Šesté zastavení

Někteří tvrdí, že Demiel Ben Yusef je nejnebezpečnější terorista na světě, osobně zodpovědný za mnoho bombových útoků, které si vyžádaly tisíce životů. Jiní trvají na tom, že je mírumilovným mužem, zázračným člověkem a možná i synem Božím. Jeho soudní proces v New Yorku za zločiny proti lidskosti přitahuje nebývalou pozornost, protestující dav, média i náboženské vůdce z celého světa. Cynická reportérka Alessandra Russo začne pátrat v minulosti Ben Yusefa, což se brzy obrátí proti ní. Je obviněna z vraždy a musí uprchnout z New Yorku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364046/big_seste-zastaveni-UwG-364046.jpg 317

Alessandra Russo 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Omega

The Sixth Station, 2013

Kniha Šesté zastavení

maja8148

Kniha má zajímavý začátek a svižný a čtivý děj, pořád se něco děje a celkem to dává smysl. Ovšem konec... konec je nedotažený, trochu nedomyšlený, přehnaný strašně náhlý, zrychlený- takový z ničeho nic. - Ovšem tato kniha by se klidně dala použít jako prequel k Drsnému spasiteli :D.

Arkagas
17.07.2020odpad!

(+ SPOILER) Bože! Pardon, ale tohle je nejspíš kniha, která dostane letos titul "největší slátanina roku". Že se nebude jednat o žádný zázrak mi mohlo napovědět už to, že jsem ji novou koupila ve výprodeji u Dobrovského za 29,- Kč z původních 399,-. Omlouvám se všem, kteří tuto knihu četli a líbila se jim, ale ne, ne a zase ne. Na přebalu knihy se píše že je srovnatelná s knihami Dana Browna - opravdu nevím kdo si tohle troufl napsat, ale budiž. Jediné co se téhle knize nedá upřít je čtivost, protože i přes velký počet stran se čte výborně. Spoiler:
Tato kniha je o reportérce, která se vydala k soudu s nejnebezpečnějším teroristou na světě, kvůli kterému zasedá mezinárodní soud a cestou do soudní síně si ji tento Demiel vybral a políbil, čímž se stala vyvolenou, protože se později dozví, že je to naklonovaný Syn Ježíše z jeho krve a ona má za úkol dokázat to. A tak se vydává na útěk a na vlastní pěst pátrá. Nakonec zjistí, že vše je pravda, že Demiel je skutečně Syn Syna, ale nemůže to dokázat, protože na lahvičku s Ježíšovou krví stoupla. Do toho všeho sem autorka vsadila historické linky Templářů a Katarů, sem tam se objeví i Hitler a ve finále Vás nečeká ani žádný wau konec. Za mě rozhodně ne.

olusas
23.06.2020

Příběh sám o sobě by nebyl špatný, i když na toto téma znám lepší a lépe zpracované a některé pasáže byly dost přitažené za vlasy. Co mě ale, mírně řečeno, zaráželo, je snad až hloupost hlavní hrdinky. Reportérka a tak školácké chyby? To by musela být opravdu hodně natvrdlá.