Mráz a hry

Mráz a hry https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172454/bmid_mraz-a-hry-0eF-172454.jpeg 5 304 66

Algor série

Algor. Ze všech lidmi obývaných planet je tou nejchladnější. Ani vláda císaře Andreje Korwariana neoplývá vřelostí, nehledě na spolupráci s hrozivým církevním řádem graciánů, zakázaným všude vyjma Algoru. Viridian. Princezna Viktorie dostává nabídku k sňatku, která se neodmítá, a city v ní nehrají žádnou roli. Menabaran. Sestry Nikola a Natalie mají dost svých starostí. Nezajímají se o probíhající volby, kde se k moci dere nový vůdce s tajnými a přinejmenším pochybnými spojenci. Přesto mu brzy zkříží cestu a policejní komisař Preston začne řešit nejpodivnější případ své kariéry. Vztahy mezi planetami čekají změny. Dotknou se vládců i obyčejných obyvatel, natož těch neobyčejných. Ale jen málokdo může čekat změnu k lepšímu.... celý text

Polinius
Polinius
19.09.2020 3 z 5

Další díly budou třeba lepší a proto je potřeba nepřepálit hodnocení hned na začátku. Rozjezd je dost pomalý. Ačkoliv je hodně prostoru věnováno postavám, tak vnitřně neprodělávají žádný vývoj v průběhu díla je čekají jen peripetie. Vnitřní motivace postav je však dobře patrná. Pokud ve světě, kde nejsou běžné paranormální schopnosti je jen jedna postava vybavena paranormální schopností, považuji to za podvod na čtenářích a znak toho, že autor neumí jinak posouvat děj a musí si pomáhat deux ex machina. Linka s atentátníkem je pěkná a připomněla mi román Červenka od Jo Nesbø, ale proč atentátník tak zoufale potřeboval místo s přímou viditelností na trasu, když nakonec navádí rakety na dálku dronem a stejně dobře by mohl odpalovat z vedlejší ulice? Úplný závěr knihy chytá tempo a kniha si za něj zasluhuje vysoké hodnocení, ale to je až po cca 350 stránkách.

06.09.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem sice už hodnotila, ale ráda bych znovu vychválila naše české autory pana Hlávku a paní Vybíralovou, protože celá série Algoru je OPRAVDU ÚŽASNÁ. Má akci, vtip, napětí, zvraty a všichni by měli vědět jak jsou jejich knihy brilantně napsané. Komu se líbila např. série Illuminae ,Nyxia nebo Faja tak Algor se všem vyrovná ne-li předčí!!!!!
MOC DOPORUČUJI!!!! Věřte i českým spisovatelům, že píšou super scifi.

shootingstar
shootingstar
13.08.2020 5 z 5

Prosím, já chci SERIÁL. Korwariana by mohl hrát třeba Cumberbatch. A Reeda třeba Gosling.
Okay, v každém případě, takto se má psát, i v Česku existuje kvalita. Díky.

Alixon
Alixon
29.07.2020 5 z 5

Teda čekal jsem cokoliv, ale ne takovou jízdu. Vůbec nechápu jak mě tahle kniha mohla minout tak moc, že jsem vůbec nevěděl o její existenci. Začátek sice trochu složitější na postavy, ale ještě před polovinou jsem už věděl kdo je kdo a těch 500 stránek jsme proletěl snad za tyden.

Dalamar
Dalamar
21.06.2020 5 z 5

Už jsem déle nemohl odolávat skvělému ohlasu, který série Algor mezi čtenáři má a vrhl jsem se na první knihu s nemalým očekáváním. Nutno podotknout, že miluji na sci-fi technické a technologické věcičky a pokud je umí autor věrohodné podat a zakomponovat do příběhu, chrochtám blahem. Zprvu jsem byl tedy u Algoru lehce zklamán, protože autorské duo se spíše soustředí na děj a postavy, svět budoucnosti a její technologie jsou zde jen kulisami. Ale jakmile jsem si na toto zvykl, někdy v polovině knihy jsem si uvědomil jak mě děj knihy pohltil. Naopak díky tomu, že se autoři detailněji nesoustředí na popis věci a prostředí budoucího světa, děj rychle plyne a velice nerad jsem pouštěl knihu z ruky. Postav v knize je hodně a ačkoliv jsou archetypálního charakteru, díky určité hloubce jejich vykreslení nebudete mít problém si k nim vytvořit kladný či záporný vztah. Duo Hlávka, Vybíralová nám tu tedy servíruje vynikající sci-fi thriller z vyšších kruhů v zajímavě vykresleném světě po Exodu lidí ze Země.
Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale potom (zde dámy prominou) "kulervoucím" konci musím dát plný počet :-D

Affares
Affares
08.06.2020 5 z 5

Tuto sérii mi doporučil bratr a musím říct, že mne velice překvapila. Dokonalý popis děje, vymazlené světy a hlavně obrovské paralely mezi nimi - ekonomikami, frakcemi, mentalitou. To vše opředeno do super sci-fi báze. Úvod, jak to tak bývá u komplexních světů a dějů, se musíte chytit, nicméně překážka to rozhodně není a nejde ani přeskočit. Jedná se o dospělou knihu, kde rozhodně nebudete litovat času stráveného čtením, jelikož doslova proletí a budete chtít hltat další díl. Kniha a děj, který se může hrdě měřit se světovými tituly.

