Čarodějka stínů

Čarodějka stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137411/carodejka-stinu-137411.jpg 4 302 55

Alex Craftová série

Skutečnost, že stínová čarodějka Alex Craftová dokáže mluvit s mrtvými, neznamená, že se jí vždy zamlouvá, co se jí mrtví snaží říct… Coby soukromá vyšetřovatelka a policejní konzultantka viděla Alex Craftová už hodně důsledků černé magie. Ačkoli má dobré vztahy s Deathem, Smrtí samotnou, nic ji zatím nepřipravilo na její poslední případ. Alex vyšetřuje případ sériového vraha, když na ni zaútočí duch oběti, kterého povolala – a to by mělo být nemožné. Pokus o atentát na její osobu je neúspěšný jen proto, že na poslední chvíli zasáhne Death. A když vám i Smrt zachrání život, víte, že váš čeká špatný den… Alex se musí spojit s drsným detektivem z oddělení vražd Falinem Andrewsem, aby spolu případ vyřešili. Andrews ovšem něco ukrývá a jeho nechuť k Alex je víc než zřejmá. Andrewsovu pomoc bude ale Alex potřebovat, aby rozpletla zapletenou síť politiky reálného i nadpřirozeného světa a dostala vraha, jenž v rukou třímá moc tak zlověstnou, že to může nakonec stát Alex nejen její život, ale i duši…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Baronet

Grave Witch , 2010

Charmedka
13.04.2019 5 z 5

Kniha opravdu nabízí to, co bych od duchařské knihy očekávala. Duchů tu je dostatek, nápad s duchy a stíny je zajímavý a rozhodně velmi povedený. Kniha má výbornou atmosféru a já si čtení neskutečně užila. Magie není nijak nucená, zkrátka výborně napsaný příběh a po dlouhé době fantasy kniha, která mě maximálně pohltila. Pozadu nezůstává ani detektivní zápletka či romantická linka, která ale hlavní příběh nijak neruší.

lenka7679
04.01.2019 4 z 5

Jednu hvězdu strhávám za překombinovanost začátku, ovšem později má ženská dušička zaplesala. Ze začátku jsem si opravdu myslela, že knihu ani nedočtu, dalo mi práci se do ní začít, ale pak najednou začalo všechno fungovat. Nemohu říct, že neznám lepší knihy, mým žánrem jsou spíše detektivky, ale prostě někdy je potřeba dodat něco i té holce ve mně. Musím říct, že už teď mě mrzí, že nebyly přeložen všechny díly a já se nedozvím, jak to všechno dopadne.

kuska
02.10.2018 4 z 5

Nečíst pár sérii a knih tohoto typu fantasy, tak nevím zhola nic. Je pravda, že tento svět není v knize vysvětlen, proto strhávám jednu hvězdičku. Jsem ráda, že pár knížek typově stejných už mám za sebou a dokázala jsem si knihu užít. Byla to pro mě neskutečná jízda jak už ze stánky fantasy tak i ze stránky milostného děje. Prostě jen tak dál, uvidíme, jak to bude pokračovat.

Elea
20.08.2018 3 z 5

Celkem zajímavá, oddechová četba, líbilo se mi podání Deatha.

Janičta
21.06.2018 2 z 5

Slušné počtení v rámci žánru. Ale žádná bomba to není. Už teď chápu, proč asi Baronet nevydal další knihy.
Příběh není propracovaný dost do hloubky. Věci se dějí, prostě proto, aby se něco dělo. Nikdo toho moc neví a ničemu nerozumí a přitom je to magický svět, který je podán jako plně funkční (magické školy apod...) Hlavní hrdince jsem úplně neporozumněla. U ostatních postav jsem dopadla stejně.
Plusem je celkem dobrá čtivost.
Další díl přečtu čistě ze zvědavosti. Třeba autorka na celém světě víc zapracovala

Tesset
28.12.2017 3 z 5

Tým Death. Nebylo to špatné, akorát mi tam chybí nějaké dovysvětlení toho kouzelného světa.

