Tajomstvo strašidelného zámku

Tajomstvo strašidelného zámku https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278451/mid_traja-patraci-1-tajomstvo-strasidel-MpQ-278451.png 5 138 25

Prvý diel zo série Traja pátrači zavedie Jupitera, Petra a Boba do starobylého opusteného zámku hrôzy, ktorý potrebuje slávny režisér Alfréd Hitchcock na natáčanie filmu. V zámku však už dvadsať rokov nikto nebýva a ozývajú sa z neho strašidelné stony, kvílenie a vrieskanie. Mnohí svedkovia videli „Modrý prízrak“, ktorý hrá na starom organe a „Hmlu strachu“, ktorá v ľuďoch vyvoláva takú hrôzu, že v panike vybiehajú zo zámku. Traja pátrači sa snažia vypátrať, čo sa v zámku deje. Je to vari prekliatie zámku jeho mŕtvym majiteľom? Alebo to má na svedomí záhadný muž, ktorý ich varoval, aby sa k zámku už nikdy nepriblížili?... celý text

Peter73
16.03.2024 4 z 5

Klasika mládežníckej literatúry, túto knižku musel čítať každý -násťročný. Čítal som ju aj ja, čo k tomu dodať? Je napísaná tak jednoducho so zreteľom na cieľovú skupinu, ale v staršom veku sa nejako stratilo to kúzlo tajomného, hrôzy a pátrania. Knihe sa nedá nič vytknúť, dej je napínavý, konanie postáv má logiku, ale nejako sa vytratil taký "fíling" z detstva. Ale to bude asi tým vekom, musím čítam niečo pre 50-nikov. Nedajte sa ale odradiť, kto to nečítal v čase povinnej školskej dochádzky poďte do toho.

DanielBrstak
08.03.2024 5 z 5

Klasika môjho destva s  úžasnou atmosférou a nečakaným finálnym rozuzlením , ktorá stojí za to aj dnes . Ešte aj teraz si pamätám, ako som sa kedysi bál , keď sa  Bob a Peter stratili v úplnej tme v zámku a v pozadí hral Modrý prízrak a keď potom Peter s Jupiterom kráčali tmavou chodbou v Hmle strachu za zvuku strašidelnej hudby démonického organistu, tak som sa triasol tak, že som knihu musel prestať čítať, aby som sa upokojil...dnes už kniha nemá taký účinok, ale stále je to to najlepšie z celej série.
Po mnohých rokoch od môjho prvého stretnutia s Tromi pátračmi si už tak nejak uvedomujem , že knihy pre mládež by nemali byť len zábavou, ale  mali by medzi riadkami obsahovať nejaké morálne posolstvo( ako napr. Anna zo Zeleného domu), tiež si myslím, že dialógy sú občas až príliš jednoduché , a je to aj trošku pritiahnuté za vlasy , ale prižmúrim nad tým oči a  dávam plný počet za tie nezabudnuteľné chvíle strachu, ktoré vo mne kedysi Robert Arthur vyvolal. 100 % .

Lady.Lucrezia
14.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha, absolutně nechápu že se mi dostala do rukou až po třicítce. Tohle má být četba propagovaná učiteli a rodiči mladým čtenářům a čtenářkám, zhltla jsem to jak malinu a jsem odhodlaná dát všechny případy ???

mareksevc
01.12.2023 4 z 5

návrat k tejto nostalgii po x rokoch , som rád že som vyrastal v dobe bez pc ale zato so super knihami !

Corso
12.04.2023

Komentar z ineho sudka.
Myslim ze to je zaciatok velmi pekneho a dlheho priatelstva pre toho kto rozcita aspon jednu knihu o patracoch. Niekolko faktov.
Trosku som si zapatral aj ja. K januaru 2023 sa v kanone serie eviduje 220 knih. Povodna americka seria ma 43 knih. V sucasnosti sa vedu dost intenzivne boje o prava. Kazdy rok vznikaju nove a nove pribehy. Stafetovy kolik prebralo Nemecko.
Z domova. hmmm.... z wikipedie.... Slovensko.
"Knihy sa tešia veľkej obľube aj medzi deťmi a tínedžermi na Slovensku pod názvom Traja pátrači, kde ich vydalo vydavateľstvo Mladé Letá. Z originálu, Crimebuster a nemeckej série bolo preložených 86 kníh, nie však v poradí podľa pôvodného vydania."

Mam asi vsetky tie stare nase vydania, kedy u mna traja patraci superili o prvenstvo s panom Tragacikom, v case kedy som este veril, ze co sa tam pise, musi byt pravda. Krasne casy. Z tychto novych som po antikoch kupil mozno 10 knih...potom som to vzdal :) Do nejakej 70tky mam ebooky. Pricom je mi jasne ze asi ich citat nebudem. Ale! K pribehom napisanych Robertom Arthurom sa rad vraciam. To su tie prve echt pribehy, naozaj dobre napisane. Su lahko zohnatelne, je ich asi 12, a dalej je to na kazdom ako sa mu ? ? ? zapacia.

