Mrtvý dům

Mrtvý dům https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21777/bmid_mrtvy-dum-kvH-21777.jpg 3 26 5

Alexandra Cooperová série

Opuštěná budova na malém ostrově uprostřed řeky East River skrývá ve svých zdech tajemství, intriky a snad i vraždu. Zavražděna je profesorka Lola Dakotová. V prstech mrtvé je nalezen pramínek vlasů a v kapse jejího kabátu útržek papíru s nápisem Mrtvý dům. Žalobkyně okresní prokuratury Alexandra Cooperová s detektivem Mikem Chapmanem a Mercerem Wallacem z oddělení vražd rozjíždějí pátraní, které je přivádí na univerzitní půdu. Mohl být pachatelem někdo z kolegů Loly, který žárlil na její vědecké úspěchy? A proč Lola měla ve své pracovně vyvěšenou fotografii dvacetileté studentky Charlo.e Voightové, která před osmi měsíci beze stopy zmizela?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Deus

The Dead House , 2002

čef
16.11.2022 3 z 5

Asistentka prokurátora v New Yorku toho má jistě hodně, a když se to má trochu zpracovat je z toho plno motivů, osob a dějů, to je jisté. Jak se v tom má ale chudák čtenář orientovat - no těžce. Je zde sice hlavní dějová linka okolo mrtvého domu a party výzkumníků s extrovertní profesorkou, ale je to trochu nepřehledné a závěr je také nějaký ne ve všem uzavřený. Trpělivý čtenář tedy dočte, netrpělivý odloží.

Liduka
09.08.2017 3 z 5

Popravdě mě kniha zklamala. Do třetiny se skoro nic nedělo a těžko jsem se začítala. Navíc mě strašně rozčilovalo, jak Chapman nazýval Alex "děťátkem". Rušivé mi také přišly další Alexandřiny případy, které neměly s hlavní zápletkou nic společného. Poslední třetina však byla velice zajímavá, ale ani to nezměnillo můj názor na hodnocení.

jarin58
06.02.2016 2 z 5

Na můj vkus příliš mnoho postav a proto dávám nízké hodnocení.

michalka S.
23.12.2013 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Určitě víc než Vražedné dědictví .

petruska85
27.05.2011

Naprosto skvělá autorka, která umí napsat krásné detektivky. Všechny její knihy jsou skvělé.

Linda Fairstein
americká, 1947