Tajomstvo ostrova kostier

Tajomstvo ostrova kostier https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52570/traja-patraci-tajomstvo-ostrova-kostier-52570.jpg 4 76 8

V očakávaní nového dobrodružstva prichádzajú Traja pátrači na pirátsky Ostrov kostier, i neďalekú Ruku, kde sa im prihovorí ľudská lebka...

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

The Secret of Skeleton Island , 1966

Lady.Lucrezia
15.01.2024 4 z 5

Tentokrát si užijeme dobrodružství na ostrově a v přilehlém moři. Opět půjde do tuhého, tak se nenechte zdržovat a začtěte se do dalšího dobrodružství této trojice.

Miro.slav
12.08.2020 4 z 5

Opäť skvelý diel pátračov. Hoci podrobnosti už neviem.

LuiCJ
18.04.2019 3 z 5

Siedmy diel slavnej série so sebou prináša ďalšie zaujímavé dobrodružstvo. Traja pátrači - Tajomstvo Ostrova kostier, kniha pôvodne vydaná ako šiesta časť (v americkom/nemeckom) vydaní privádza čitateľov na pravdepodobne fiktívny Ostrov kostier, kde majú Jupiter, Peter a Bob vyriešiť prípad, z ktorého sa neskôr vykľuje oveľa nebezpečnejšie tajomstvo. Páči sa mi ako Robert Arthur Jr. opísal a doplnil USA o ďalší z knižných ostrovov. História a dejiny tu tiež hrajú rolu a nebyť istých odkazov na americkú minulosť, dalo by sa to považovať za bežný, obyčajný kriminálny príbeh. Tvorca série tomu dodal viac dobrodružnejší spád. Samotná zápletka bola fajn, aj keď jednoduchá a možno nie až tak prepracovaná ako tomu bolo pri prvých štyroch častiach. Príde, že mnoho prvkov okolo Ostrova kostier zostalo "nevyužitých" a tak obrali príbeh o veľa možných zaujímavých vecí. Alfred Hitchock tradične príbeh otvára a potom aj ukončuje. Povedal by som, že Tajomstvo Ostrova kostier je postačujúcou kombináciou dobrodružnej literatúry a literatúry pre deti a mládež. Má to všetko čo by Traja pátrači "mali" mať no nie úplne na najvyššej úrovni. Sú aj lepšie diely.

tlllk
13.11.2018 5 z 5

čítali sme to pred spaním, optimálna dĺžka kapitol. Chlapcom sa to ľúbilo, snáď druhá najobľúbenejšia po zajakavom papagájovi.

moničina
25.03.2018 5 z 5

Ďalší z veľmi podareních dielov.

Marian27
30.01.2017 4 z 5

Pointa tejto záhady je podľa môjho názoru trochu slabšia ale príbeh obsahuje dnes už legendárne scény ako je napríklad nedobrovoľné vysadenie Troch pátračov za búrky na ostrove Ruka alebo uväznenie Chrisa, Petra a Boba v podmorskej jaskyni v ktorej stúpa voda. Samozrejme nápad so strašidlom ktoré sa zjavuje v starom lunaparku a vozí sa na kolotoči a aj pátranie po poklade majú tiež svoje čaro. Preto Tajomstvo ostrova kostier patrí k mojim obľúbeným záhadám a neexistuje iná záhada ktorú by som čítal toľko krát.

Josetto
24.05.2014 3 z 5

Klasika, čítanie na cesty, ale predsa len mnohé veci sú málo pravdepodobné :)

RadeneWriter
23.12.2012 5 z 5

Traja Pátrači- spomienka na detstvo, bola som jak šialená za tým :D