Štvanice

Štvanice https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115677/bmid_stvanice-EQb-115677.png 5 702 93

Alfa a Omega série

KNIHA NAVÍC OBSAHUJE NOVELU ALFA A OMEGA, KTERÁ NAKONEC DALA NÁZEV I CELÉ SÉRII Knihou Štvanice z nové série Alfa a Omega Patricia Briggs opět potěší milovníky vlkodlaků. A také všechny fanoušky předchozí mimořádně úspěšné řady knih s Mercy Thompsonovou v hlavní roli. Charles, hlavní hrdina Alfy a Omegy, je bratr Samuela, který je jedním z hlavních hrdinů série Mercy Thompsonová a taky syn Brana, alfy všech alfů. Anna netušila, že vlkodlaci existují, dokud jedné noci nepřežila krutý útok… a nestala se jedním z nich. Po třech letech na poslední příčce hierarchie smečky se naučila klopit hlavu a nikdy, nikdy nevěřit dominantním vlkům. Pak ale do jejího života vstoupil Charles Cornick, zabiják a syn vůdce všech vlkodlaků v Severní Americe. Charles tvrdí, že Anna je nejen jeho družka, nýbrž i vzácná a ceněná omega. A právě Annina vnitřní síla a konejšivá přítomnost se ukáží být neocenitelné, když se spolu s Charlesem vydá na lov vlkodlačího odpadlíka – tvora pod kontrolou magie tak temné, že by mohl ohrozit celou smečky.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Cry Wolf , 2008

Raven11
18.08.2016 5 z 5

Po Mercy jsem se pustila do této série. Hlavní hrdinka Anna je jiné kafe než Mercy, je nejistá, což je pochopitelné s její minulostí a já věřím, že se v dalších dílech trošku otrká. Další postavy jsou už trochu známé a sympatické, překvapivě se mi líbí Charlie, o kterém jsem zatím moc vysoké mínění neměla. Příběh se čte ultrarychle, je dynamický, trošku romantický a stejně jako Mercy návykový, takže hurá na další díl :D

maruschka
06.08.2016 5 z 5

Druhé, možná třetí čtení. OK, definitivně spolehlivý recept na čtenářskou krizi. PB ve mně budí smíšené reakce jen v tom smyslu, že její knížky sice miluju, ale hrozně rychle zapomínám děj. Což ale znamená, že je po nějakém čase můžu číst znovu s novým nadšením (anebo prostě jen to, že stařecká demence je tu :-)).

Izabell
04.04.2016 3 z 5

Za mne musím vyjádřit jisté zklamání. Kniha jako taková není špatná, ale je napsána tak, že mě již defacto nic nenutí k tomu, abych pokračovala ve čtení série dál. Autorka to umí líp.

Julinka679
29.12.2015 4 z 5

Zatím moje první kniha od autorky :-) a rozhodně nebude mou poslední :-) Štvanice je dobře čtivá, zajímavá a nechybí ani humor :-) pokud má někdo rád fantasy tak doporučuji aby si ji přečetl :-)

Laf
17.11.2015 4 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná a už od první stránky čtenáře vtáhne do děje. Snad i pokračování bude tak dobré :)

Anniinna
28.06.2015 5 z 5

Nejprve jsem si na doporučení od kamarádky přečetla serii o Mercy, což mě úplně nadchlo. Poté co jsem dočetla jsem hledala další co bych mohla přečíst a tak jsem začala s Alfou a Omegou.
Dnes jsem dočetla Štvanici. a musím přiznat, že mě to uchvátilo a začínám s 2. dílem :D

Charmedka
22.02.2015 4 z 5

Kniha je napínavá, i když určitě nemá kdovíjak složitý děj, přesto je velmi čtivá a občas i překvapí. Je mnohem romantičtější než série o Mercy, ale i přes řešení vztahu Anny a Charlese se z toho nestává pouhá zamilovaná kniha. Pokud se Vám kniha zalíbí a oblíbíte si hlavní postavy, rozvíjení jejich vztahu budete číst se zájmem. Určitě to nijak neruší děj, právě naopak, skvěle to knihu oživuje.

