Alfa

Alfa https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233563/mid_odhodte-zabrany-prichadza-alfa-fdl-233563.jpg 3 520 98

Alfa série

Keď sa to stalo prvý raz, pripadalo mi to ako zázrak. Účty sa mi kopili a dosahovali takú výšku, akú by sa mi nikdy nepodarilo splatiť. Za mamu v sanatóriu, bratovo školné, moje školné, nájomné, elektrina. Všetko ležalo na mojich pleciach. A okrem toho som práve prišla o prácu. Nemala som nádej, na účte mi nezostali žiadne peniaze, nebola šanca, že by som si našla ďalšiu prácu. A potom odrazu, keď som stratila už aj poslednú nádej, našla som v schránke obálku. Bez spiatočnej adresy. Vpredu bolo napísané moje meno a vnútri bol šek na desaťtisíc dolárov. Stačili by na zaplatenie všetkých mojich účtov a niečo by mi ešte aj zostalo, kým si nájdem prácu. Mohla by som sa sústrediť len na školu. Keby ste dostali taký záhadný šek, ktorý by postačil na všetky vaše výdavky, nedali by ste si ho vyplatiť? Ja som to urobila. Po roku mi ktosi zaklopal na dvere. Pred domom stála dlhá čierna limuzína, pri dverách šofér a povedal len toľko: „Nadišiel čas splatiť dlh.“ Nastúpili by ste? Ja som nastúpila. Ukázalo sa, že niekomu dlhujem stodvadsaťtisíc dolárov.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Ikar (SK)

Alpha , 2014

Galánečka
28.06.2017 1 z 5

Tato kniha mě velmi zklamala...nápad je perfektní, mám tuto tematiku vcelku v oblibě. Začátek mi přišel vcelku slibný a hlavní hrdinka mi byla i sympatická - starala se o rodinu v potížích a přitom se sama neváhala kvůli svým blízkým dostat do problémů. První setkání s panem záhadným také ještě bylo ok, ale zbytek knihy byl totální brak. Erotické scény byly napsané jako pro lidi, kterým když se to nenapíše na rovinu a co nejvulgárněji tak nic nepochopí. Kyrie podle mě rozhodně není inteligentní žena, jak ji vnímá Valentin - spíše naopak. Myslí jenom na jedno a nic jiného ji nezajímá. Její slovník byl také hrozný. Druhý díl si určitě nepřečtu. Dávám jednu hvězdičku a to za slibný začátek.

Petruska200
22.06.2017 4 z 5

Dokonaly pribeh,uz,se tesim na Betu

Eliot30
29.05.2017 5 z 5

Za mě rozhodně 5 hvězd, je to geniálně napsaný román s úžasnou zápletkou. Dokonalá romantika. Nádhera !

Samery
28.05.2017 2 z 5

Tohle je první kniha, která ve mě zanechala rozporuplné pocity.
Nečetla jsem 50 odstínů, ale z náznaků a z toho co o Odstínech vím od kamarádek, jsem našla mnoho prvků stejných právě tady. Celkem mě zarazilo, když Valentin několikrát zdůraznil, že není dominant a že se v trestání nevyžívá. Nejednou mě napadlo, že tam autorka rovnou mohla napsat - nekopíruju 50 odstínů.
Děj je jednoduchý a moc ho tam není. První část je zkrátka o postavách a druhá část o sexu. Nic víc tam najít nelze, takže je to kniha vhodná na odreagování. I když některé části mi přišli dost suché a někdy až i nudné.
Méně postelových scén, méně erotických dialogů (Ty se ostatně až otravně opakovaly), více děje nebo snad více rozvinout děj a tím přidat stránky... a kniha by hned mohla být lepší. Ale nemůžu říci, že jsem vysloveně zklamaná. Jen si myslím, že potenciál jaký kniha má zůstal bohužel nevyužitý. Snad další díly budou lepší.

pegasek
29.01.2017 5 z 5

Super erotický román,dokonalá odreagovačka od každodenních starostí

MichaelaMisule
15.01.2017 5 z 5

Naštěstí jsem nedala na hodnocení ostatních a knihu si přečetla. I když některé scény byli na mě až moc detailní a i trochu dlouhé. Ale i tak se mi to líbilo knížka byla vzrušující a i napínavá. Těším se až si přečtu i další bíly.

