Konec vosí sezóny

Konec vosí sezóny https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175216/konec-vosi-sezony-175216.jpg 3 234 62

Alex Morrowová série

Nejlepší britská detektivka roku 2012 Bohatý finančník Lars Anderson se oběsí. Dědictví jeho podezřelých obchodů zle dopadá na jeho rodinu, dvě otcovou výchovou těžce poznamenané děti a zlomenou ženu. Mezitím na předměstí Glasgow někdo brutálně zavraždí mladou ženu. Vyšetřovatelka Alex Morrowová začne rozplétat pavučinu lží, která obtáčí místní komunitu, Skotsko i stovky mil vzdálená místa. Konec vosí sezóny je vynikající a velmi přesvědčivý vícevrstevný detektivní román, který sleduje zničující důsledky sobeckého počínání jednoho člověka ve světě zpustošeném hospodářskou recesí a zpochybňující vše, co bylo dříve pokládáno za posvátné.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Panteon

The End of the Wasp Season , 2011

PetK
05.11.2017 4 z 5

Začala jsem dvojkou. A možná se mrknu i po jedničce. Vlastně tomu není co vytknout, jen to, že to je další ze sérií, které mi po nějaké době začnou splývat dohromady... A asi i u tohoto příběhu, který mě jinak bavil, si za pár týdnů/měsíců/dalších detektivek nebudu jistá, o čem to vlastně bylo. Přesto, jak ráda říkám, slušná jednorázovka. :-)

dee95
25.09.2017 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá. Ačkoliv od začátku je známý vrah, neubírá to na napínavosti a jisté zamotanosti děje. Bavilo mě číst do půlky a bohužel do závěru jsem se musela už nutit. Přijde mi, že autorka přeskakuje od problému k problému velmi zvláštním a pro mě nepřirozeným způsobem. Nicméně na rozdíl od ostatních mi hlavní hrdinka nepřišla nesympatická, naopak pro mě bylo zajímavou sondou do lidské duše zjistit jak se snaží udržet rovnováhu mezi podřízenými a nadřízenými. Bohužel kvůli závěru mě kniha zas tak neuchvátila, škoda.

lacinq
17.08.2017 4 z 5

Oceňuji netypický prvek pro detektivky a to, že vrah je znám od začátku a motiv se navíc objasní až později. Kniha je zároveň sondou do života lidí různých vrstev a především odhalení světa bohatých a kontrast ke světu chudých (a přístupu obou skupin) je poněkud znepokojující. Ke konci napětí graduje, protože i když víte, kdo je vrah, pátrání po něm je samo o sobě napínavé, to jsem se nemohla odtrhnout. Jen ten konec je vzhledem k předchozímu napětí poněkud rychlý. Úderný, ale až příliš náhlý. Dle mého je to napsáno poutavě a i když vztahy na kriminálce nejsou nejlepší a s hlavní hrdinkou, vyšetřovatelkou, se člověk těžko ztotožňuje, na zajímavosti to neubírá. Přišlo mi, že se člověk snáze vcítí do situace vraha než detektivů, což pro mě není negativum. Atmosféra knihy je trošku negativní a možná frustrující, ale pochopitelná, ale není temná jako je typické pro severské detektivky, líbila se mi.

dzafik
17.08.2017 4 z 5

O trochu lepší, než první díl, ale pořád jsem zmatená z Morrowové..jednou je sympatická a jednou napřesdržku..:-)

Val
29.07.2017

S politováním musím napsat, že tohle mi teda vůbec nesedlo. Dávala jsem knize šanci docela dost stránek, ale nedala jsem to. Snad někdy příště. Jsem sama ze sebe zklamaná, tohle skoro nikdy nedělám :-(

85098211
24.06.2017 3 z 5

Tuto knihu jsem jako audio poslouchala už před poměrně dlouhou dobou a ten pesimismus spojený s depresí, který je tam po celou dobu cítit, mě nechtěl pustit několik dalších dní. Napsáno výborně, interpretace Jaromíra Meduny vynikající a i ty popisné pasáže mi nevadily. Ale ta beznaděj, táhnoucí se celým dějem, je ubíjející. Jediným světlým momentem je, že hlavní hrdinka je těhotná - čeká totiž dvojčata. Ale to je asi tak všechno, co by se dalo označit za jakýsi záblesk optimismu. Zbývá tedy jen malá naděje, že svět a lidstvo (snad) nejsou tak úplně zkažení, jak to vidí Denise Mina...

nikol1774
02.05.2017 3 z 5

Tahle kniha byla určitě lepší než první díl. Bavila mě zase víc z pohledu policistů. Ale už mě i zajímal život Thomase a jeho sestry. I když mě tenhle díl bavil víc než první určitě už si další díl nekoupím.

