Pomníky zimy

Pomníky zimy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343160/bmid_pomniky-zimy-cE9-343160.jpg 5 210 44

Algor série

Plán menabaranského premiéra Avriana Danna vyšel. Viridianský král byl podveden a císař Andrej Korwarian utrpěl těžkou ztrátu. Zatímco se zlomený Georg Talminis vrací domů, algorský císař začíná plánovat záchrannou akci i odplatu. Ani ředitel viridianské tajné služby Michail Petrov nehodlá stát stranou. Na Menabaranu s hrstkou spojenců rozbíhá špionážní akci s dobře ukrytými osobními motivy, při které se nezastaví před ničím. Také situace ve vládě Avriana Danna se vyhrocuje. Ne všichni jsou spokojeni se směrem, kterým se nový premiér ubírá, navíc mnozí jeho spojenci tiše osnovají vlastní plány. A sestry Vanbergovy s Darrenem Iversonem vyrážejí z Newellu na výpravu za pokladem, která je zavede hluboko do vesmíru, až na místo, kam se rozhodně dostat nechtěli. O to těžší bude najít cestu zpět – nebo alespoň přežít. Dávné pomníky skrývají v ledových útrobách mnohá tajemství. Některá jsou však stále živá, a i po stovkách let smrtelně nebezpečná.... celý text

AVmagix
02.01.2020 5 z 5

Vynikající série. Jan Hlávka je opravdu Pan spisovatel. Obsáhlý svět, výrazné osobnosti, zajímavé světy a vše dohromady to krásně ladí. Po přečtení celé série si zcela jistě dám repete. Netuším jakou měrou se podílela Jana Vybíralová, ale jako série luxusní čtení. Space opera jak má být...

Valenis
27.12.2019 5 z 5

Maximálně čtivé jako všechny ostatní díly série.

Pivoňka12
30.11.2019 5 z 5

Zatím poslední očekávané dobrodružství ze světa Algor. Opět famózně propracované. Tento svět jsem si užívala a jen doufám, že již brzy vyjde další kniha. Čeští spisovatelé dokazují, že umí napsat nádhernou space operu. Pro takové skvosty nemusí Český čtenář ani za hranice našeho státečku. Mistr Hlávka a paní Vybíralová vám to dokazují.

Ingenír
22.09.2019 5 z 5

Již dlouho jsem nebyl tak nadšený z České knihy a ryze Českého příběhu. Tato zatím trilogie space opery je to nejlepší, co naši spisovatelé kdy napsali. Pan Hlávka a spisovatelka Jana Vybíralová se našli a jejich příběh je dechberoucí, dobrodružný a zavede nás po hlubin vesmíru. Teprve nedavno jsem zjistil, že se připravují ještě dvě knihy. Už teď se nemohu dočkat.

Abia
17.07.2019 5 z 5

Četla jsem dnes (včera?) do čtyřech do rána, abych to dočetla. To vypovídá o všem. Tempo příběhu zůstává, střídají se příběhy z jednotlivých planet. Žene se to dopředu zběsilou rychlostí a nedá se tomu odolat. Naivně jsem si myslela, že je to fakt konec, nějak jsem přehlédla, že budou další díly. Tak se těším a doufám, že si vzpomenu nebo možná to vezmu znova od začátku.

joshuagrey
13.06.2019

Wow, docteno. Cela kniha i pres hodne stranek ctiva. Zaver opet fenomenalni a napinavy jak stare trenky. Nemuzu se dockat na dalsi dil.
Dokazu si predstavit, ze by z toho byl paradni scenar pro super film ci serial.

kralika
02.02.2019 5 z 5

Umná mixáž osvědčeného, kde každá dějová linka má své osobité kouzlo. Algor? To je military sci-fi jako když vyšije. Na Menabaranu vládne kyberpunk. Viridianská linie je silně špionážní a příběh Darrena a jeho posádky není nepodobný dobrodružnému sci-fi typu Firefly (na Newellu obzvlášť). Dohromady to funguje výborně a jak to tak u podobně obsažných knih často bývá, čtenáři na konci jen hořekují, že dostali málo...

buster21
18.01.2019 4 z 5

celkom dobre citanie ..

Belisima
11.11.2018 5 z 5

Fenomenalni. Tak to byl zazitek. Ted bych si prala vymazat pamet a znovu to precist. Vsechny dily se v mem poradi posouvaji na prvni misto. Nic lepsiho v tomto zanru jsem necetla a trochu se bojim, ze ani neprectu. Nebudu spojlerovat a prozrazovat dej, ale muzu jenom rict, ze kdo ma rad scifi, tak bude nadseny. Treti dil je nejlepsi. Nejradsi bych si to precetla hned znovu, ale pockam na ctvrty a pak...