Doubravka1975
13.01.2017 2 z 5

Hodnotím dvěma hvězdičkami pro začátek, který mě fakt zaujal a bavil, prostřední část knihy jsem popřeskakovala, protože pořád to samé a pořád dokola a těch orgasmů no hrůza. Pak přijde přiznání temného tajemství, Kyrie Valentina opouští to je jasné a konec ,klasický happy end. Podtrženo sečteno 50 odtínů v kratším vydání. Ale další díl Omaga si asi přečtu, možná sem tam opět popřeskakuju :)

Barbona
28.12.2016 odpad!

Omlouvam se, ale toto proste ne. Kniha byla odlozena v 3/4 s tim, ze si dam pauzu u knihy jine a jiz je to pul roku a vubec se mi do ni nechce. Vetsi patlaninu jsem asi necetla a to jsem clovek, co zvladne precist takrka cokoli...

miuk
18.12.2016 1 z 5

Totální blbost, Ztráta času. Tohle snad můžou považovat za skvělé čtení jen pubertální holky.

jitka7
03.12.2016 1 z 5

Otřes. A to jsem si na začátku říkala, jak hezky to začíná. Hlavní hrdinka se mi líbila, její osud se mi líbil, pak vstoupil do děje hlavní hrdina a pořád mě to bavilo. Ale potom, děs. Z Kyrie se stala naprostá blbka, 10 orgasmů za den, není problém. Nevěřím mu, vlastně věřím. Chci ho... atd., atd. V jednom kuse si kniha (spíš hlavní hrdinka) protiřečila. A to i v jednom odstavi. Ztráta času. V tomto žánru je hodně moc lepších knih, protože tohle byl brak. Téma dobré, ale to je tak asi jediné. Zpracování příběhu bylo žalostné. Dávám jednu hvězdičku aspoň za ten začátek.

Domyska
27.11.2016 3 z 5

Klasický román, hodně předvídatelné, ale stále taková oddychovka, zajímavý nápad propojit s rodinou a posíláním peněz předem, ale v porovnání s Ch. Lauren mi to zase tak skvele neprislo. Nicméně za mě i tak krásné tři hvězdy. :-)

mira.l
25.11.2016 4 z 5

Moje hodnocení této knihy bude možná trochu subjektivní, vzhledem k tomu, že v rámci žánru nemám "načteno" vlastně vyjma 9 a 1/2 týdne nic, a to byla kniha zvláštní. A jak koukám, jsem taky asi jeden z mála chlapů, který to přečet:).
Vezmeme-li to z hlediska zdravého selského rozumu, reálnosti, logičnosti, tak pak je to samozřejmě naprostý nesmysl, pohádka, touhle optikou se to asi moc hodnotit nedá. Proč si tajemný, pohádkově bohatý muž vybral zrovna tu jednu konkrétní ženu, jsem začal tušit někde mezi třetinou a polovinou, ale vlastně do samého konce je tam uvedeno jen pár nenápadných náznaků, čtenáře tahle dějová linka nechává v napětí nebo spíš v nevědomosti. Ale celé je to napsané docela čtivě, aspoň pro mě to mělo spád, čte se to dobře. Je nebo má to být erotický román. Je dobrý? Je pitomý? Stupidní? Laciný? Úchylný? Co já vím...? Nereálný? To asi ano, to už jsem naznačil na začátku. Jak má vypadat ten "dobrý" erotický román?? Místy je to možná kýčovité, laciné, sprosté(?), ale je to erotický román, nějaká míra vulgarity tam být má.
Já to vnímal tak, že vlastně po celou dobu tam to erotické napětí je, zpočátku, kdy se hlavní hrdinka tajemného muže pořád tak nějak podvědomě bojí už proto, že od ní vyžaduje, aby měla do určité doby zavázané oči, ale zároveň ji to nepřestává vzrušovat, už tím, že to vybičovává její ostatní smysly a tak vlastně od začátku ví, že na jeho hru chce přistoupit a taky na ní ráda přistupuje, protože ji tak strašně svrbí, že si zkrátka nemůže pomoct...:). Je tam ze začátku taková zdravá míra strachu a zároveň pokušení, zvědavosti, že to protě to erotično vytváří, nebo já to aspoň tak vnímal. A když dojde k "sundání pásky", tak poté už přijdou na řadu čistě živočišné pudy a sex prakticky kdekoliv. Jak by taky ne, že ano, s takovým prototypem ideálního chlapa, že ano? Tahle část, kdy je Valentin popisován jako dokonalý krasavec, to trochu snižuje, taky mohl mít aspoň křivej nos nebo nohy, no ale dejme tomu... :).
No a závěrečné dilema hlavní hrdinky po odhalení pravdy, spojené s happy-endem....no, je to poněkud klišoidní, kýčovité, jako "z blbýho filmu", no ale koneckonců proč ne? Nakonec je čtenář rád (no spíš čtenářka) nebo se to aspoň očekává, že to dopadlo dobře, tak to přece mělo být:).
Ti (nebo spíš ty), co tady hodnotí vesměs nízkým hodnocením, asi mají v žánru načteno mnohem víc anebo zkrátka ví, jak to má vypadat. Já tuhle knížku vzal víceméně ze zvědavosti, jako oddechové čtení na pár večerů a zklamaný ani znuděný jsem rozhodně nebyl. Ty 4 * jsou opravdu z hlediska toho, že jsem se vzal knížku jako oddechové čtení a to splnila. V neposlední řadě musím pochválit i absenci pravopisných chyb nebo překlepů, v dnešní době to není zase tak úplně samozřejmé, našel jsem snad jedno jediné chybějící písmenko:).
P.S.: Koukám, že to má ještě 2 díly...má to smysl číst všechno??:)