Zoy
11.04.2017 5 z 5

Kniha se dobře četla, líbil se mi dej.

Henry_1986
11.04.2017 3 z 5

Poctivá detektivka...neurazí/nenadchne...oddechovka.

rodak
05.03.2017 5 z 5

Je to psáno nějakým zvláštním způsobem.Na začátku jsem se dlouho začítal,pak jsem nemohl knihu odložit a konec se tak nějak sám dotvářel.Odhalení vraha na začátku byl dobrý tah a bylo zajímavé sledovat jak z toho autorka vybruslí.Povedlo se ,byl jsem spokojený.

mulder
18.02.2017 4 z 5

Kniha se dobře čte, v poklidném tempu sledujeme vyšetřování případu, který se vyřeší s přispěním detektivů téměř sám. Sympatie k vyšetřovatelům jsem nepociťoval, vztahy měli zvláštní a pro mě nepochopitelné, ale vůbec mě to netrápilo. Je to druhá kniha od této autorky, kterou jsem četl, zkusím ještě třetí případ.

eiramka
28.02.2016 4 z 5

V této detektivce víte hned od počátku, kdo je vrah, ale to nic neubere na čtivosti a napínavosti příběhu. Autorka popisuje vyšetřování skotské kriminálky, v čele s těhotnou vyšetřovatelkou - a nahlíží do života bohaté vrstvy , s dětmi v drahých internátních školách i těch méně majetných, bydlících v sociálních bytech. Autorka má dobře promyšlenu psychologii postav a motivy jejich jednání a uklízečka Kay mi byla vyloženě sympatická:) Dobrá kniha!

livana
17.07.2015 5 z 5

Od autorky jsem cetla prvni knizku a moc se mi libila. I kdyz pachatele byli znami od zacatku, kniha nepostradala napeti. Dobre se mi cetla

Pavlnka
25.06.2015 4 z 5

Knížka zajímavá, ale konec mi přišel takový nemastný neslaný. Čekala jsem více.

Joges
19.05.2015 4 z 5

I když v této detektivce je pachatel zločinu předem znám, nepostrádá příběh gradující napětí. Docela se divím nízkému hodnocení na DK, kniha totiž není nijak špatně napsaná, čte se docela dobře, jenom je v ní nezvyklý postup řazení událostí. Nakonec musím přiznat, některé pasáže, strany, kapitoly přeci jen občas trochu nudily, ale jako celek kniha vynikla.

alfinha2321
30.04.2015 2 z 5

Bohužel jsem se celou dobu moc nechytla, takže jsem na konci měla jedinou radost, že už jsem jí dočetla :(

Melanka
19.04.2015 4 z 5

Čtivě napsaná detektivka, u které nevadí, že od začátku víte, o co jde. Ale kdo je teda vrah?

Michi.01
25.03.2015 3 z 5

Zpočátku mě kniha moc nebavila, situace, dialogy i postavy mi přišly nesympatické. Později se děj ale rozjel a bylo zajímavé sledovat,jakým směrem a jakými postupy se ubírá vyšetřování případu.

Petruse21
10.03.2015 2 z 5

Přišlo mi to strašně nedotažené a celkové rozuzlení dost odfláknuté. A bohužel žádná postava mi nebyla ani sympatická, docela zklamání.

momo01
09.12.2014 3 z 5

zpočátku mi trvalo se do knihy zabrat, přišlo mi, že autorka věci rozebírá příliš obšírně a dopodrobna. Ke konci dojde v knize u několika postav k silným uvědoměním a tam by klidně stálo za to si s emocemi víc pohrát, což úplně neproběhlo.
Na druhou stranu mi nepřekáželo znát identitu vrahů, zajímavější bylo objevovat co je k tomu vedlo.