Selket
05.02.2015 4 z 5

Zatím mi Alfa a Omega příjdou maličko slabší než Mercy, ale jen o malý kousek. Možná je to tím, že jsem si až moc zvykla na silnou a sarkastickou hlavní hrdinku.

vterinka
12.08.2014 5 z 5

Série Alfa a Omega se mi líbí stejně jako série o Mercy. Líbí se mi autorčin styl a příběhy. Rozhodně však doporučuji si prvně přečíst sérii o Mercy, aby se člověk prvně seznámil s postavami, které se pak vyskytují v sérii Alfa a Omega. :-)

Darsi
14.07.2014 5 z 5

Opět mě nadchlo krásné zpracování...

kacaaba
17.06.2014 5 z 5

Tak jako u série s Mercedes jsem se bavila. Kniha je napínavá až do konce a nechybí láska. Poznala jsem osoby, kterým jsem v Mercedes moc nerozuměla. Fakt pěkný. Jdu hned na další díl :D

renefer
13.06.2014 4 z 5

Příběh o Charlesovi, bratrovi Samuela a jeho (budoucí) družce Anně. Tahle řada se mi líbí o trochu méně než Mercy, ale také není špatná. Pouze mně u této spisovatelky rozčiluje, když v napínavých situacích začne řešit co si kdo myslí a na co vzpomíná, místo aby děj vygradovala, tak jej utlumí.

angelbooks
18.05.2014 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Nedokázala mě nudit, což u knih ocenuji :), vždy jsem si říkala ještě kousek :D a ještě kousek :D.
Konec byl hodně napínavý a pěkný :).
Knihu doporučuju :).

pobijecmuch
20.04.2014 4 z 5

Je to lepší než Mercy, škoda, že jen 3 díly.

ElisR1
08.01.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale myslím si, že na Mercy to nemá. Chybí tomu ten vtip, kterým si mě série o Mercedes Thompsonové získala.

deedulka
04.01.2014 4 z 5

Nová knižní série Alfa a Omega se vydařila. Anna je sympatická hrdinka a Charles taktéž. Nechybí opět láska ani tuna napětí a akce. :) I když si mé sympatie stále udržuje hlavně série o Mercedes Thompsonové, další díly příběhů o Anně si taktéž nenechám ujít.

Mergirus
16.12.2013

Jelikož jsem fanynka Mercedes, zakoupila jsem si sérii s Annou a Charlesem. Bohužel jsem mírně zklamaná, kvalita šla dolů, chybí mi zde humor. Ale číst se to dá :)

NikinkaFantasy
12.08.2013 5 z 5

Vážně jsem to nečekala. Trochu upřesním, co jsem vlastně nečekala: Překvapilo mě, že mohlo být něco lepšího, než série Mercy Thompson. Je to, ale tak. Tato kniha byla prostě úžasná. Bylo zajímavé, jak se Anna učila Charlesovi důvěřovat. Také mě zaujalo, jak to dopadne s jejich poutem. Naštěstí se upevnilo. Také bylo pozoruhodné, jak plaché štěně lehce zabilo čarodějku, když před ní utíkal Maur řadu let. Před tím, než jsem začala tuto knihu číst, jsem ani nevěděla, co to znamená slovo "omega". Naštěstí jsem to brzy zjistila. Když jsem četla sérii Mercy Thompson, tak jsem tam jen párkrát narazila na jméno Anna, nebo Charles. Nějak mě ta jména nevábila, ale když jsem si tuto knihu přečetla, nevím jak se mi mohlo stát, že pro mě byli předtím nezajímavými. Tuto knihu jen doporučuji.

Safienka
19.06.2013 5 z 5

Zvláštní. Vydržela jsem se do ní nepodívat několik dní a nevadilo mi to. Možná se mi do nového příběhu ani nechtělo. V hlavě se mi usazoval pocit, že přeci Patricia nemůže napsat nějakou lepší knihu než s Mercy Thompsonovou. A teď najednou nevím, jak bych co nejlépe popsala své pocity, emoce, které mnou cloumají po přečtení. Jediné slovo, které mě momentálně napadá je „strhující“. Ani ne lepší, ani ne horší. Štvanici bych dala na stejnou příčku jako Měsíční píseň, Krevní pouto a ostatní díly z této série. A to je už co říct. Jsem velký fanoušek Patricie Briggs a jejího umění popsat svět vlkodlaků, upírů, fae, čarodějnic a jiných postav. Nikdy jsem moc fantasy literaturu nečetla, nebo alespoň do té doby, než jsem si přečetla Mercy. A začalo srovnávání s ostatními knihami.

Dílo obsahující novelu Alfa a Omega. Příběh o nezkušené vlkodlačici Anně, která žije ve smečce v Chicagu. Nikdo jí nikdy neřekl, jak funguje správná smečka, jak se může a nemůže chovat. Všichni jí pouze zneužívali. Pro ostatní byla tím nejnižším psem, na kterém se může každý ukájet jak chce. Anna, hodně podobná výše zmíněné Mercy, žije sama. Před třemi lety jí bez jejího souhlasu proměnili ve vlkodlaka a nyní se s tím musí naučit žít. Až jednou sebere veškerou svoji odvahu a zavolá Branovi, marokovi vlkodlaků. Příběh začíná. Autorka nás seznamuje s Charlesem, zabijákem, indiánem, čarodějem a synem Brana. Najednou se v příběhu ocitá moc. Moc nejvyšších vlkodlaků, před kterými má každý respekt. Nebo by tedy měl mít. Vzniká pouto mezi Charlesem a Annou. Anna zjišťuje, co vzácného je a začíná se s tím učit pracovat. Dochází k boji, jsou tu poražení a dobro vítězí. Alespoň pro tuto chvíli.