Arwen329
23.11.2016 3 z 5

Mě se kniha líbila, sice něco byl přehnaný ústřel ale hra tohohle příběhu byla super. :-D

smaille
04.11.2016 3 z 5

Tak hitparáda to není, ale zase na druhou stranu zajímavý příběh, který tady ještě nebyl. Na slovo číča se pokusím rychle zapomenout.

Gee.Rocks
29.10.2016 2 z 5

Prvních sto stran Valentýn hlavní hrdince akorát foukne do ucha a ona je z toho celá Blažena. Pak jí zase neustále strká prsty do kakaového věnečku. Není to moje gusto, ačkoliv jsem se na titul velmi těšila. Možná bude druhý díl lepší, tam už má prý jít o napětí.

sarahmoon
11.10.2016 2 z 5

Nižší průměr :o( neříkám, že příběh který autorka v knize popsala dával smysl nebo že byl realistický... ale nějaký byl a mě by se i líbil, kdyby nebyl tak plytký... nemohla jsem si pomoct, ale tohle bylo až moc "GREY" :o(
...možná je v knize na mě asi až moc sexuálních scén, místo toho si mohla autorka dát více práce s příběhem. No a ty dialogy :'o( ... hrůza...
Velice lituji, že jsem si knihu koupila!
Má pokračování, ale nevím jestli jsem to ochotná riskovat...

SBH
03.10.2016 3 z 5

Softporno pasáže skvělé, zbytek nestojí za nic. Charaktery, děj, dialogy, vývoj postav, katastrofa! Takže dohromady horší průměr.

misulka680
02.10.2016 3 z 5

Kniha je průměrná. Kyrie je na můj vkus blbka. Myslím že je x lepších knih.

Samira
21.09.2016 3 z 5

Od knihy jsem očekávala oddychovou žánrovku od autorky, jejíž Topím se v tobě uchvátilo poetikou i hloubkou. Bohužel ačkoli se kniha četla dobře, obsahovala takové nesmysly a nereálnosti i v žánru nevídané. Ale také klišé a sex střídající sex. Špatný určitě nebyl, ale také byl někdy dost naturalistický.
Přitom postavy samotné jsou zajímavé, nebýt té zbytečně dramatické omáčky okolo.
Číst se určitě dala, ale místo vedle mých oblíbených eroticky laděných knih si nezaslouží.
Každý to však vnímáme jinak!

I_love_books
16.08.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, která je sice v mnoha ohledech nereálná, ale přesto dobrá. Erotické scény jsou dobře napsané.
Ta závěrečná zápletka, kdy se hlavní hrdina přizná k "jisté události" (nebudu spoilerovat), je přehnaná, ale alespoň reakce hlavní hrdinky je poměrně reálná.
Další díl si ráda přečtu, tato knižní série sice není žádný literární skvost, ale pro odpočinek se hodí.
Knize dávám čtyři hvězdičky.

erotika

2015  68%Alfa