Traja pátrači 5 - Záhada strieborného pavúka

Traja pátrači 5 - Záhada strieborného pavúka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207970/bmid_traja-patraci-5-zahada-strieborneho-207970.jpg 4 64 6

Jupiter, Peter a Bob vďaka zvláštnej náhode vycestujú do Európy, ďaleko od svojho Hlavného stanu v Kalifornii. Nazdávajú sa, že ich čaká príjemný výlet. Zapletú sa však do zložitého sprisahania, v ktorom hrá hlavnú úloh starý šperk – strieborný pavúk. Zo začiatku ani len netušia, aké veľké nebezpečenstvo im hrozí. Až keď sa ocitnú v tmavom podzemnom väzení, uvedomia si, že im ide o život. Môžu sa spoľahnúť na Jupitera, že dostane jeden zo svojich zázračných nápadov?... celý text

Miro.slav
Miro.slav
12.08.2020 2 z 5

Ďalší diel, kde si vybavujem iba obálku. Zaujímavé sa dozvedieť, že kniha v sebe obsahuje politickú propagandu. Vôbec si to neviem spojiť s troma pátračmi. Ale aspoň môžem povedať, že na mňa americká propaganda nezabrala.

moničina
moničina
25.03.2018 3 z 5

Slabší diel. Moc ma nezaujal.

tlllk
tlllk
04.03.2018 1 z 5

Z detektívov špióni, k tomu ešte vo forme úbohej americkej propagandy. Takto si zrejme predstavuje Európu ten , kto nevystrčil päty z domu. Naša piata kniha od Troch pátračov, zaručene najslabšia...

LuiCJ
LuiCJ
02.03.2018 3 z 5

Sériu Traja pátrači mám veľmi rád. Prvé štyri diely patria k najlepším knihám, aké som kedy čítal. Piaty diel - Záhada strieborného pavúka sa však u mňa akosi neuchytil aj napriek tomu, že ho napísal Robert Arthur, Jr.
Príbeh je celkom dobrý, má to fajn zápletku, ktorá mi však na niektorých miestach prišla trochu klišé a písané formou pre mladších čitateľov (ja som to čítal, keď som mal 12). Traja pátrači sa stali špiónmi americkej vlády - už to mi príde mierne, veľmi mierne uletené. Predošlé diely mali oveľa tajomnejšiu a záhadnejšiu atmosféru. To, že to tomuto dielu chýba, je z väčšej časti spôsobené tým, že sa sa jedná o čisto politickú zápletku.
Príbeh sa odohráva vo fiktívnej krajine zvanej Varania. Krajina sa nachádza v Európe a je veľmi pekne a detailne popísaná varanská kultúra. Autorovi sa dokonale podarilo vytvoriť novú krajinu so všetkým čo k nej patrí. Mne osobne pripomínala nejakú dovolenkársku krajinu spojenú s nejakým bohatým štátom Blízkeho východu. Je to veľkým plusom tejto knižky a perfektne to dotvára príbeh.
Kniha sama o sebe nie je zlá, má akciu, nebezpečenstvo - presne to čo by ste od Troch pátračov očakávali. Až na tú tajomnú atmosféru, ktorá tomu dosť chýba.

Kluvo
Kluvo
23.06.2017 4 z 5

Chyba mi tam taka tajomna atmosfera, aku vedel urobit Arthur pri iných dieloch. No je to mozno tym, ze tuto cast som nikdy necital v mladosti, cize na nu nemam nijake romantizujuce spomienky...
Co sa knihy tyka, je to velka alegoria na zasahovanie USA (cez CIA) do vnutornej politiky iných statov, pricom sa americki imperialisti nestitia na tieto nechutne sluzby vyuzivat deti!

milovnicka_knih
milovnicka_knih
14.12.2014

Páči sa mi spôsob akým sú písané tieto knihy. Vždy sa dozviem podrobnosti ohľadom riešenia záhad a v záveroch je to všetko vysvetlené a ujasnené pekne krok po kroku.