Smrtící žár

Smrtící žár https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234126/bmid_smrtici-zar-m84-234126.jpg 5 411 56

Alfa a Omega série

Pro jednou se vlkodlačí pár Charles a Anna nevydávají na cesty kvůli Charlesově roli otcova vymahače. Tentokrát je jejich výlet do Arizony čistě osobní – aspoň zpočátku… Charles a Anna brzy zjistí, že na útěku je nebezpečný fae, který vyměňuje lidské děti. Studená válka fae s lidmi začíná nabývat na obrátkách – a Charles a Anna se ocitají v palebné linii.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Dead Heat , 2015

11191
16.11.2023 4 z 5

Super díl, přesouváme se do úplně jiného prostředí a já pomalu zjišťuji, že mě knihy s Annou baví mnohem více než knihy s Mercy. Postavy jsou zajímavé, vícevrstevné, tím, že se nedozvídáme vše hned se přirozeně udržuje napětí. Jsem s vývojem série spokojená.

Senza Jenka
10.11.2023 4 z 5

(SPOILER) V téhle knize se mísí vzpomínky na Charlesovu minulost (a snaha vyrovnat se s blížící se smrtí starého přítele) s honbou za fae, jež unáší a zabíjí děti. To vše na pozadí záměru koupit pro Annu koně.
Příběh Charlese a Josepha je moc hezký a dojemný, stejně tak Chelsey - i když vyhlídka na smečku v područí pratchána by mě taky nenadchla. Hepziba byla zmiňována od začátku tak moc, že to nemohla být náhoda, ale pachatele únosů a vražd jsem netušila. Od začátku jsem nechápala, proč se nikdo nezeptal Mackie?
Užívám si postupné odhalovaní Charlesovy povahy, jen doufám, že to autorka nepřežene. Potěšil mě návrat Leslie (ač dělá spíš křoví), líbil se mi Max, doktor Vaughn a jeho přítel a dokonce i agenti Cantripu (!!!), pobavila učitelka Newmanová.
Nepochopila jsem pouze, k čemu se vztahuje ten název.

MiraiYume
14.07.2023 5 z 5

Výborný díl. Snad možná nejlepší z celé série. Zápletka byla fantastická, četla jsem po večerech a občas mi běhal mráz po zádech, což se mi málokdy stává. Děj ubíhal tak rychle, že mi vlastně ani nevadila vata s koňmi. Trochu jsem se bála, že se autorka bude místy opakovat, ale tentokrát popustila uzdu fantazii a vytvořila napínavý, sakra čtivý příběh. Fae jsou děsivá stvoření s ještě děsivější minulostí. Bylo by moc fajn, kdyby je víc zapojila do dalších dílů a ukázala, čeho všeho jsou schopni. Je to příjemné osvěžení mezi všemi těmi dramaty mezi vlkodlaky a čaroději.

Biomed
24.12.2022 5 z 5

Celkem slušný nářez. Akce, láska a nové postavy. Tohle se mi moc líbilo.

hana4834
06.11.2022 5 z 5

Tento díl se mi líbil

Elea
10.10.2022 2 z 5

Hodně předvídatelné, zdlouhavé (místy až nudné), přeměna Charlese na domácího mazlíčka se mi vůbec nelíbí.

Lacie
28.06.2022 5 z 5

Čtvrtý díl je pro mě taková oddechovka. Anna a Charles jsou pro jednou v pořádku, detektivní zápletka se týká jejich přátel – je tu plno zvratů a nenadálých situací, závěr s Josephem a koňmi je moc pěkný. 5*

diana1217
18.03.2021 4 z 5

Pro mě zatím asi nejzajímavější díl. Hlavně díky koním. Autorka mě opět nezklamala.

Ailee
15.03.2021 4 z 5

Autorka nezklamala, i když to tentokrát bylo slabší. Trochu tomu chyběl obvyklý říz, který tomu dodává Anna s Charlesem. A nebo jsem jen nebyla správně naladěná.

saez
02.11.2020 4 z 5

Za mě pořád prima oddech. I když akcí se nešetří a emocemi také ne.

KájaKoxík
01.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Opět skvělý příběh z mého oblíbeného světa a tedy 5 z 5. Kniha dává nahlédnout do Charlesova života před Annou. Na jeho vášeň (koně) i na lidské přátele a první lásku. Také se nám do příběhu vkrádá touha Anny mít s Charlesem jejich vlastní děti.