SamanthaCook
10.12.2022 5 z 5

Tak to bola jazda! Napínavé doslova od prvej strany. Pri čítaní mi miestami aj stuhla krv v žilách :) Nemám slov. Veľmi dobre sa čítalo, úžasné napätie, strach. Celú knihu som im držala palce a nakoniec to rozuzlenie, no niečo úžasné! Veľká poklona :) 10/10

BrooksWasHere
10.12.2022 5 z 5

"Tajomstvo strašidelného zámku" je rozhodne jednou z najlepších kníh môjho detstva...

Perfektný úvod do sveta Troch pátračov, na ktorý budem vždy spomínať v dobrom. Parádna atmosféra mi ani na moment nedovolila odtrhnúť sa od čítania a k tomu ešte aj geniálny zvrat boli tým, čo ma na tejto knihe najviac udivovalo a zároveň aj prekvapovalo.
Skvelá práca, takto by mali vyzerať knihy pre deti :-)

M4P4
06.08.2022 5 z 5

K trom pátračom som sa vrátil takmer po tridsiatich rokoch a nestratili takmer nič zo svojej atraktivity. Stále je to svieži príbeh, v ktorom sa neustále niečo deje, detektívka pre deti a mládež, v ktorej aj dospelý nájde niečo pre seba.

Fiddis
12.04.2022 5 z 5

Knihu jsem četla jako malá, velmi mě bavila, proto pět hvězdiček. Teď, po mnoha letech, jsem četla znovu díky čtenářské výzvě a holt už nejsem ta cílovka :-))

jaroiva
08.03.2022 5 z 5

Knížka se ocitla nějakým omylem v mé knihovničce. Zdá se, že jsem ji koupila kdysi v antikvariátu, protože tam bylo napsáno Alfred Hitchcock a jméno autora na obálce chybí.
Teď jsem ji vytáhla, že budu číst neteři na dobrou noc, a opět mě vyděsilo, co že to je, když to napsal Hitchcock... Takže neteřince jsem přečetla něco jiného, a až odešla, zjistila jsem, že je to skutečně pro děti, a že Hitchcock napsal jen předmluvu. :)
Nicméně, když jsem už knížku měla vytaženou, pustila jsem se do čtení a dovzdělala se v dětské literatuře :)
Milé překvápko.

Klarkare
18.11.2021 5 z 5

Veľmi dobrá detektívka, zo série asi najlepšia.

Miro.slav
12.08.2020 4 z 5

Klasika detskej literatúry. A detektívka k tomu. Ešte si stále vybavujem mená všetkých troch pátračov - Jupiter Jones, Peter Crenshaw a Bob Andrews (?). Pri poslednom si nie som istý priezviskom.

o_mega
21.07.2020 4 z 5

Navrat po stvrtstoroci sa vyplatil. Stale je to prudko citatelne, napinave, dobrodruzne.

Barza
28.06.2020 5 z 5

Tak uz pisi znovu o teto knize. Predcitala jsem ji tentokrat pred spanim synům
9 a 8 let). Starsi se pak vzdy certil, ze to neni fer (ze uz museji opravdu spat), ze naschval koncim v tom nejnapinavejsi. On by vydrzel poslouchat az do konce. :-)

Marek_SK
14.04.2020 4 z 5

Knihu som prečítal ako oddychovku a zároveň preto lebo mám rád hororvý žáner. Aj keď je to kniha pre mládež bola vcelku vtipná a pútavá, no celú sériu určite neprečítam, ale aspoň som zistil aká je časť série o troch pátračoch.

Barza
19.09.2019 5 z 5

Přečetla jsem to, abych zjistila, pro jak staré děti je kniha vhodná. Příběh se mi líbil, bylo to napínavé, četla jsem jedním dechem. Za chvíli to zhltnou i mé děti. Doporučuji!!!

Isew
29.03.2019 4 z 5

Mám tento příběh opravdu moc ráda. Čas od času se k němu vracím a pořád mě baví. Krásně vykreslená strašidelná atmosféra. Je obrovská škoda, že nejsou běžně dostupné i další díly. V češtině vyšly snad jen dva. Prý jich je přes padesát - o třech pátračích (ne všechny však psal Robert Arthur). Myslím, že by možná stálo za to, některé, ty nejlepší, díly znovu vydat. Já bych se za to přimlouvala.

mirkoczentovic
01.04.2018 4 z 5

Prvý a hneď jeden z najlepších prípadov celej série.

moničina
25.03.2018 5 z 5

Stará dobrá klasika, tieto prvé príbehy boli najlepšie.

tlllk
18.10.2017 5 z 5

Niet nad klasiku, deti sa nevedeli dočkať večerného čítania.Už aj letíme do knižnice pre zajakavého papagája.