Dóóóst dobrý kámoši

Dóóóst dobrý kámoši https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4565/alice-a-dooost-dobry-kamosi-UUf-4565.jpg 4 164 13

Alice a... / Alica a... série

Další příběh třináctileté anglické dívky Alice, která řeší stejné problémy, jako snad všechny její vrstevnice na celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky. Tentokrát neví, co dělat, když se k ní nejlepší kamarádka Sandie začne zničeho nic chovat divně, když jí začne Kyřin nápadník volat každý den a ještě k tomu potřebuje nápad na Maškarní pátek. Vtipný text je psaný formou deníčku.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Friends, Freak-outs and Very Secret Secrets , 2002

sgjoli
06.07.2022 5 z 5

I tentokrát dostáváme pěknou jízdu ze života Alice. Tentokrát poznáváme trochu víc Aliciny kamarádky, což mi přijde super, že autorka dává prostor i jiným postavám, které v Alicině životě hrají velkou roli. Autorka tu reflektuje rodinné zázemí a téma přátelství - aspoň mi to tady přijde silnější než v předchozích dílech.
A přitom to je pořád dost svižně napsané a s humornými hláškami a situacemi. Přesto se tu dokázaly vměstnat i vážnější věci - přitom tak, aby nebyly psané na sílu a ždímaly z čtenářek emoce, ale zároveň zůstaly srozumitelné a zobrazené citlivě. Karen McCombie tohle prostě umí. A já se opět bavila.
Chápu, proč by to někdo mohl hodnotit nižším počtem hvězd. Není to samozřejmě žádná převratná literatura, která by čtenářům měla životy nebo tak něco. Já v tom hodnocení odráží nejen to, že mne tahle série na čtení prostě baví, ale také to, jak moc ráda vzpomínám na ty chvíle, když jsem s touhle sérii trávila svůj čas poprvé. Tak nostalgie tu má holt pro mne své místo, no...

Hanncha
01.06.2022 5 z 5

Skvělá série pro náctileté.

Twinny
27.12.2018 5 z 5

Další pěkný příběh třináctileté Alice. Jako vždy má Alice hektický život. Sandie se chová divně. Kyra má problémy s matkou a její bývalý přítel Richie Alici pořád volá. A do toho dvě starší sestry, mladší bratr a zvěřinec.

Vendula39
26.05.2018 5 z 5

Byla to prostě hodně dobrá knížka.

mia.com
21.02.2018 4 z 5

Jako vždy, další bezva díl, který mě bavil v pubertě i teď v dospělosti. Ráda se vracím do tohoto světa :)

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Zajímavý příběh, kterým rozhodně nepohrdne žádná dospívající slečna.

Denisa_a
02.10.2014 3 z 5

Kniha mého dětství/dospívání :)

Pavlína 13
12.01.2014 5 z 5

Dobrá kniha. :)

AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Tahle se mi ze všech knih líbila nejvíc :)

TessDragon
02.09.2012 5 z 5

Série: Alice a ... . Tuto sérii jsem naprosto milovala. Alice je velmi vtipná a blázen. Oblíbila jsem si celou rodinu a mimo to i Alfieho. Rozhodně doporučuji, sice je Alice 13 let, ale myslím, že knížku si můžou přečíst i starší. ;)

Bellča =D
09.05.2012 4 z 5

fáááááááááááákt boží knížka! :D :D :D :D :D :D :P

Klarushinka29
09.11.2011 5 z 5

Supeeer knížka, stejně jako ostatní knížky od Karen. Moc se mi líbila :)

Megii
30.09.2011 5 z 5

Zase skvělá knížka, jak taky jinak, že??? Karen píše úžasně.
Chudák Sandie... moc dobře vím, jak jí je a být Alicí, tak se jí snažím pochopit.

humor pro dívky fiktivní deníky

Karen McCombie
skotská, 1963
2003  80%Dóóóst dobrá rodinka
2003  81%Dóóóst dobrý rande
2003  82%Dóóóst dobrá ségra
2004  81%Dóóóst dobrý kámoši
2009  80%Moje trhlá rodinka

Kniha Dóóóst dobrý kámoši je v