Záhada ohnivého oka

Záhada ohnivého oka https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52572/traja-patraci-zahada-ohniveho-oka-52572.jpg 4 61 6

Hľadajú ho, aby ho "očistili" a vrátili pravému majiteľovi. Ohnivé oko chce získať aj tajomný Ind, Trojbodkový, ktorý v ruke neustále zviera palicu s vystreľovacím mečom. Všetci usilovne zháňajú sadrové busty po celom Rocky Beach, lebo údajne v jednej z nich môže byť Ohnivé oko ukryté. Nakoniec však vysvitne, že drahokam sa nachádza na úplne inom mieste.... celý text

Miro.slav
13.08.2020 3 z 5

Ďalší skvelý diel pre mládež. Ako decko som im závidel ich hlavný stan, partiu a kopec dobrodružstva.

LuiCJ
22.05.2019 3 z 5

TENTO KOMENTÁR MÔŽE OBSAHOVAŤ SPOILERY!!!
Desiaty diel Troch pátračov ma na jednej strane prekvapil, no na druhej mierne sklamal. Záhada ohnivého oka je presne typické dobrodružstvo do akého by ste čakali, že sa mladí detektívovia zapoja. Príbeh tradične uvádza Alfred Hitchock a po Williamovi Ardenovi sa opäť k autorskému peru vracia tvorca série Robert Arthur Jr.

Jupiter, Peter a Bob sa tentokrát vydajú hľadať záhadný artefakt, ohnivé oko, ktoré má údajne patriť Angličanovi Augustovi Augustovi. Zápletka je zaujímavá, postavy tiež (napr. Trojbodkový), no ten prvok s indickou fanatickou sektou mi prišiel možno až trochu prehnaný a tiež neviem či pátrači urobili dobre keď na konci oko vrátili jednému z jej členov. Celkovo z rozuzlenia mám čudný pocit. Úžasné je však sledovať ako Jupiter rieši problémy s neskutočnou dávkou dôvtipu a kamaráti mu v tom pomáhajú. Za mňa fajn diel, mám možno decente zmiešané pocity no aj napriek tomu sa veľmi teším na ďalšie časti.

tlllk
11.03.2019 3 z 5

Detská detektívka, už tomu chýbalo to nadprirodzeno. A navyše mám pocit že je poprehadzované poradie kníh. Som sa divil kto znova zaplatil Rolls-Royce v 9.

feex8
03.12.2014 3 z 5

Z tych niekolko dielov troch patracov, ktore som ako dieta citala, som pri tomto uz dopredu vedela, kde ten rubin je. Ale pre deti pekne, putave citanie.

Josetto
02.10.2014 3 z 5

ako ostatné diely, oddychovka do vlaku a tak

zipporah
23.12.2011 5 z 5

na tento príbeh si dodnes pamätám, ako hľadali v bustách úporne, jedynečky, moja naj časť, jeednoznačne, jasne, pamätám si, kde nakoniec bol, a ako decko som bola hotová z rozuzlenia, nepoviem, čítajte, aj keď máte 40 rokov, je to super!