Moje druhé já

Moje druhé já https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29509/mid_moje-druhe-ja-kux-29509.jpg 4 102 22

Alex Delaware série

Na opulentním večírku kontroverzní sexuoložky z Los Angeles se Alex Delaware potká s postavou ze své polozapomenuté minulosti, Sharon Ransomovou. S touto exkluzívní kráskou prožil před deseti lety vášnivý románek, který Sharon ukončila dost necitlivým způsobem. Když ho teď zoufale žádá o odbornou pomoc, Alex odmítne. S tou dámou už nehodlá mít nic společného. Jak mohl tušit, že se Sharon ještě té noci zabije? Zavalen vinou a smutkem se Alex přece jen vnoří do bludiště Sharonina života. Není to snadná cesta: pohybuje se sice v luxusních sídlech kalifornské smetánky, ale stále výrazněji před ním vystupuje temná historie Sharoniny rodiny a ještě temnější zákoutí lidské mysli, které po celý život mohou ovlivňovat hrůzné zážitky z dětství…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Dobré čítanie

anája
anája
06.05.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila , mám ráda psychologické thrillery. Byla čtivá a napínavá. Jen dost postav a jmen, takže jsem se někdy trošku ztrácela.

emamat
emamat
15.11.2022 2 z 5

Nemohla jsem se prokousat neuvěřitelně rozvleklým dějem a nudnými psychologickými popisy postav. Tohle se moc nepovedlo.

zdendula31
zdendula31
09.10.2021 4 z 5

Bože tahle by tak rozvleklá a místy až překombinovaná...autor to umí lépe.

čarodějka333
čarodějka333
09.06.2021 3 z 5

Tak zatím moje čtvrtá přečtená autorova kniha....
A fakt nevím.... Autora jsem začala číst na doporučení, už počtvrté jsem se při čtení přemlouvala, zda pokračovat dál... Na mne mooooc a mooooc rozvláčnosti a popisů okolí. Ale na konci jsem vždy tak uchvácená nečekaným vysvětlením situace, že vždy jdu do další knihy s další nadějí :).

jitka1585
jitka1585
01.12.2020 1 z 5

Tato kniha měla tak slibný začátek,zajímavou zápletku....ale ani ne v půlce knihy zbytečně zdlouhavé a nezajímavé rozhovory hlavních hrdinů,začala jsem se ztrácet ve jménech.Dokonce jsem se rozmyslela zda knihu neprectenou neodlozim, nakonec jsem dočetla...kniha se mi nelíbila a rozhodně mě zklamala.

Terisek99
Terisek99
21.08.2020 1 z 5

Slabší kniha.

Stanas513
Stanas513
02.04.2019 4 z 5

Trochu mě zarazila spousta postav a prolínání dějů z minulosti se současností. Ale jinak opět barvitě podaný příběh.

allyce
allyce
17.01.2019 4 z 5

Autora jsem neznala a po přečtení této knihy brzy napravím. Doufám, že i ostatní knihy budou podobné. Žádné přehnané akce, padesát mrtvých, snaha šokovat za každou cenu. Tady děj pomalu, ale příjemně utíká, přirovnala bych to k sezení (nebo ležení na lehátku) u psychologa, přesně tak, jak to vidíme v amerických filmech. Prostě detektivka podle mého gusta, vražda, vyšetřování a spousta, spousta psychologie a psychiatrie. Bezvadné!

moudivlacek
moudivlacek
17.12.2018 4 z 5

Tento díl nebyl ani tak detektivním příběhem, jako spíš psychologickým románem. Je zde hluboký rozbor osobnosti vrahů, oběti, ale i samotného Alexe. Konec není asi takový, jak by si většina z nás přála, o to víc je ale dle mého reálnější. A věřím, že i případ má nějaké základy z reálného světa.
Jedna skutečnost mě přesto potěšila - osud šéfa Mila - kapitána Trappa. I když i on nedostal vše, co bychom mu přáli za jeho skutky.
Vztah Alexe a Robin je zatím na bodu mrazu, uvidíme, jestli z něj lze ještě vykřesat něco pozitivního.
A velmi si vážím Alexe, že se objednal ke své kolegyni a kamarádce a poprosil o pomoc pro sebe. Není to ostuda a spíš to ukazuje jeho velikost.
Super, pokračuji v sérii rozhodně dále.

petrpospa
petrpospa
16.12.2017 3 z 5

Delaware nestřílí, neskáče, neběhá, nehoní se v autě. Ani nechlastá. A přesto všechno je zajímavý a stojí za to se k němu vracet. Nikdy to nebude jednoduché čtení. Je třeba zvýšit pozornost při rozlišování jednotlivých postav, které tentokrát obsáhly několik generací, živých i mrtvých. Naopak zcela vypnout svou bdělost bych doporučil při odborném popisování většiny psycho stavů. To zřejmě oblast, kde se Kellermann cítí jako ryba ve vodě, nicméně pro průměrného smrtelníka se to může smrsknout na palbu cizích slov, která v kontextu knihy svůj obsah mají, ale když se ho za dva dny zeptáte, co daný výraz znamená, bude na vás hledět jako péro z gauče. Příběh není špatný, občas zamrzí, že vás na některé z popisovaných večírků nepozvali, ale závěr trochu překombinovaný. Totiž, už i dvě baby jsou někdy až až. Věřte mi, vím, o čem mluvím...;-)

syskas
syskas
17.11.2017 3 z 5

Mám rada tohto autora, ale tento príbeh sa mi zdal už dosť prekombinovaný a príliš zamotaný. Napriek tomu sa to dobre čítalo.

bezprezdivky
bezprezdivky
06.04.2017 2 z 5

Přehnaná těžko uvěřitelná zápletka a přehnaný a těžko uvěřitelný hlavní hrdina.

jiri2737
jiri2737
18.02.2017 5 z 5

Nejlepší Kellerman. Doporučuji!!!

DickBach
DickBach
16.02.2017 3 z 5

Už jsem psala u dříve čtené knihy tohoto autora... Prostě mně nebaví. Knihy si jsou dost podobné a pro mně v nich chybí prvek reálnosti.

lucia8848
lucia8848
03.05.2016 5 z 5

Velmi me zaujali poznatky z psychologie a sociopatologie zasazene do ctiveho pribehu.

čef
čef
12.10.2015 4 z 5

Hodně psychologie a psychiatrie vyprávěné na velmi dobré úrovni. Na konci už příběh podle mne hodně ztrácel tempo a nakonec mne unudil. Snad bude příště Delaware akčnější nebo já tolerantnější.

Michaela91
Michaela91
24.10.2014 4 z 5

Nemohla jsem se pořádně začíst, ten začátek mě vůbec nebral. Pak se ale děj rozjel a kniha byla napínavá a ten konec. Nakonec moc dobrá.

Bibinky
Bibinky
26.02.2014 2 z 5

Určitě napínavé čtení...

Disease
Disease
05.08.2013 1 z 5

Hluboce lidský příběh, kam se hrabe Červená knihovna. To si popláčete, paní poštmistrová...

psychologie

Jonathan Kellerman
americká, 1949
2008  83%Svědkyně
2014  83%Zabiják
2008  80%Krevní test
2005  74%Našeptávač
2010  75%Moje druhé já

Kniha Moje druhé já je v