Stormbreaker

Stormbreaker https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/551/bmid_stormbreaker-So4-551.jpg 4 194 22

Alex Rider série

Alex Rider tajně prošetřuje smrt svého strýce a zjišťuje, že strýc nebyl bankéř, ale špion, který prošetřoval poměry v Saylových závodech, které vyvinuly revoluční typ počítače – Stormbreaker. A právě Stormbreaker představuje temnou hrozbu a před Alexem se rozkrývá nebezpečné spiknutí, které se snaží nějak vyřešit.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , BB art

Stormbreaker , 2000

astroweb
11.01.2023 2 z 5

Přečetl jsem až do konce, začátek byl lepší. Pak už jenom "napínavé" opravdu pro kluky.

TeaPeter
13.01.2022 4 z 5

Motivy knihy mi nenásilně připomněly film Kingsman: The Secret Service. Příjemná dobrodružná kniha pro náctileté, která ale potěší i starší a třeba i pokročilé.

Kopretina
01.04.2021 5 z 5

Líbila se mně i mým třem dětem. Postavy zapamatovatelné, děj napínavý a dobrý konec.

kokrokr
29.01.2021 3 z 5

Chtělo to trochu živější jazyk, tohle působí příliš jednoduše. Taky si myslím, že „Cherub” byl o level výše. Jinak celkem průměrný dobrodružný román pro kluky pod patnáct.

MartesGames
10.01.2021 3 z 5

Kniha byla dobrá... dokud nevyšel film. Vždy jsem měl radši filmy, ale pro děti doporučuji.

Amolein
07.06.2020 5 z 5

James Bond ve čtrnácti letech. Akční dobrodružství pro děti, což jsem na začátku nevěděl, ale dočetl jsem to. :)
Naivitou až k neuvěření, jednoduchým jazykem, ale rychlým dějovým spádem je tato kniha určena pro věkovou kategorii teenager. Pro ně je také snadné se ztotožnit s hlavním hrdinou a zažít si tak své "klukovské" sny a akčním hrdinovi.
Být v tom věku, tak budu nadšený, takže...5 hvězdiček.

_Divočák_
06.03.2019 3 z 5

Četl jsem to jako kluk a v tom věku se mi kniha moc líbila

any333
11.02.2018 5 z 5

Sice moc nečtu akční knihy bez nadpřirozených aspektů, ale tady mi to nevadilo. První kapitola byla navíc opředena takovou pohřební atmosférou, takže jen navýšila moji zvědavost, jaké to bude. Hned v další kapitole je navíc hrdina v nebezpečí a čtenář společně s ním a se zatajeným dechem sleduje, jak to bude probíhat dál. Zaujal mě výčet těch agentských hraček, za co všechno se to může maskovat.
Na druhou stranu jsem při zmínce o akváriu pojala podezření, jak to s ním bude, takže místy to bylo jako přesně nalinkované, aby si někdo odvodil další události z toho, s čím se Alex setkal v minulosti. Počítám, že detektivky pro dospělé tak průstřelné nejsou, čili tohle bude víc dětská forma.
To ovšem neznamená, že se mi to hezky nečetlo a že mě to sem tam nepřekvapilo. Třeba ten konec; normálně by to mělo skončit přerušením plánu, ale tady se ještě objevuje Alexův případný nepřítel pro příští díly. Uvidíme.

PavlinkaL
07.05.2017 2 z 5

Z knihy jsem byla zklamaná, nedokáži o ní ani nic moc říct.

AnonymBezejmen
14.02.2017 3 z 5

Kniha sice dobrá, přečetl jsem nakonec celou sérii, ale ve stejné době jsem četl CHERUB. Ten je dost podobný, ovšem o hodně lepší. Některé části byly dost nereálné a ani jsem si je moc nemohl představit.

hana4834
10.02.2017 4 z 5

Alex mě prostě dostal a těším se na další pokračování

Joges
02.10.2016 4 z 5

Zajímalo mě, jak píše autor knihy. Anthony Horowitz je bravurní pisálek, text se mi líbil, možná si od něj ještě něco přečtu, ovšem je to většinou jen schématický text, který nejde příliš do hloubky. Také děj s mladým Jemesem Bondem je lehce předvídatelný i méně uveřitelný. Ale jako literatura pro mládež je to výborná kniha.

rm
11.09.2015 5 z 5

Myslím, že se to docela fajn čte. Jo, je to trochu šablonovitý, ale to James Bond je taky; občas do toho Alex jde poněkud hloupě - no, ale je to hold kluk, tak co chcete :-) Co se tomu upřít nedá je rozhodně spád do poslední strany, takže 'u mě dobrý!'

Mixy
26.06.2014 5 z 5

Mission Impossible s nesmrtelným hrdinou v čele, která nikdy nezklame velice akční zápletkou.

Darkry
25.12.2013 5 z 5

krásně napsaná knížka, líbí se mi, že na rozdíl od většiny knih má i ústřední postava malého kluka svůj charakter. Většinou se hlavní postava v podobném typu literatury chová přesně tak jak se chovat má a jak to čtenář čeká a zanikají tak jakékoli její charakterové vlastnosti, to se Anthony Horowitzovi nestalo a navíc dokázal vyprávět dramatický příběh. Po delší době knížka, kterou jsem přečetl za jeden den :)

sluppka
05.11.2013 5 z 5

Celou sérii Alexa Ridera jsem jako dítě úplně zbožňovala. Kdybych je četla dnes, asi bych tak nadšená nebyla, ale z pohledu dítěte rozhodně 5 hvězdiček.

lusinka.9
02.11.2013 5 z 5

Skvělá knížka

AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

Nadprůměrně dobrý, poutavý a čtivý děj :)
Doporučuji :)

Issiriana
03.01.2013 5 z 5

Musím říct, že jsem se docela bála, jak bude Anthonyho román vypadat. Nejenže jsem příjemně překvapená, ale také si hned do knihovny běžícím půjčit další díl, protože jsem velmi zvědavá na Alexova další dobrodružství. :) Za první díl tedy pět hvězdiček a pochvala.

Phoenix16.cz
02.01.2013 4 z 5

Stormbreaker vypráví příběh čtrnáctiletého chlapce, který se nedobrovolně stal agentem britské MI5, a zažil neuvěřitelné dobrodružství. I když rozhodně nepatřím do cílové skupiny čtenářů, knížku jsem si velice užila. Je to odpočinkové čtení na chvíle, kdy se vám nechce moc namáhat mozek a chcete si prostě odpočinout od všedního dne a vypravit se na zajímavá místa.