Alenka v říši divů

Alenka v říši divů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2774/alenka-v-risi-divu-2774.jpg 4 74 10

MatBla
24.09.2021 3 z 5

Takové nějaké zmatené.
Dětem jsem četla hóóódně pohádek, ale tahle mi přišla, že nemá hlavu ani patu.

Scathia
09.05.2021 4 z 5

Milé čtení na jeden večer. Četla jsem v angličtině a můžu doporučit všem začátečníkům. Angličtina je tam krásná, nekomplikovaná a skvěle doplňuje děj. Asi si to někdy budu muset pročíst i v češtině, jestli to zanechá stejné pocity.

jarki
25.01.2019 1 z 5

Představovala jsem si trochu rozsáhlejší děj, je hodně pro děti. Příběh je pěkně ilustrovaný.

Jahoda197
27.09.2016 1 z 5

Klasická pohádka, ale moc mě nezaujala :(

locin
03.03.2016 4 z 5

Myslím že u této knihy by stálo za to si ji přečíst i v originálním znění.

bivkova
19.07.2015 3 z 5

milý nonsens :-)

Žbětule
05.12.2014 5 z 5

That's the reasen they're called lessons: because they lessen from day to day.

MonisPop
22.08.2014 4 z 5

Jak jsem si myslela, že tento příběh znám, tak jsem se opravdu zmýlila, což mě překvapilo, čekala jsem trochu něco jiného. Pohádka hezká a zvláštní.

anishta
05.09.2013 4 z 5

Nějak hledám slova co vlastně napsat... Kniha je to dobrá, klasika... Prostě správně prdlá pohádka, kterou v dnešní době vlastně každý zná z filmových adaptací apod... Ale i tak jsem sáhla po knize, i když jsem vlastně příběh znala jak svoje boty... Líbilo se mi to... Oddechovka, kterou jednou chci číst svým dětem...:D

Phoenix16.cz
07.01.2013 4 z 5

Toto je dětská knížka, kterou si zrovna děti asi moc neužijí. Přeci jen je psaná jako "nesmyslná" literatura a v celém příběhu se to hodně odráží. Děti nečeká výlet do úžasné fantazie, ale do změti epizod, které na sebe až tak moc nenavazují. Všude je Alenka a snaží se s danou situací a postavami nějak vypořádat. Často jí k tomu pomáhají školní poučky, které pro ni představují poslední zbytky zdravého rozumu, což pro dnešní školáky asi nebude moc přitažlivé a budou mít značné problémy se s Alenkou ztotožnit. Přeci jen, je to psané v jiné době, jejíž pochopení poskytuje na celou knihu trochu jiný náhled. Tím pádem se ale z dětské knihy stává spíše kniha pro dospělé, kteří mají velkou šanci si příběh užít a vytáhnout si z něho prvky, které mladším čtenářům pravděpodobně uniknou.