nedotaženě. Opravdu jsem očekávala „alien sex“ a toho je v knize bohužel minimálně.
Z komentářů paní Datlow mi navíc přišlo, že se sem snažila mermomocí nacpat povídky, které nemohla kvůli určité „kontroverzi“ otisknout v časopise, který vedla – dát do této antologie např. povídku jen proto, že je hlavní hrdina homosexuál a nad hlavou se mu vznáší mimozemské lodě, mi přišlo poněkud úsměvné.

Nahnilaruka
01.12.2015

Od této knihy jsem po tak vysokém hodnocení očekával naprosto něco jiného a jsem velice zklamán. Náměty a nápady byly opravdu originální, to musím uznat, ale po přečtení mi v paměti zůstaly jediné dvě povídky, z toho ta jedna již vyprchává také, což je na tak vysoký počet povídek naprosto tristní chyba.

Některé povídky měly čistě jen pobavit, jiné měly nabídnout čtenáři možnost zamyslet se nad nastíněným problémem a jiné měli provokovat a čistě možná šokovat? Myslím si, že se to moc nepovedlo. Přišlo mi, že zábavy bylo velmi pomálu až na povídku o supermanovi, tam jsem se skutečně pobavil. Většina nápadů byla nedomyšlených nebo nedotažených do konce, vždy něco chybělo. Celkově jsem postrádal i takovou tu jiskřičku zápalu a zájmu. za mě pouhých 30%

Atuin
13.02.2013

Tato velmi zajímavá, sbírka povídek, byla jeden čas mou nejoblíbenější scifi - anatologií. A nebylo to ani pro netradiční námět, až jakéhosi zvláštního kusu v tomto žánru, Autorka "řekla" poměrně trefně a bez zbytečných průtahů, vlastních v podstatě jen lidem:), co chtěla říct aniž by se by tomu dávala pózu a to jakoukoliv.

Autoři knihy

* antologie