Podraz

Podraz https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26710/bmid_podraz-NRI-26710.jpg 4 110 19

Alex Cross série

Kyle Craig, bývalý pracovník FBI, který byl odhalen jako mimořádně vynalézavý a brutální vrah přezdívaný Génius, uprchl z nejpřísněji střeženého vězení. Teď systematicky odškrtává na svém seznamu všechny, kdo původně byli zodpovědní za jeho dopadení a uvěznění. Alex Cross, proslulý odborník na psychiku zločinců, figuruje na jednom z předních mís... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Alpress

Double cross , 2007

petraj30
09.02.2021 5 z 5

Přišlo mi to, jako by spisovatel změnil styl psaní. Všechny okolnosti zůstaly zachovány, ale příběh se trochu změnil. Bylo to podle mě napínavější a živější. Taky jsem tušila, že se tam Craig ještě objeví, protože on nikdy úplně nezmizel.
Bylo to pěkné a svižné čtení. V každém díle jsem narazila na nějaké malé překvapení. i tady mě čekalo. Užila jsem si to, i když si myslím, že to podle mě nebyl klasický James Patterson tak, jak ho znám.

kolacky
28.05.2020 4 z 5

Nesnáším geniální psychopaty. Zvlášť na pokračování. Nedivím se Alexovi, že je v jednom kuse frustrovaný a bojí se o svou rodinu a přátele. Policejní práce je na palici...

moudivlacek
18.01.2019 4 z 5

Byl to dobrý příběh, akorát mě mrzí, že autor děla z Craiga nesmrtelného, který stále uniká spravedlnosti. A samozřejmě že má své příznivce a fanoušky a také napodobitele, což je snad ještě horší. Alex s policií zde dostávají zabrat. A stejně to vše končí tak napůl. Jsem zvědavá na další díly

Costanzo
16.10.2018 5 z 5

Můj oblíbený psychopat Kyle znovu na scéně! Paráda, bylo mi docela smutno. Svižné, přečteno na zátah. Patterson prostě umí, ať si říká kdo chce co chce. A některým lidem by měla být odebrána pravomoc komentování knih. V některých komentářích se občas zračí pokročilá psychická porucha ;-)

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Co je to za vězeňí,že jim uteče masový vrah!

Bar16
15.04.2017 5 z 5

Jako vždy skvěle promyšlený příběh a zápletka. Patterson umí prodat napětí, konce jsou u něj vždy rychlé. Kniha měla spád a líbí se mi, že ne vše se vyřešilo... Že další kniha bude pokračováním :-)

konicekbily
02.04.2017 3 z 5

Průměrný příběh, moc mě s ním nepřekvapil, ale zase si od něj něco přečtu. Dobře se čte, oddechový repertoár.

Danuše7
23.03.2017 3 z 5

četla jsem i lepší od tohoto spisovatele

ArwenAragorn
31.12.2016 3 z 5

Moje první kniha od Jamese Pattersona. Takový průměr. Čte se docela dobře, ale víc se od ní očekávat nedá. Trošku mně připadá, že autor už nemá moc z čeho "vařit".

jarva
11.02.2016

Jak teda skončil příběh v knize "Spirála smrti? Jak a kdy chytil Cross "Genia" a "Genius" byl odsouzen a uvězněn nebo ne ?
Nyní čtu knihu "Podraz", kde "Genius" utíká z vězení. Je, prosím, mezi těma dvěma knihama nějaká dějově spjatá, která obě knihy: "Spirálu smrti" a knihu "Podraz" spojuje ?
Děkuji za vaše názory, už se těším.

malen
22.12.2015 3 z 5

I když vždy ráda sáhnu po dalších dílech " Crosse", těm prvním dvěma se to prostě nevyrovná.. A tenhle díl mi přišel takový ... o ničem. I když se dobře četlo, jsem naprosto zklamaná..

šipek
11.01.2015 4 z 5

Pohodové čtení,odpočinkové.

Evus
13.11.2014 4 z 5

Příjemná Crossovská oddychovka a "oblíbený" Kyle jako přídavek

Laf
21.03.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Sice trochu moc krutých vražd, ale to k tomuto žánru patří. Kniha zůstala s otevřeným koncem, takže sehnat pokračování by bylo fajn :D Doporučuji, nebudete se nudit :-)

wewercak
25.08.2013 2 z 5

Podraz byla moje první kniha tohoto autora. Jelikož však postavu Crosse znám, okamžitě jsem se chytl. Vrah v této knize byl výborně vymyšlený, což je paradoxně největší kámen úrazu, neboť ani sám autor nevěděl, jak ho dopadnout. Podezřelých je na začátku stejně jako deset stránek před koncem, a tak si Patterson pomohl velmi laciným trikem, který mu tedy v hodnocení neodpustím.

Klady knihy jsou dobře napsané charaktery; záporem v podstatě nulové vyšetřování, zaměření spíše na osobní stránku detektivů, než na jejich práci, přímo "debilní" konec, ať už s jedním nebo druhým vrahem.
50%

sabca
28.03.2013 5 z 5

Dobře napsaná kniha, jako všechny tohoto spisovatele. Stojí za přečtení. I zde si nechal prostor na volné pokračování. Dobrý způsob, jak si udržet čtenáře.

pamica
09.12.2012 5 z 5

Kyle Craig opět ve hře? No další díl Alexe Crosse co jsem četl jedním dechem plný napětí co se z toho vyklube tentokrát?!
Jako vždy jen doporučuji!

Viviana
24.10.2011 5 z 5

Jako snad všechny autorovy knihy, i tahle pořádně (a parádně) odsejpala. Nemám v podstatě námitek, až na, a teď přijde trochu SPOILER, na můj vkus příliš časté používání geniálně řešených masek.