Aliance mezi ďábly: Hitlerova dohoda se Stalinem 1939-1941

Aliance mezi ďábly: Hitlerova dohoda se Stalinem 1939-1941 https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357401/bmid_aliance-mezi-dably-hitlerova-dohoda-dyH-357401.jpg 5 11 2

Dva nejhorší diktátoři v dějinách spolu bezmála dva roky aktivně spolupracovali. Oznámení dohody mezi nacisty a Sověty ohromilo celý svět, v jejím rámci došlo k invazi do Polska a její zhroucení vedlo k rozhodujícímu střetu druhé světové války. Roger Moorhouse ve své knize tuto kapitolu válečných dějin probírá do hloubky, zkoumá, co vedlo k uzavření paktu i jeho ukončení a vyhlášení války někdejšímu partnerovi. Využívá přitom dobových pramenů i svědectví přímých účastníků.... celý text

Literatura faktu Historie Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Argo

The Devils' Alliance: Hitler's Pact with Stalin , 2014

Afilada
05.09.2023 5 z 5

Děsivé chování sovětských okupantů na uchvácených územích (Besarábie, Polsko, Bukovina, Litva, Lotyšsko, Estonsko) mne nepřestává šokovat a zároveň vysvětluje, proč tamní obyvatelé později (mylně) vítali nacisty jako osvoboditele.

Zdeněk18586
12.04.2021 5 z 5

Výborná kniha! Skvěle napsaná, nesmírně čtivá a přitom nabitá fakty. Bohužel je s dnešním Ruskem i dost aktuální. Všem milovníkům literatury faktu a pro všechny, kteří chtějí vědět víc, vřele doporučuju!

druhá světová válka (1939–1945) Adolf Hitler 20. století Josif Vissarionovič Stalin smlouvy

Roger Moorhouse
britská, 1968