Ryorka
Ryorka
20.05.2020 5 z 5

Tak tohle bylo dobrý........ hodně dobrý. Pro mě naprosto neznámé a zmínku o tom jsem zachytila jen náhodou. Dobře rozehrané partie intrik, bojůvek i osudů. Hned jdu koupit další díl.

Schary
Schary
14.04.2020 5 z 5

Kniha je skvělá, řekla bych, že dosahuje úrovně světové sci-fi...Zajímavý svět budoucnosti mimo naši sluneční soustavu, děj knihy se odehrává na třech planetách, které jsou každá jiného politického zřízení...Kniha má něco z detektiky, trihleru a politického dramatu....

Kudrc
Kudrc
20.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha, těším se na pokračování. Nemá cenu popisovat již zde popsané, můžu jen doporučit.

09.03.2020 5 z 5

Supéééér :-) jsem nadšená, moc se mi to líbilo. Všechny příběhy jsou skvělé, princezna Viktorie i její ochranka mě baví, čekám jak se projeví císař. Nikola a Natalie jsou taky bezva. Celý děj je napínavý, místy nějaká vtipná hláška. Rozvleklé mi nepřipadalo nic a po Hře o trůny nic není bichle :-) naopak chtěla bych více stran:-) Těším se na další díl, jsou to fakt úžasné knihy. Všem doporučuji!!!

michal3736
michal3736
17.02.2020 4 z 5

Opravdu delší rozjezd, na druhou stranu aspoň jsme částečně pochopili fungování jednotlivých planet. Byť nejsem militarista, tak Algor pro mě byla zatím ta nejlepší planeta v příběhu. Uvidíme kam se to bude ubírat dále....

Tamten
Tamten
12.02.2020 5 z 5

Trochu delší rozjezd, než se člověku podaří zorientovat ve všech postavách. Ale tak od třetiny kniha začíná jízda, která stupňuje na rychlosti i napětí a přitom nepostrádá logiku.

AVmagix
AVmagix
02.01.2020 5 z 5

Vynikající série. Jan Hlávka je opravdu Pan spisovatel. Obsáhlý svět, výrazné osobnosti, zajímavé světy a vše dohromady to krásně ladí. Po přečtení celé série si zcela jistě dám repete. Netuším jakou měrou se podílela Jana Vybíralová, ale jako série luxusní čtení. Space opera jak má být...

Valenis
Valenis
27.12.2019 5 z 5

Je to tlustá bichle (ty další ještě víc), ale vždy jsem je zhltla za pár dní. Skvělé čtení. Vše odsýpá, děj je logický, postavy zajímavé. Moc se těším na poslední díl.

Kakiko
Kakiko
14.11.2019 5 z 5

Tak tohle bylo perfektní! A ještě lepší z toho má člověk pocit, když je to od českých autorů. Češi sci-fi psát umí a skoro každá kniha, kterou si od českého autora přečtu, mě v tom utvrdí.
Tato kniha má všechno - rozvětvený děj, který v mnohém překvapí a není předvídatelný, mnoho postav, kde si každý najde svého oblíbence, humor, napětí... Svým způsobem mi to připomíná takovou ASOIAF ve sci-fi podání. Rozhodně doporučuji.

Pivoňka12
Pivoňka12
21.09.2019 5 z 5

Tímto světem jsem hodně nadšená. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje. Až po přečtení mnoha komentářů, vesměch pochvalných, jsem se rozhodla si tuto sérii pořídit. Vlastně mě to začalo bavit okamžitě po přečtení první kapitoly. Dlouho jsem se nerozmýšlela a hned se dávám do čtení druhé knihy.

Ingenír
Ingenír
25.06.2019 5 z 5

Tohle se velmi povedlo. Perfektní, přehledné, i když se jedná o čtyři světy, čtenář vždy ví, kde je. Příjemné postavy, celkem dost jich je kladných a u těch záporných tak nějak netušíte, kdy budou kladné a kdy ještě zápornější. Dobrá opera, jen tak dál.

Abia
Abia
12.06.2019 5 z 5

Velmi hezká sci-fi kniha. Autoři vytvořili čtyři různé světy a děj přeskakuje z jednoho do druhého. Tím v knize vzniká napětí a očekávání, co bude dál. Každý svět je jiný, má jiné zřízení a i jiné přírodní podmínky. Postav je hodně, jsou uvěřitelné a dobře propracované. Kniha končí uprostřed děje a tak je mi jen líto, že jsem si vzala z knihovny jen první díl, protože se bojím, že než tam znova dorazím, zapomenu jména osob, světů a přístrojů.

joshuagrey
joshuagrey
22.05.2019 5 z 5

Nemel jsem u teto knihy temer zadne ocekavani, i kdyz hodnoceni vypadalo zajimave. Po precteni musim rict, ze jde o neskutecne ctive a zajimave sci-fi. Duo Hlavka-Vybiralova vytvorili zajimavy svet, kde o zvraty a pribehy neni nouze. Jsem okouzlen a prekvapen. Pral bych autorum, aby meli moznost tuto knihu vydat anglicky, myslim, ze by s tim meli uspech. A na takovy film bych se tesil take :)

PS: skvele a originalne vytvorene postavy.

encyklopedie
encyklopedie
11.02.2019 5 z 5

....dlouho jsem si říkal, že z poslední doby je nejlepší série sci-fi Mycelium ..... dnes po přečtení vydaného "ALGORU" /tři knihy/ se musím opravit ..... u mne Algor je jednoznačně na špici nejlepší české scifi série poslední doby.....
všechny tři knihy mají oblíbených 321%

české sci-fi