Gurus
04.09.2018 5 z 5

5/5 - top scifi V současné době není na trhu nic lepšího v žánru Space opery! Tenhle díl byl zatím nejlepší, celá série má vzestupnou tendenci. Pomníky zimy neměli žádná hluchá místa, nebo o něco nudnější pasáže jako v případě druhé knihy a Newelské větve.

*Spoiler* - Děsím se toho co Luciana provedla Viktorii. Podle mě bude Viktorie jako živá zbraň, která má zabít Andreje. Podle mě je tohle celkem očekávatelné, zvlášť jak se v ní Luciana vrtala. Přál bych si happy end pro Andreje a Viktorii, ale uvidíme kam to Jana a Jan dovedou.

B4LU
05.05.2018 4 z 5

Spokojenost. Po závěrečném veletoči předchozího dílu jsem měl docela obavy, kam se to celé posune, ale naštěstí neoprávněně. Navíc s tím, jak se zlehka poodhrnula opona těch, kdo stojí v pozadí všech těch událostí, jsem opravdu zvědavý, s čím další díl přijde.

cetriolo
30.04.2018 5 z 5

S klidem můžu říct, že se jedná o jednu z nejlepších sérií co jsem kdy četl. Děj se krásně vyvíjí. Postavy se chovají uvěřitelně, nenarazil jsem na žádné nelogičnosti. Naopak s každým dílem je to zajímavější a zajímavější.

A vývoj postav je fantastický. U prvního dílu bych si těžko představil že algorský císař bude jednou z mých nejoblíbenějších postav :)

orson
17.02.2018 5 z 5

Původně jsem si myslel, že tímto dílem sága končí, tak mě trochu vyděsilo, že se chystá pokračování (mám rád uzavřené příběhy). Naštěstí se současný příběh aspoň trochu uzavře, ale spousta věcí zůstane otevřena, takže se těším na pokračování, jen doufám, že si budu ještě pamatovat jednotlivé postavy.

Terva
05.02.2018 5 z 5

Jsem ministr ve vládě psychopata,
který má za sekretářku vraha,
za manželku děvku
a za poskoka špiona.

Krásně se to celé posunulo dál. Vše je sladěné a opět není místo pro nudu. Oba spisovatelé přitvrdili, přibyla akce, láska a lehce více politiky. A zatím, co se v předešlých příbězích dali mrtví počítat na desítky, zde si přidejte několik nul. Brutálně romantický konec jsem snad ještě nečetl.

Malá ochutnávka:
Mlčky stáli v půlkruhu a dívali se. Šero okolo nich se měnilo v noc. Tiché pomníky zimy, řady kamenných, po kolena vysokých náhrobků, vyrovnaných jako nastoupená armáda, se táhly, kam oko dohlédlo.......

Objevil se tady aspekt, který pan Hlávka dokonale umí. Postupem času si totiž uvědomíte, že fandíte úplně někomu jinému, než na počátku příběhu. Marně pak pátráte v paměti, kdy se to stalo. Dobráci jsou svině a svině jsou dobráci. Sakra a od kdy?!?!

Citát: Pokud není možné vzniku nežádoucí legendy zabránit, lze jí čelit vytvořením jiné legendy.

Výše uvedený citát řekl Andrej Korwarian vůdce Algoru. Jeho „pomsta“ za události v předešlé knize je boží a drsná, ale nemůže se z ní stát legenda. Proč? Vždyť se přeci nic nestalo...........

Co se naopak stalo, je to, že z příběhu, alespoň na čas, zmizel Patrik Hill. Po událostech na Algoru, při návštěvě krále Viridianu, je zatím mimo hru. Tato uměle vytvořená postava mi kazí příběh. Proto jsem rád, že tu je jen okrajově a hned se počet hvězd vyšplhal na pět.

Přibylo i humoru. Lehkého, stravitelného a neironizujícího. Prostě takového vtipu, hodného králů a pážat, kteří jsou ve hře. Nejnápadnější je pak reklama na film Vetřelec, kdy Nikola, momentálně z Newelu, prohlásí – cituji: Jistě Vetřelec. Třicáté pokračování. Nebo dvaatřicáté?!?! A Natalie odpovídá: Tak je to přece vždycky. Když je někde vetřelec a ostatní odejdou z lodi, tak tam vleze a sežere toho, kdo tam zůstal. A pak se schová a sežere zbytek.
Ostatně příběh Nikol a Nat by určitě dal na samostatnou knihu. Jejich dobrodružství v tomto dobrodružství je velmi zajímavé a … dobrodružné.

