Alenka v říši zombií

Alenka v říši zombií https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342689/bmid_alenka-v-risi-zombii-LQB-342689.jpg 4 177 50

Alenka v říši zombií série

Nezastaví se, dokud nepošle každou chodící mrtvolu zpátky do hrobu. Navěky. Kdyby někdo řekl Alence Bellové, že se jí v jednom úderu srdce změní život, vysmála by se mu. Aby se z jejího šťastného života stala tragédie? Ale no tak. Jenže to je přesně to, co se stalo a trvalo to přesně jeden úder srdce. Jedno mrknutí, jeden nádech, jedna sekunda… a všechno, co znala a milovala, bylo pryč. Její otec měl pravdu. Příšery existují. Aby pomstila svou rodinu, musí se naučit bojovat s nemrtvými. A aby přežila, musí začít věřit největšímu rebelovi ze všech – Coleovi Hollandovi. Ale i Cole skrývá tajemství, a jestli si Alenka nebude dávat pozor, může se ukázat, že tahle tajemství jsou nebezpečnější než samotné zombie.... celý text

Dobrodružné , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Alice in Zombieland , 2012

Tesset
29.07.2018 2 z 5

Jestli to měl být nějaký retelling, tak stál teda za starou belu - to s Alenkou v říši divů nemělo co dělat. Postavy nesympatické, děj taky nic moc - čekala jsem, že tam opravdu bude nějaká "říše" zombie, kam se Ali propadne, ale ono nic. Otázky ohledně zombie taky naprosto nepromyšlené. A co mi tam vážně lezlo na nervy - vše kolem sexu, jako vážně? Některé scény k šestnáctiletým dětem vážně neseděly.

GyttaOggová
14.07.2018 2 z 5

No... Prostě další průměrné young adult fantasy se všema klišé, které očekáváte, i se stejným dějem, jenom místo upírů nebo zlých dospělých tyranů jsou tu zombie. Nechybí samozřejmě zakomplexovaná hrdinka, která sbalí nejhezčího a nejtajemnějšího kluka ve škole (kterého samozřejmě na začátku nechce že ano), nádherná a dokonale protivná sokyně v lásce, jeho sok v lásce, se kterým má nevyřízené účty, ultravěrná kamarádka, starostlivý zákonný zástupce, který nemá o ničem ani páru, spousta násilí, nepřítel na život a smrt, bezbřehá až nesmyslná odvaha hlavní hrdinky a bohužel opět žádný sex, možná někdy... po svatbě...

Denisa_a
17.06.2018 4 z 5

U téhle knížky jsem se hodně bála. Číst jí večer nebyl dobrý nápad. Ale jsem strašpytel už od přírody, berte s nadsázkou :-) Příběh mě hodně bavil a v jednu chvíli jsem se nemohla odtrhnout od čtení. V další chvíli hodně přitažené za vlasy, ale no a co? Vždyť je to fantasy :-) Jo a mimochodem, ta obálka je prostě přenádherná ♥

DracoMalfoy
27.05.2018 4 z 5

Z většiny fajn, jen to občas bylo trochu nereálný. A teď nemyslím zombíí. Třeba hned na začátku, kdy Alenku nikdo pořádně nelitoval? 3,5*

seabook04
23.05.2018 5 z 5

Tak tahle knížka mi nakopala p....

Jsem z ní na větvi. Čekala jsem splácaninu, kterou jsem chtěla nějak tak přežít. Čím déle jsem knihu odkládala, tím méně se mi do ní chtělo a tím více jsem si ji znechucovala. No, jak to říci bez vulgarit. Toto byla jízda, která má hlavu i patu a přitom pracuje se zombíky, nadpřirozenem, dokonalou (sarkastickou) hlavní hrdinkou, perfektní zápletkou a dále snad netřeba pokračovat ♥
Jedna z nejlepších knih YA fantasy žánru a modlím se za další díly!

Natally356
20.04.2018 4 z 5

Na začátku mi trvalo než jsem se dostala pořádně do děje, ale jsem ráda, že jsem pokračovala. Do celého příběhu jsem se ihned zamilovala a i do Alenky s Colem. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že pořádná akce byla až skoro na konci knížky. Už se těším na druhý díl.

vysokaa
14.04.2018 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem!

katchamccall
19.03.2018 5 z 5

Nepatřím mezi "young adult", ale tohle bylo famózní. Zhltla jsem to během pár hodin a pak si běžela pro druhý díl. Ač nejsem fanynka zombíků, tak tohle mě bavilo moc.

