Pomníky zimy

Pomníky zimy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343160/bmid_pomniky-zimy-cE9-343160.jpg 5 210 44

Algor série

Plán menabaranského premiéra Avriana Danna vyšel. Viridianský král byl podveden a císař Andrej Korwarian utrpěl těžkou ztrátu. Zatímco se zlomený Georg Talminis vrací domů, algorský císař začíná plánovat záchrannou akci i odplatu. Ani ředitel viridianské tajné služby Michail Petrov nehodlá stát stranou. Na Menabaranu s hrstkou spojenců rozbíhá špionážní akci s dobře ukrytými osobními motivy, při které se nezastaví před ničím. Také situace ve vládě Avriana Danna se vyhrocuje. Ne všichni jsou spokojeni se směrem, kterým se nový premiér ubírá, navíc mnozí jeho spojenci tiše osnovají vlastní plány. A sestry Vanbergovy s Darrenem Iversonem vyrážejí z Newellu na výpravu za pokladem, která je zavede hluboko do vesmíru, až na místo, kam se rozhodně dostat nechtěli. O to těžší bude najít cestu zpět – nebo alespoň přežít. Dávné pomníky skrývají v ledových útrobách mnohá tajemství. Některá jsou však stále živá, a i po stovkách let smrtelně nebezpečná.... celý text

Mila.Kuci
25.06.2017 5 z 5

Naprosto ztrhující!

trudoš
18.06.2017 4 z 5

Na to, jak Tenký led skončil dramaticky, pokračování kupodivu zpočátku akce příliš nenabídne, ovšem o to akčnější je finále. Jenže všechno to přehazování horké brambory je tu v podstatě jen proto, aby mohl být proveden drobný podfuk, což v rámci počtu stran jednoduše zabolí. Alespoň v případě, že čekáte rapidní posun vpřed. Já si však už při předchozích dílů zvykl na rozvláčné popotahování zápletky, takže v důsledku můžu shrnout dojmy do dvou slov - naprostá spokojenost.
Osobně si nejvíc cením linie v neprozkoumaném prostoru, protože chladný vesmír a záhady minulosti, to je prostě moje. Škoda jen, že téhle kosmické dobrodružce se věnuje nejméně pozornosti. Naopak politické a špionážní pletichy mezi Algorem, Viridianem a Menabaranem hrají prim, jenomže nepředvedou nic, z čeho by si člověk sedl na zadek (kromě závěrečné interakce). Navíc potěší odkazy na pozadí celého konfliktu táhnoucího se už od evakuace Země, což sérii konečně dává pevnější tvar.
Takže hurá, jde se čekat na další díl.

mamuška
17.06.2017 5 z 5

Souhlas s jiri8548. K tomu můžu jen dodat, že v předchozích dílech mě dějová linie N + N moc nebavila, tentokrát je to naopak. A ten cliffhanger v poslední scéně, když mi došlo, KDO jsou ti dva, rozdýchávám ještě teď. Krásně se nám ty linie začínají spojovat. Příští díl je dle Legie avizován na jaro 2018, tak snad do toho tentokrát autorům nezasáhne vyšší moc a dočkáme se včas.
EDIT: Na svých stránkách Jan Hlávka píše aktuálnější informaci, že by rád viděl vydání dalšího dílu do 18 měsíců, takže snad to bude dárek k Vánocům 2018. Doufejme.

jiri8548
16.06.2017 5 z 5

Znova a zase úžasné. Autorské duo Hlávka - Vybíralová i v třetím díle dokazují, že vědí kam se sérii chtějí. Příběh je poutavý, postavy se posunuly zase o kus dále, svět vykreslen dokonale... Vlastně tomu nemám co vytknout. Zamiloval jsem se to série Algor už při prvním díle a každým dalším je ta láska hlubší. Jen nevím, jak to budu zvládat v tom mezičase do dalšího dílu..
P.S. Poslední věta "Vítejte .... , ....." kruté :D

české sci-fi