Dóóóst dobrá rodinka

Dóóóst dobrá rodinka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4568/bmid_dooost-dobra-rodinka-nJO-4568.png 4 191 19

Alice a... / Alica a... série

Hledáte dóóóst dobrou kámošku? Třináctiletá Alice bude pro vás tou nejlepší. Hrdinka dóóóst dobrých příběhů řeší stejné problémy jako všechny holky po celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky. Pro začátek varování: Nikdy si nezkoušejte ostříhat ofinu, když máte špatnou náladu.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Past, the Present and the Loud, Loud Girl , 2001

sgjoli
sgjoli
06.07.2022 5 z 5

Číst tohle poprvé jako dospělá, asi mne to nenadchne. Ale jelikož jsem tohle četla prvně jako puberťačka, byl to strašně fajn návrat do dob dospívání. A dost jsem si to užila.
Hlavní hrdinka Alice prožívá takové ty běžné věci, které potkávají holčiny v tom věku 13 let. Trable se školou, platonické lásky, kamarádství, život v rodině, která vám občas leze na nervy, ač jste za ni jinak děsně vděční... a je to psané jazykem, který je úměrný publiku, kterému je kniha určena především. Je to trochu praštěné, ale hrozně zábavné čtení, které jsem si opět po letech moc užila. Dost jsem se u toho pobavila, občas se zasmála nahlas. Alice jako hrdinka mne děsně baví.
Baví mne celkově ten koncept téhle série, kdy každá kniha je psaná coby jeden dlouhý dopis, který píše Alice své mamince a v němž popisuje události svého života. Líbí se mi na tom, jak realisticky to působí - události v knize by se klidně mohly stát v reálu spoustě lidem.
A "Dóóóst dobrá rodinka" je prostě fajn úvodní díl do celé té série. Člověk postupně pozná ten způsob, jakým autorka tuhle sérii chce vést, a taky tu poznáte většinu postav, s nimiž se pak budete potkávat i dál a zažívat s nimi různé věci.
Není to možná nejlepší kniha světa, ale já dávám stejně plný počet, protože tohle je součást mého dospívání a s radostí vzpomínám, jak jsem tohle v pubertě doslova hltala díl za dílem.

Hanncha
Hanncha
01.06.2022 5 z 5

Celá ta série mě svého času moc bavila.

Vendula39
Vendula39
16.07.2019 3 z 5

Zajímavá knižní série,celkově asi moje třetí kniha z ní. Docela se mi líbila.

Katecake
Katecake
06.03.2019 5 z 5

Moje druhá dívčí edice :DD, a musím říct, že byla super! Nestydím se za ni :DD

mia.com
mia.com
17.01.2018 4 z 5

Rozhodla jsem se k návratu do svých pubertálních let, kterými mě (s mnoha dalšími postavami) Alice provázela. Příjemný návrat a určitě si najdu čas k přečtení celé série :)

tatafa
tatafa
07.01.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, kterým rozhodně nepohrdne žádná dospívající slečna.

-Dekra-
-Dekra-
02.12.2016

Prostě kniha dětství. Už si přesně nevzpomínám o čem byla, ale pozitivní dojmy mám stále zachované :)

Mishell14
Mishell14
11.07.2015 5 z 5

knížka u které jsem se pobavila už jako menší a pobavím se i po letech, oddechovka, na dlouhé večery.

vilzuss
vilzuss
24.01.2015 4 z 5

Jako dětská knížka je to naprosto skvělý, vtipný :)

Smrtka92
Smrtka92
24.01.2015

Knížka pro nudné či depresivní nálady vykouzlí úsměv na rtech i když vám do smíchu fakt není. Dokonale mi připomíná mé vylomeniny z těchto let puberťáka :D

Lole
Lole
06.02.2014 4 z 5

´Kdysi jedna z mých nejoblíbenšjícgh dětských knížek. Alice jako člen svéhlavé podivínské rodiny do které však vyborně zapadá a trocha nadsázka, která v brtiských knihách nikdy nechybí. Pokud chcete svou mladší sestřičku či neteř dotáhnout k čtení rozhodně zkuste toto.

AjťačkaTýnka
AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Alice je prostě boží! :)

TessDragon
TessDragon
02.09.2012 5 z 5

Série: Alice a ... . Tuto sérii jsem naprosto milovala. Alice je velmi vtipná a blázen. Oblíbila jsem si celou rodinu a mimo to i Alfieho. Rozhodně doporučuji, sice je Alice 13 let, ale myslím, že knížku si můžou přečíst i starší. ;)

Radkab.
Radkab.
20.07.2012

Alice, moje věrná literární kamarádka :) Všechny příběhy o ní jsou skvělý, některý jsem četla i víckrát.

Cerol
Cerol
16.07.2012 5 z 5

Tak tuhle sérii o Alici jsem naprosto žrala. :D Nejsou zde zásadní myšlenky z dějin literatury a ani zde nenajdete nějaké skryté poselství. Ale pořádně se u toho zasmějete. :)

MysticHaa
MysticHaa
02.06.2012

Kniha opravdu pro zasmání ... :D mě se mooooooooc líbí ... :)

RouZuše =P
RouZuše =P
28.11.2011 5 z 5

◄úúúžasnáá! =)*

Megii
Megii
29.09.2011 5 z 5

"Kniha je velmi legrační??" To jsou dost slabá slova. Já se u této série popadala za břicho každou chvilku. :D

p.anomisss
p.anomisss
25.07.2011

Knížka je velmi legrační :)

humor pro dívky fiktivní deníky

Karen McCombie
skotská, 1963
2003  80%Dóóóst dobrá rodinka
2003  81%Dóóóst dobrý rande
2003  82%Dóóóst dobrá ségra
2004  81%Dóóóst dobrý kámoši
2009  80%Moje trhlá rodinka

Kniha Dóóóst dobrá rodinka je v