*Pájuše*
09.03.2018 4 z 5

Zombíci... upřímně, nejsou moje krevní skupina. Ale tohle bylo troufám si tvrdit, první YA kniha, která mě neštvala svou povrchností. Co se týče originality, dávám autorce jen plusové body. Obsahově je kniha vyvážená, předvídatelná, ale skvěle propracovaná, ačkoliv... To bych nebyla já, no, abych si na všem nenašla chybičku. YA knihy jsou typické tím, že tam nevystupují rodiče hl. hrdinů. A z dobrého důvodu - aby hl. hrdinové mohli dělat nezávisle a beztrestně vše, co jim autoři přisoudí. No... tady rodiče byli, ale jejich význam jsem v knize jaksi postrádala. (rozpačitý smajlík) Taky vás iritoval fakt, že rodiče do boje vysílají svoje děti? Tohle bylo opravdu neuvěřitelné. Logicky - pokud se rodiče o své děti zajímají/starají, jaký je potom jejich význam v knize, když do boje místo sebe posílají své ratolesti? Neměli by své děti spíš chránit? Tohle je jediná věc, která mi přišla krapet padlá na hlavu. To už bych spíš ocenila rodiče, kteří se o ně vůbec nezajímají.

chmelda212
09.03.2018 5 z 5

Zombie sice nejsou šálek mé kávy, ale po přečtení anotace jsem si řekla, proč to vlastně nezkusit?.. A nelituji .. Líbilo se mi propracování myšlenek a úvah hlavní hrdinky (tolik otázek, sarkastický ostrovtip, šílená přirovnání, vtipné přezdívky, ..)což bylo příjemné osvěžení. Od 40té stránky jsem se přistihla, že se přiblble usmívám (to mi vydrželo až do konce knihy) a několikrát jsem se upřímně zasmála nahlas. - přečteno na jeden zátah za jeden večer - za mne příjemná osvěžující oddechovka a určitě se ohlédnu i po pokračování
P.S. Poslechla jsem si songy z Aliina iPodu a Monster od Skillet se mi dostala pod kůži .. za to velké díky ;)

petra5588
04.03.2018 3 z 5

Napětí, akce a romance - přečteno na jeden zátah. Hlavní hrdinka má tak úžasně sarkastickej smysl pro humor a ta část, kdy se vydala nahánět příšery do lesa s baseballkou neměla chybu! Příběh sám o sobě není nijak světobornej, ale napsaný je to tak dobře, že se prostě neodtrhnete.

Ažula
15.02.2018 5 z 5

Knížka mě nejprve zaujala názvem. Obálka se mi líbila taky. Anotace též. Tak jsem si řekla, proč ne? Pořídila jsem si ji hned v prvním knihkupectví a vzala si ji na dovolenou. Byla jsem tam týden a i přes mnoho aktivit jsem Alenku přečetla aspoň 3x. A ani nespočítám, kolikrát jsem ji přečetla doma... Vztah mezi hlavními hrdiny je prostě úžasný. Pojetí zombie ještě lepší.
No, za mě rozhodně paráda

Fallen
12.01.2018 4 z 5

Název i obálka, oboje kýčovité, ale díky čtenářské výzvě jsem se začetla a nelituji! Kniha mě bavila, příjmná změna k fenoménu zombie, jak ho všichni (ne)známe.

LeviAlectra
03.01.2018 5 z 5

Nejprve mně zaujal název, když jsem vyndala knížku z poličky v knihkupectví, upoutal mně i přebal a když jsem si přečetla popis, bylo my jasné, že s touto knížkou půjdu domů. A nelituji, jsem z ní nadšená, knížka se čte moc dobře, a ke konci má takový krásný spád, že jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Téma zombii pojala autorka velmi originálně a krásně to zpracovala. Moc se těším na další díl.

nelka1
30.12.2017 5 z 5

Miluji tuto knihu .Rozhodně ji doporučuji. Hned po přečtení se stala mojí nejoblíbenější knihou

warca
26.12.2017 4 z 5

Trochu jsem se toho bála, ale čekalo mě příjemné překvapení :)
Zas tak uchvácená nejsem, ale příběh byl originální a čtivý.

LucieValterová
15.12.2017 5 z 5

U většiny knih se nejdříve musím prokousat zdlouhavým začátkem, který bych nejradši přeskočila, ale tahle kniha byla jiná. Už od první stránky mě to vtáhlo do děje a já se nemohla odtrhnout. Kniha byla čtivá a napínavá. Nemůžu se dočkat druhého dílu!

orangerose
30.11.2017 odpad!

no shrnu to jednička ušla, ale když jsem začala číst 2 díl této série, moc mně nenadchla,jen kousek 1 kapitoly - nešlo číst dál , pokračovat dalších dílech nehodlám,škoda peněz , radovala jsem ji někomu(1 a 2 díl ) ,kdo má z ní radost :)
, než aby na ně šel časem prach :(

Pětka679
29.11.2017

Dcera 11 let dostala knihu před týdnem, od té doby jenom čte. Přes víkend se dostala na 251. stranu a čeká už dnes na pokračování. Kniha je prý neuvěřitelně úžasná.

terkus475
24.10.2017 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila ze začátku nevíte co očekávat, ale pak přímo vtáhne do děje určitě doporučuji přečíst.

zombie převyprávění

Gena Showalter
americká, 1975
2018  78%První život
2017  79%Alenka v říši zombií
2018  82%Za zrcadlem

Kniha Alenka v říši zombií je v