Alenka v říši divů

Alenka v říši divů

Alenka v říši divů je snad nejznámější knihou anglického matematika Lewise Carolla. Jedná se zde o nonsens neboli literaturu, založenou na nesmyslech. Autor pomocí tohoto příběhu propojil reálný a fantazijní svět.

Doporučený věk: 9-11 let.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294076/alenka-v-risi-divu-grw-294076.jpg 3.8117

Alice in Wonderland

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Aurora

toni-az

Dejte talíř absurdit, okořeňte naivní omáčkou a jako třešničku na dortu pejska a kočičky dodejte klišoidní konec a máte Alenku jak vyšitou.

Ano, vím, kdy to bylo napsáno, na svou dobu asi průlomové dílo, takže dávám o hvězdu víc. Ale jinak jsem četl několik absurdních knížek novějšího data, a tam už autoři uměli dodat i děj.

Aichah

Tak tohle rozhodně nebyla má krevní skupina. Dočteno silou vůle kvůli čtenářské výzvě.

Mattar

Táto kniha je vskutku čistá fikcia. Ale i tak ma pobavila. Keby autor ešte žil bolo by super keby napísal tretie pokračovanie.

EvaFialova
23.12.2017

Část knížky mi četla mamka, když jsem byla ještě malá, ale moc mě to nebavilo a přišlo mi to takové smutné. Rozhodla jsem se dát knížce ještě šanci a přečíst si ji teď, když už jsem starší. Musím říct, že jsem dobře udělala, teprve nyní jsem mohla porozumět věcem, které si myslím, že malé dítě nemůže pochopit. Bavilo mě poznávat tajuplnou říši společně s Alenkou, poznávat různá stvoření a jejich zvyky, či prapodivné řeči, které občasně neměly hlavu ani patu, ale přesto plnily velký účel v celém ději knihy. Úžasná byla scénka u Kloboučníka, celkově jeho postava se mi moc líbila. Skvělé bylo, když byl předvolán k soudu a přišel tam i s šálkem čaje a chlebem namazaným máslem.

Ajinka126
30.07.2017

Příjemná pohádka. Vezmi-li v potaz rok, ve kterém to autorka sepsala, ta musím smeknout. Skvělé, nezapomenutelné postavy. Každý nechť si přečte. Jen se nepouštějte do prastaré angličtiny jako jsem to uděala já.

Tina.orl
16.07.2017

Čteno v originále, což není žádné těžké čtení. Kniha na tu dobu nadčasová, autor si v ní utahuje z dospěláků. Čtení je to dobré i pro dospělého člověka :).

zujka.Gugu
13.03.2017

Priznám sa, že napriek tomu, že kniha je hodnotená ako nadčasová, originálna, mňa tento druh jedinečnosti nezaujal. S dočítaním som sa vyslovene trápila. Pravdepodobne som do takéhoto snívania ešte nedorástla a nonsens nie je pre mňa.

gumkacik
27.02.2017

Jsem na rozpacích. Postavy objevující se v příběhu jsou nádherné, barvité, přímo vybízející k filmovému zpracování. Celý ten nápad s děvčátkem v říši divů je skvělý a zcela chápu jeho popularitu. Ale kniha samotná se mi četla špatně. Nesmyslné dialogy a říkanky byly únavné a rozčilující. Sice dávno nespadám do doporučené věkové kategorie, ale popravdě si nedovedu představit, že by mě to v dětském věku bavilo číst.

AllyKumari
22.12.2016

Půvabné dílko a opravdová klasika, sloužící výborně ke shovívavému úsměvu a vzpomínce na vlastní dětskou představivost, ne však něco, k čemu bych se musela v budoucnu vracet (jako například k Tajemné zahradě). Rovněž se obávám, že kdybych nečetla nádherně vydanou edici s ilustracemi Anny Bond (v anglickém jazyce), zdaleka bych si knížku neužila ani tak.

vlkcz
22.12.2016

První kniha, kterou jsem si jako dítě sám přečetl a od té doby se k ní stále vracím. V posledních letech střídám originál a překlad a vždy žasnu, jak kongeniálně Aloys a Hana Skoumalovi tuto knihu převedli do češtiny.

HannaFuchs
15.06.2016

Alenku v říši divů jsem si chtěla vždycky přečíst, tak jsem si půjčila knihu z knihovny. Dlouho jsem ji měla půjčenou a když mě knihovnice upozornila, že bych ji měla rychle vrátit, konečně jsem si ji přečetla. Měla jsem ji přečtenou za jediný den a ničeho nelituju. Obrovská fantazie Alenky je fascinující. Nikdy by mě nic takového nenapadlo, třeba hrát kroket pomocí ježků a plameňáků.
Myslím si, že knížku mohou číst jak děti tak dospělí.

applause
22.04.2016

Já jsem si tuhle knihu vzala dobrovolně jako prezentaci do dětské literatury. Myslela jsem si, že příběh Alenky v říši divů moc dobře znám, ale nevěděla jsem, že kniha je úplně jiná, než film. Napřed mě moc nebavila a při její četbě jsem si připadala jako zfetovaná. Autor prý při jejím psaní požíval houbičky... Myslím si, že úplně pro malé děti vhodná není. Vzhledem k chaotičnosti děje (např. úsek, kdy měnila Alenka svou velikost) a četnosti cizím výrazům, jejichž význam jsem u některých slov neznala ani já, tak bych doporučovala věk 9-11 let.

DivnýJanko
25.11.2015

Nie jednoduché čítanie, ak stratíme detské oči a srdce dokorán. Ale atmosferické a plné hlbšieho zmyslu uprostred zdanlivého nezmyslu. Cítiť z toho anglický čaj a vône sušienok s matematickou posýpkou. No možno pre slovanské srdce to nieje to pravé orieškové.

memphisz
16.07.2015

Milá krátká knížka s fantaskním viděním světa. Důležité je si přečíst nezkrácenou originální verzi.

Mayanea
18.02.2011

Konkrétně tohle vydání podnítilo v mých zhruba pěti letech zájem o jiné světy a o svět ilustrací (které jsem s oblibou a docela věrně překreslovala do spousty památníků ...)
S věnováním od prababičky, díky.

Amelie
10.02.2011

kouzelna, nadherna, poeticka a sentimentalni... netvrdte mi, ze tohle male kouzlo neni originalni