Ewik
27.10.2017 4 z 5

Tuhle zajímavou urban fantasy jsem objevila skutečnou náhodou. První díl zrovna někdo vracel přede mnou v knihovně, tak jsem po ní sáhla také.
Alex Craftová je podobná Charley Davidsonové, možná proto mě to i tak bavilo. Je chytrá, lehce přidrzlá a dostatečně odvážná, aby strkala nos do cizích záležitostí. Alexina kariéra coby soukromé vyšetřovatelky a povolávačky stínů mrtvých byla napínavá a dostatečně záživná. Stejně jsem se ale nejvíc těšila na Deatha a Falina. Trošku mi sice unikaly souvislosti ze světa Fae a kouzelných dvorů, ale s tím dokážu žít. :-)

paprika75
22.07.2017 4 z 5

V podstatě můj šálek kávy ... Co dodat. Líbila se mi hlavní hrdinka a opět se na ní lepí 2 nadsamci, tak jsem zvědavá kam se bude příběh ubírat v dalších dílech. 4*

evik.sv
19.01.2017 5 z 5

Abych pravdu řekla bála jsem se co mě čeká.Po přečtení Anity Blakeové,Mercedes Thomson,Kate Daniels,Merit atd,Po přečtení této knihy jsem velmi překvapená Alex Craft je originál a libí se mi styl psaní autorky.Teším se na druhý díl ...:)

Sarfias
23.08.2016 5 z 5

Knihu jsem nemohla odložit. Velmi mile mě překvapila. Připomíná mi stylem psaní něco mezi Holly Black a mírnější Neomilnerovou.
Pokud máte rádi magii, Fae a jiné bytosti a chcete si přečíst nějaké zajímavé fantazy, kniha vás nadchne.
Na druhou stránku námět a vyprávění není nic nového pod sluncem. Nicméně kniha je tak čtivá, že ji to člověk rád odpustí.

CHESS
04.06.2016 4 z 5

Nějakou dobu mi trvalo jí dočíst, ale jinak není kniha vůbec špatná. Konec asi nejlepší :) ale další díl jsem nějak nebyla schopná dočíst a tak jsem o to ani dál nesnažila :)

Jass
06.03.2016 4 z 5

Rozhodně příjemné překvapení, z urban fantasy se mi po Kate Daniels už máloco líbí, ale toto bylo prostě skvělé. Vážně jsem se bavila. Jen mohla jednoho z těch chlapů udělat nesnesitelného, momentálně si vážně nejsem jistá, kterého mám radši.

petrzel
13.08.2015 4 z 5

Ze začátku jsem myslela,že jí odložím ,ale četla jsem . Pak jsem jí na chvilku odložila,ale zase mi vrtalo hlavou jak to bude dál.A nakonec můžu říct, že se mi to líbilo.

Vlčice.N
06.06.2015 3 z 5

Při čtení jsem měla pocit, jako bych některé scény četla už několikrát - Rachel Morgan, Kate Daniels, Anita Blake, Mercy Thompson... Viděla jsem tam hodně podobností, navíc byl příběh poměrně předvídatelný, existuje důvod, proč málokdy snesu v příběhu detektivní zápletku... I tak to ale bylo oddechové čtení, které se hodí do zkouškového období, a další díly proto možná časem taky vyhledám. Spíše bych ale knihu doporučila těm, kteří ostatní uvedené série zatím neznají.

Madame R
06.04.2015 2 z 5

Mě moc nezaujala a ani jsem jí nedočetla

Kathrine
05.03.2015 5 z 5

Úžasná knížka :D Už při prvním objevení Deatha jsem věděla, že to bude nej. postava z celé knihy :) Na druhou stranu jsem hned věděla, že Falina ráda mít nebudu, takže jsem zvědavá, jak celý tento ,,milostný trojúhelník'' dopadne :)
Kniha byla napínavá, chytlavá a v určitém směru pro mě nová, protože já moc knížky s čarodějkami nečtu, takže nemám moc s čím srovnávat :)

Selket
22.02.2015 3 z 5

Ze začátku jsem byla přesvědčená o tom, že knihu nedočtu, ale vytrvalost se vcelku vyplatila a snad se vrhnu i na další díl.

*Pájuše*
16.02.2015 4 z 5

Knihu jsem četla na dovolené a musím říct, že mě příjemně překvapila. Alex jsem si zamilovala... Falin se mi moc nelíbil a když jsem se pak dozvěděla, co je zač... Věděla jsem odkud vítr fouká, ale stále mu nemůžu přijít na chuť :D
Sice jsem v knize hodně postrádala vysvětlení toho prvopočátku, ale snad se mi to postupně odhalí v dalších dílech. Zatím je pro mě svět čarodějů a jiných potvůrek jedna velká neznámá a za to strhávám jednu hvězdu dolů. Nicméně jsem ráda, že jsem se k této knize dostala.
Musím ale obdivovat obálky. Jsou povedené :-)

Acinore
13.02.2015 4 z 5

Mělo to šťávu :) rozhodně jsem se nenudila a ani se nemusela nutit do čtení, takže za mě dobrý ;)

ElisR1
07.01.2015 4 z 5

Velmi čtivá kniha, chytne a už nepustí, dokud nejste na konci.

magie duchové a přízraky

Kalayna Price