Alexandrijská knihovna

Roku 642 dobylo Alexandrii vojsko generála Amrua. Měl za úkol splnit příkaz medinského kalifa Omara a spálit na milion knih, které byly uloženy ve slavné knihovně. Tím měl sprovodit ze světa to, co je v rozporu s islámem. Starý křesťanský filozof, židovský lékař a krásná a vzdělaná Hypatia se pokoušejí Amrua přesvědčit, aby chrám veškerého vědění lidstva neničil. Vyprávějí mu o učencích, básnících a filozofech, kteří v knihovně žili a pracovali: o Eulidovi, Archimédovi, astronomovi Ptolemaiovi i mnoha dalších, kteří za hledáním pravdy zaplatili životem. Dokáže navzdory tomu Amru splnit svůj úkol? Skutečně spálili věhlasnou knihovnu Arabové? Nebo se stala v průběhu věků obětí lidské nepřejícnosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74318/alexandrijska-knihovna-74318.jpg 2.814

Le Baton d'Euclide

Literatura světová
Vydáno:, Alpress

Kniha Alexandrijská knihovna

Kuža007
31.03.2018

Zajímavá kniha, bohužel pro mně docela nezáživná. Avšak bylo tam spostu historických momentů a proto tři hvězdy.

Thrawn89
14.01.2015

Silně béčkový titul, postrádající téměř vše, co by dobrá kniha měla mít. Přečíst to až do konce vyžadovalo dost přemáhání, takže doporučuji opravdu jen v nouzi nejvyšší.

Alexandrijská knihovna knihovny

Autor knihy