Trochu jsem se lekl, když jsem zjistil, že příběh zdaleka nekončí a je připravována další, již čtvrtá, kniha v sérii. Tato ponese název „Chlad Chiméry“. A jak tvrdí mistr Hlávka, je to předposlední kniha v sérii.

Tak snad brzy.

tanuki
31.01.2018 5 z 5

Série má vzestupnou tendenci a každý díl je lepší než ten předchozí. Po více než roce je samozřejmě obtížnější se orientovat ve všech postavách, přece jen by to na začátku chtělo nějaké drobné shrnutí, ale čtenář se nakonec chytne i tak. V minulých dvou dílech autoři velkoryse rozehráli příběhovou partii, která se nyní dostala do takové fáze, kdy děj běží vpřed bez nejmenšího zaváhání a kniha téměř nemá žádné hluché místo.

Opět je zde několik linií a každá má své kouzlo a nepostrádá napětí. Většina se točí okolo unesené císařovny a my sledujeme snahu o její osvobození (či naopak udržení v zajetí) ze spousty možných úhlů. V terénu jsou výzvědné služby dvou planet, premiér únosce se snaží vytěžit maximální zisk ze zadržování císařovny, ale zároveň je pouze pěšákem ve hře korporace GenetiX, která má asi trochu jiné cíle, než si premiér myslí. Císařovna se snaží přežít na samotce a císař spřádá odvetný úder. Do toho všeho jedna zastaralá malá vesmírná loď putuje neznámým vesmírem a její posádka se pokouší vyzrát nad nalezenou a opuštěnou vesmírnou stanicí řízenou byrokratickým počítačem. Ten však není jediným problémem, který zde musí vyřešit.

V tomto díle už nadobro chybí jakékoliv popisné části ať už postav, planet, nebo třeba politických zřízení. Vše se soustředí na vývoj událostí, které jsou dramatické a směrem k závěru knihy čím dál víc napínavější. Stejně jako v minulé části je finální akce propracovaná a čtenářsky uspokojivá. Jen pozor na příliš dlouhé zadržování dechu. :o)

Magnat
28.12.2017 5 z 5

Parádní pokračování předchozích dílů. Doufám že další díl vyjde v roce 2018, protože se nemůžu dočkat pokračování děje z Algoru, Viridianu a Menabaranu.

HORTID
15.07.2017 4 z 5

Ačkoliv má kniha 600 stran, vydržel bych 3x tolik. To jenom tak pro příště...

Brace
06.07.2017 5 z 5

Od poslední knihy, která vyšla před několika lety, jsem si trochu hůře vybavoval předchozí příběhy, ale postupem četby se to podařilo. Sága si udržuje stále nadstandardní kvalitu. Bilancuji si v hlavě, kdy naposledy jsem se tak skvěle pobavil u české sci-fi. Už to mám, jsou to tři roky a ta kniha se jmenovala Tenký led :-)

witko
06.07.2017 5 z 5

Tato knižní série je pro mne prostě láska na první pohled, která se prohlubuje další knihou víc a víc. Neskutečně čtivé, baví mne všechny linie, nedokážu vyzdvihnout jednu nade vše. Každá má své, proč to tolik hltám.

Ládja
06.07.2017 5 z 5

Po skoro dvouletém čekání jsem se dočtal a s vervou jsem se pustil do čtení. Nečekal jsem, že knihu přečtu tak rychle. Četla se sama. Posun opět o kousek dál. Je pravdou, že občas bych uvítal nějakou část delší a nějakou pro změnu kratší, ale jako celek něco skvělého. Dlouho jsem si tak nepočetl. Lehce, něco co mě baví, co lehce utíká a zajímají mě osudy hrdinů. Zjistíme něco málo z minulosti a něco málo z nových plánů.
V českém sci-fi je tato série něco neobvyklého, zajímavého a řekl bych že má i světový potenciál. Mohu s klidným srdcem říci, že jsem četl už dost horších přeložených knih, které si hrají na světový formát.
Držím palce autorské dvojci ať se jim jejich vesmír nerozpadne pod rukama a vydrží do nějakého uspokojivého konce(pro autory a hrdiny). Za 5*
P.S.: Doufám, že avizované vydání čtvrtého dílu skutečně vyjde příští rok a nebude opět odkládán skoro rok.

české sci-fi

Autoři knihy