Kniha má tentokrát i hlubší proudy. Každý z nás se potýkáme se smrtelností, možná proto nás svět Briggsové tak táhne. Právě zde díky Josephovu náhledu na svět, neochotě se podvolit a boji jednotlivých postav s jeho rozhodnutím zemřít, můžeme najít odpovědi na vlastní otázky. Můžeme získat další náhled jak čelit smrtelnosti.

OBSAH - SPOILER
V tomto díle se k příležitosti Anniných 26 narozen dostaneme do Scottsdale v Arizoně. Kde má Charles v plánu koupit Anně koně na ranči u svých přátel. Ano čtete správně, Charles má nějaké přátele. Jedná se o syna místního alfy (Hosteena Saniho) Josepha, který se odmítá stát vlkem a tak ve věku přes 80 let pomalu umírá. Než si stihnou, u této známe rodiny chovatelů arabských koní patřící ke kmeni Navajo, koně vybrat nečekaný telefon je odvede jinam. Josephovu synovi Kageovi zavolá jeho žena Chelsea, že má nůž a kolem je spousta krve. Všichni tedy vyrazí k jejich domu. Děti jsou v pořádku v horním patře domu, ale Chelsea pomalu umírá. Sama se pořezala, protože zjistila, že její krev čarodějky jí pomáhá odolat příkazu od neznámého fae. Měla zabít svoje děti a pak i sebe. Tomu zabrání Charles na poslední chvíli tím, že ji promění ve vlkodlaka. A tak se rozbíhá vyšetřování. Jejich dvě nejmladší děti chodí do jeslí a tam Anna a Charles najdou podvržené dítě. Do vyšetřování se zapojují místní agenti CANTRIPu a také stará známá z předchozí knihy agentka FBI Leslie Fisherová. Všichni se snaží najít dívku, která byla podvrženým dítětem nahrazena. Najdou nejen dívku, ale i řadu dalších mrtvých dětí, které si tento fae nechával vždy rok a jeden den. Evidentně se fae sice stáhly z lidského dosahu, ale zároveň vypustili mezi lidi ty nejhorší z nejhorších. Během koňské přehlídky je z domu unesena malá Meckie, jen díky pomoci duchů se vrátí Josephovi síla, aby mohl fae zdržet než dorazí Charles. Netvor je nakonec poražen, ale Joseph umírá na následky zranění z boje. Spokojen s životem jaký žil, v kruhu své rodiny.

Alena_S
22.06.2020 4 z 5

Krásné prostředí, příběh se mi celkově líbil, ale už mě straší, kam se ubírá vývoj záporáků v této sérii. Zatímco Mercy se ve svých příbězích dokáže s nejednou potvorou i dohodnout, tady mám pocit, že k vyburcování násilím zcela otupených vlkodlaků je zapotřebí čím dál silnějšího kafe: Už ten minulý špatňák byl pořádné čuně, tenhle je navíc na děti, co přijde příště??

Luigi1
27.05.2020 5 z 5

Opět nádhera.

katallinka
13.05.2020 5 z 5

Nejlepší kniha této série. Charlesovi přátelé byli skvělí, hned jsem si je oblíbila navíc jsem dostala možnost poznat více Charlese a jeho život před Annou. Zápletka v této knize byla nesmírně srdcervoucí.

Catyna
25.03.2020 5 z 5

Super série

havrmoni
09.11.2019 5 z 5

Zas pěkný díl, super.

x-lee-x
25.10.2019 5 z 5

Jsem z této knížky unešená. Snad i z celé série. Přijde mi to jako nádherná pohádka pro dospělé. Kdy vše má dobrý konec, byť si i ten někdy vyžádá své oběti.

luculi
11.08.2019 5 z 5

Kniha už trošku ztrácí z počáteční energie, přesto je stále o čem číst a hlavní dvojice drží pozornost na správné míře. Napětí, zábava a čtivost. Jsem zvědavá, co mě čeká dál...

gleti
15.05.2019 5 z 5

Tahle série mě moc baví. Především to, jak Briggsová svou hrdinnou omegou Annou týrá alfy. Není nad jednu neposlušnou ženskou, která dokáže usadit mužské.

Pro mě byl tento díl důležitý i vyrovnáváním se se smrtí blízkého člověka, něčím, co jsem nedávno prožívala.

Charmedka
13.04.2019 4 z 5

Ač je kniha v žánru fantasy, na své si přijdou i čtenáři detektivek. Vlkodlaci na případu spolupracují s policií a detektivní zápletka je povedená. Tohle Patricia Briggs vážně umí. Navíc fae, který zaměňuje lidské děti byl skvělý nápad, příběh byl díky tomu napínavý, děsivý a dojemný. Na city tu hrál i Charlesův přítel, kniha nabízí vše, co od ní můžete čekat.