Záhada miznúceho pokladu

Záhada miznúceho pokladu https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52319/traja-patraci-zahada-miznuceho-pokladu-52319.jpg 4 64 6

V tejto knihe sa Traja pátrači zapletú do nevydarenej krádeže v múzeu, pomáhajú jednej panej, ktorú znepokojujú akísi škriatkovia, zajmú ich a veľa nechýba, aby ich predali do otroctva, skrátka, zažívajú také dobrodružstvá, od ktorých až vlasy dupkom vstávajú.

Literatura světová

Vydáno: , Mladé letá

The Mystery of the Vanishing Treasure , 1966

Lady.Lucrezia
Lady.Lucrezia
17.01.2024 5 z 5

Zajímavý díl, který mě opravdu bavil. Robert Arthur Jr. prostě píše skvěle. Je to svižné, stránky otočíte jak počítačka bankovek, protože se nejde zastavit. Jde o další knížku, kterou jsem jela od začátku do konce na jeden zátah.

LuiCJ
LuiCJ
07.04.2019 4 z 5

Troch pátračov mám veľmi rád. Musím povedať, že až na slabší piaty diel (Záhada strieborného pavúka) boli prvé štyri výborné. Zahádu strieborného pavúka som čítal vo februári 2018 a tak som sa po viac než roku vrátil k tejto super knižnej sérii. Kedže časti čítam chronologicky, po piatej nasledovala Záhada miznúceho pokladu. Síce v slovenskom vydaní ide o šiestu knihu zo série, v americkom/nemeckom je to piaty diel.

Veľmi sa mi páči pútavý štýl akým spisovateľ a tvorca série Robert Arthur Jr. knihu napísal. Ja som ju prečítal za dva dni a aj napriek tomu som si ju užil. Príbeh je zaujímavý, vôbec nie zložitý a taktiež aj čitateľa “nabáda” k tomu aby záhadu riešil spolu s Troma pátračmi. Aspoň ja som sa tak cítil. Jupiter, Peter a Bob sa snažia pomôcť známej Alfreda Hitchcocka a vyriešiť prípad, v ktorom ju údajne znepokojujú akýsi škriatkovia v jej záhrade. Na začiatku sa tiež udeje “nevysvetliteľná” krádež v Petersonovom múzeu. Neskôr pátrači prídu na určite spojitosti medzi týmito udalosťami a všetko sa začína pomaly “vyjasnovať”. Dobrodružstvo ako také, mi príde fajn, no nie až také detailne premyslené ako v príde prvých štyroch dieloch. Nehovorím však, že nie je dobrý a že nestojí za prečítanie. Jediné čo sa mi až tak nepáčilo, bol záver. Ten síce mohol byť lepší, ale vôbec mi nezmenil názor, že o ide o fajn knihu. Práve temátika škriatkov ma inšpirovala k tomu aby som si o týchto záhadných stvoreniach zistil niečo viac. Kombinácia svetovej literatúry, literatúry pre mládež a mysterióznej - detektívnej beletrie mi príde ako výborné spojenie viacerých žánrov, ktoré akoby sa žiadali byť v jednom knižnom diele. Veľmi sa teším aj na ďalšie časti.

tlllk
tlllk
31.08.2018 4 z 5

Dva v jednom , vidieť že detektívi nám rastú.

Deťom som to čítal pred spaním, tento diel sa im celkom páčil.

Marian27
Marian27
07.05.2016 4 z 5

Ďalšia nezabudnutelná klasika môjho detstva aj keď teraz, po mnohích rokoch ma až tak nebavila ako vtedy keď som bol chlapec a túžil byť pátrač. Samozrejme je to stále nadpriemerné čítanie a pri prenasledovaní v starom divadle a pri únose Petra a Jupitera som sa vážne dosť "bál". Ale záhada je vymyslená veľmi dobre a záverečná pointa nám len potvrdzuje genialitu Roberta Arthura.

Josetto
Josetto
18.05.2014 3 z 5

Klasika pri týchto knihách je štýl písania jednoduchší, ale malo to zaujímavejí príbeh než predošlé diely čo som čítal, takže stále zostávam pri názore, že je to dobrá knižka na zabitie času :)

meggy248
meggy248
01.07.2012

precitala som to za dve a pol hodiny hhh...