Na novelu plynně navazuje Štvanice. Stejně tak jako Alfa a Omega, i ona je popsána z pohledů vícero osob. Máme možnost nahlédnout do světa Waltera Rice, vysloužilého vojáka, který se stranní lidí a žije v lesích.
Otvírá se nám svět Anny a Charlese, kteří společně s Branem odjíždějí do Montany, jejich domova.
Důležitou osobou v příběhu je také Asil. Vlkodlak starý téměř stejně jako Bran, přesto patřící na nižší příčky ve smečce. Je nám dovoleno spatřit jeho svět, který je ubíjející avšak důležitý, což si čtenář uvědomí až v polovině knihy, kdy je mu věnováno pár stran. A na konec máme možnost nahlédnout do života Brana. Pokuď jste četli Mercy, nyní se o Branovi a jeho družce Leah dozvíte víc. Pokud vydržíte číst do konce, zjistíte, kdo Bran vlastně je a co v sobě skrývá. Jedná se o fascinující informaci, kterou jsem nečekala ani já. O překvapení jde určitě.
Zpátky však k příběhu. Opustili jsme Annu, odvážnou Omegu a Charlese, sympatického leč hrůzu vzbouzejícího indiána. Poté, co překoná Anna všechny nesnáze z nového bydliště, seznamuje se Samuelem, bratrem Charlese a ostatními obyvateli Montany.
S příjezdem se spolu s hlavními hrdiny dozvídáme, že se zde potuluje vlkodlak, který zabíjí lidi. Charles, jako syn svého otce a jako zabiják nepřístojných a šílených vlkodlaků, dostane úkol. Má se vydat do lesů a zabít vetřelce. Nad všemi se vznáší otázka. Útočí schválně, chce zabránit proniknutí informace o přítomnosti vlkodlaků na veřejnost a nebo je opředen temnou magií? Jde o důležitou informaci, a tak Bran vyšle Charlese společně s Annou do zasněžené přírody. Čtenář je v tuto chvíli napnut, co bude dvojici v lesích čekat. Do příběhu vstupuje nová osoba. Děj začíná mít větší spád a nyní si nemůžete být jistí ničím. Pěkně se to zamotává. Autorka čtenáře udržuje v napětí, kdo vyvázne a kdo přežije. Anna má v sobě vnitřní silu a její konejšivá přítomnost zamotá hlavu všem. Nebudu prozrazovat konec. Každopádně, po svém sedmihodinovém čtení jsem s úsměvem na tváři zaklapla knihu a začala se těšit na další pokračování.

Přemýšlím, co bych knize vytknula. A nenapadá mě vůbec nic. Patricii se podařilo vykreslit život vlkodlaků tak skvěle, že Vás donutí přemýšlet, jak to ve smečce vlastně chodí. Maličkosti, které Vám dodají pravdivost uvedených údajů. Příběh s Annou má podobnou dějovou linii jako u Mercy s tím rozdílem, že Anna neprožívá tolik volnosti a odlišnosti jako Mercy. Annu si zamilujete od prvního okamžiku. Stejně jako Mercy má nadání, je něčím výjimečná. Možná že právě toto dodává příběhu tu správnou atmosféru, která vás dostane.
Jediné s čím jsem měla problém, bylo si představovat popsané vlkodlaky. Brana, jako dvacetiletého maroka a jeho dva několik set let dospělé syny.
Příběh je tvořen pomocí vzpomínání, rychlých, strhujících dialogů a občasných popisů, které Vám dodají tu správnou rychlost ve čtení a vstřebávání informací. Autorce se podařilo čtenáře obalit kouzlem příběhu a dovoluje mu nahlédnout do jiného světa, kde se stává tichým pozorovatelem.
Věřte, že pokuď bude tato kniha Váším šálkem čaje, nikdy už jí z rukou nedáte. Já taky ne!

Arianne
25.05.2013 5 z 5

Myslím, že nejvýmluvnější vizitkou této knihy je, že tento komentář píšu ve 2 hodiny ráno.... Moc jsem se na Alfu & Omegu těšila, ale nebyla jsem připravená na nálož zahánějící totální emocionální vyčerpanost.V tomto ohledu předčila veškerá má očekávání a už jí nedám z ruky.
PS: Víte, vy, kdo je Bran? Já už ano - a konečně chápu, proč z něj jde takový strach ;-)