Devátý spolek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Alex Sternová není zrovna typickou adeptkou pro studium na Yale. Právě naopak – bezcílně se potácí světem drog, ubíjejících zaměstnání a špatných rozhodnutí. Přesto dostane druhou šanci: stipendium na této prestižní univerzitě. V čem je háček? Během studia musí monitorovat podivnou činnost yaleovských tajných spolků, z nichž vzešli nejvlivnější lidé světa. Jenže brzy se ukáže, že jejich okultní aktivity jsou trochu silná káva i pro ty nejotrlejší…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449844/big_devaty-spolek-Owb-449844.jpg 4.2328
Série:

Alex Sternová 1.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Ninth House, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (96)

Kniha Devátý spolek

VA_Krtek
29. dubna

Autorka potvrzuje, že umí i mimo grishaverse. Mě chvilku trvalo, než jsem se do toho začetl, ale pak mi to přišlo geniální.

LenkaPet
13. března

Spisovatelku mám ráda, ale u této knihy jsem se doslova trápila. Ani nevím jak to pořádně popsat ... zdlouhavé. Přitom nápad zajímavý. Myslela jsem, že je to pouze jeden díl, jedna kniha, takže ten pro mě nedostačující konec odpouštím a pokračování by mě zajímalo, protože Dennyho mám ráda.


slepÝVoko
07. února

Kniha byla příjemné překvapení, četla jsem s chudí jak dlouho ne. Příběh Alex byl uvěřitelný se všemi detaily, ač to byla vyloženě duchařina. Holka co se plácá v životě s průsery a všechno táhne za sebou jako kotvu se četlo lépe než všechny ty momentálně oblíbené šedé hrdinky plné odvahy a dosažení něčeho jako cíle. Prostředí školy se k tomu ději hodilo, plno špatných rozhodnutí mladých lidí a využívání staršími za vlastní prosperitu.
Nemám co vytknout. Těším se na další díl a doufám, že mě pohltí stejně jako první :)

JaAnička
28.12.2022

Ano, je to pro strarší čtenáře, ano, je to duchařina, ano, je z vysoké školy (ačkoli je tam ta univerzita vlastně úplně zbytečná - respektive - je to prostě americká vysoká, takže se nechodí do školy, ale žije se spíše spolky, v tomto případě temnými), ano, je tam otevřenější erotika, a ano, je to hodně děsivé (rozhodně z toho chodí mráz po zádech), je to temné, chvílemi hodně nepříjemné a dechberoucí.
Je pravdou, že kniha je z počátku hodně matoucí, během pár stran se čtenář dozvídá až moc informací a ROZHODNĚ na nás explicitně vrhne všechno (včetně otevřené sexuality, drog, alkoholu, vulgarismů a podobně).
Zobrazuje nám dva protipóly, temný život bohatých, kteří mohou mít všechno, ale i katastrofální situaci chudých a závislých, kteří nemají nic. Je to urban fantasy a je přesně tak zvrácená, jak má být.
Kniha není vyprávěna lineárně, ale střípky z minulosti se nám odhalují postupně ale i na přeskáčku. Leigh nás tak drží v napětí a čtenář do poslední chvíle neví, co se vlastně stalo.

Btw: Alex je úžasně sarkastická osoba, její život rozhodně není, nebyl a nebude jednoduchý. Musí se popasovat s věcmi, o kterých se normálním lidem nemůže ani zdát. A všechno zvládá s neskutečným nasazením. A pak je tu srdíčko Darlington, sladký, dokonalý, bohatý a perfektní kluk, kterého všichni milují, jeho život je dokonalý...nebo snad ne?

Kniha je úplně něco jiného než dosavadní autorčina tvorba, oceňuji snahu vnořit se do jiných literárních vod, a ačkoli je spousta lidí z této změny nešťastná, mně to nevadí. Mám ráda, když autoři experimentují s tvorbou a nedrží se pořád stejného tématu.

Laf
04.12.2022

Kniha mne překvapila. Podle anotace jsem od knihy čekala něco jiného. Avšak po té, co jsem se do knihy začetla a začala se v příběhu konečně orientovat, jsem dostala zajímavě vykreslený svět ovládaný magií, kde intriky číhají na každém rohu a mnoho tajemství je zameteno pod kobercem. Je to velmi čtivě napsané, takže mne hned kniha vtáhla pokaždé, když jsem ji otevřela. Za přečtení to stojí :)

Šárka_D
24.11.2022

Tohle bylo TAK dobrý! Dark academia ve své nejčistší podobě, možná ještě víc, než si ti, kdo označení žánru vymysleli, vůbec dokázali představit. Univerzitní prostředí? Pecka. Postavy? Uvěřitelné a své. Duchové, tajné spolky, zaklínadla a krvavé oběti? Můj bože, kdy bude další díl?

veverrka11
19.10.2022

Alex Sternová na Yaleu začíná znovu a snaží se hodit minulost za hlavu. Povede se jí to, když k tomu má ještě kontrolovat činnosti tajných spolků, řešit zmizení svého mentora a vraždu k tomu?
Knížka je z počátku (dobře, tak polovinu) zmatená a těžko se v ní orientuje. Téměř každá kapitola se odehrává v jiném časovém období, což je naštěstí označené, ale orientaci v ději to moc nepomáhá. Co se knížce ale nemůže upřít je čtivost. Neskutečně mě vtáhla do děje, nechtělo se mi ji odkládat a pořád jsem musela přemýšlet, jak se to bude vyvíjet dál.
Alex má za sebou neskutečnou proměnu charakteru. Navíc má smysl pro humor i sarkasmus a zvládá používat mozek k jeho správnému účelu. Co se mi ale nejeví tolik reálně je její výdrž, zejména pokud je zraněná. Mojí nejoblíbenější postavou je ale Darlington, i když ho v knize nebylo moc. Jde o takového Mirka Dušína, který se za své nedostatky téměř stydí, ale přesto je ochotný si pustit Alex k tělu, ačkoli nemohou být rozdílnější.
Malé bezvýznamné plus si u mě kniha vysloužila za to, že jsem nedokázala odhadnout, kdo za tím vším stojí.

Sixtinka144
17.10.2022

Tahle kniha je opravdu něco jiného než autorčiny předešlé knihy. Celým příběhem se táhne temná atmosféra, ze které vás občas až mrazí. Ze začátku jsem byla lehce zmatená a dělalo mi problém se zorientovat a začíst, ale po pár kapitolách to šlo samo. Autorka vykreslila další úžasný svět, který je tentokrát ale opravdu zvrhlý a drsný. Hlavní hrdinka není úplně kladná postava, což mám ráda. I když má speciální schopnosti, stejně s ní nikdo nejedná jako s "vyvolenou" jak to tak v některých knihách bývá. Je zde hodně sakrasmu který miluju, takže to jsou další plusové body. Určitě knihu doporučuji minimálně 15+ (ideálně 18+, ale i já sama četla takové knihy, když jsem byla mladší :D)., protože je zde opravdu do detailu popsané násilí všeho druhu. Za mě je to zase něco originálního a určitě se chystám na další autorky knihy.

1