Alexandr Veliký - věštba Amónova

Alexandr Veliký - věštba Amónova https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4855/bmid_alexandr-veliky-vestba-amonova-yMM-4855.jpg 4 34 5

Tato kniha popisuje Alexandrovo tažení skrz Asii.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Alpress

Le sabbie di Amon , 1998

MartinJay
01.08.2020 5 z 5

Budu se asi opakovat, ale jinak to napsat nejde. Skvěle napsaná knížka a pro mne i vzpomínka na dětství. Kniha je z 99 procent pravda, protože se jedná o historické skutečnosti. Samozřejmě, že tam jistě zapracovala autorova fantazie. Což je na druhou stranu dobře. Alespoň před sebou nemáme suchou učebnici dějepisu, ale poutavý román.

DavidGreňa
03.02.2017 5 z 5

Vynikajúca trilógia, číta sa veľmi dobre. Skvelý a živý opis celého ťaženia a samotných bojov.

braunerova
27.02.2016 4 z 5

Tak jako v prvním díle nám autor předkládá poněkud idealizovaný obraz Alexandra. Zatímco Caesar na válečných taženích po nocích diktoval své Zápisky, Alexander se opíjel do němoty. A pokud by ho Barsiné skutečně v noci navštívila v jeho stanu, našla by ho nejspíše v objetí s jeho milencem Héfaistionem. Ostatně po zkušenostech z dětství, kdy musel sledovat orgie své matky, se tomu nelze divit.
Většinou je autor historicky přesný, občas ale přidává smyšlené příběhy. Tak například Memnón zemřel při obléhání Mytiléne aniž by spatřil svou milovanou Barsiné. Starý učitel Leonidas za Alexandrem nikdy nepřijel a nebyl ukřižován na hradbách Tyru. Obléhání Gazy trvalo 4 měsíce a Alexander při něm nebyl těžce zraněn.

Pokud vás zajímají osudy jiného vyjímečného muže, žoldnéřského velitele Memnóna Rhódského, doporučuji knihu Scotta Odena Ve stínu králů.

Farisss
29.10.2014 5 z 5

Celá trilogie je naprosto úchvatná. Popis společnosti, vztahů, historických faktů, detailní popis bitev je úchvatný. Jedna z mála knih, kterou jsem četl 3x. Těžko rozlišovat mezi jednotlivými knihami, každá popisuje údobí života Alexandra.

Manbearpig
13.08.2014 4 z 5