Alenka v kraji divů… a za zrcadlem

Alenka v kraji divů… a za zrcadlem https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9864/bmid_alenka-v-kraji-divu-a-za-zrcadlem-HT5-9864.png 4 1217 218

Obsahuje Alenka v kraji divů, Za zrcadlem a s čím se tam Alenka setkala. Alenka v říši divů je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Dílu se dostalo vědecké interpretace a bylo označeno za mimořádné. Sama hlavní postava, neustále ohromená Alenka v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodných věcí a událostí, Carrollův um logicky svázat absurdum světa v celé šíři a líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručili dílu světové uznání a přerod v klasiku.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Levné knihy

Alice's Adventures in Wonderland - Through the Looking-Glass , 1865

kamibe
26.02.2020

S kamarádkou jsme si řekly, že když je to taková klasika, měly bychom se s ní seznámit. V dětství nás obě tato kniha minula, tak že se na ni podíváme teď. Přečetly jsme první část a docela se místy i pobavily, ovšem po první kapitole druhé části jsme si řekly, že nám to stačilo. Takže to bude jedna z mých nedočtených knih.
I když kdo ví...
Osobně se domnívám, že klasiku jakéhokoli druhu bude vždy možno buď přijímat a nacházet v ní něco, co se dá obdivovat, anebo říci, že tohle pro mne není. A myslím, že podobně to budou mít dospělí i děti.
S úsměvem musím říci, že se mi daleko lépe čtou komentáře k této knize než kniha samotná. Netušila jsem například, že existuje animovaný film. Tak na ten se určitě podívám.
Ovšem ilustrace Markéty Prachatické se mi líbily.

mousie265
28.01.2020 1 z 5

V dětství jsem ji odložila, asi jsem byla příliš racionální dítě. V dospělosti jsem ji přečetla tak nějak jako že by člověk měl znát. Takže znám a nemusím.

kape97
21.01.2020 1 z 5

Věřím, že dětem se kniha líbí, ale mne bohužel neoslovila tak, jak jsem čekala, určitě ji ale odložím pro své děti :)

Atanone
07.12.2019 4 z 5

Ty hvězdičky jsou za dětství. Pamatuji si, jak mě kniha bavila. Druhý pokus, v dospělosti, kdy jsem v ní pod vlivem článků o autorovi hledala nějaké hlubokomyslno, moc nevyšel. Přesto ji hodlám propagovat co to dá :)

Kopretina
02.12.2019 3 z 5

Úplně jiný svět, fantazie dětských výmyslů. Poslouchala jsem jako audioknihu. První díl jsem nechápala vůbec, u druhého jsem se několikrát pousmála, některé věci, jako nenarozeniny a selva (sele a želva dohromady), chtěl bych uměl vidět nikoho, já jen vidím někoho, mě bavily.

Atak
28.11.2019 4 z 5

Velice známý příběh kdo by neznal Alenku, je krásné vrátit se do světa fantasie.

ripo
26.11.2019 4 z 5

Kállayove ilustrácie posunuli túto knižku do vyššej úrovne!

opic 12
19.11.2019 3 z 5

Alenkou
Oči navrch.Kam jsem se to dostal.Není to Matrix.Není to Terry Gilliam ani Švankmajer.Odkazů fůra.Proslulé dílo.Hodně z ní čerpají.Kdo mě poradí ?
Chvíli jezdcem na šachovnici.Bílým,černým na silnici.Potůček přeskakuju,jen se naděju ve vlaku si jedu.A tak to pokračuje králičí norou propadám se.
Lewis Carroll jeho duše ožívá na stránkách.Dám knoflík na to,že ano.To on děti miloval a pohádku vyprávěl.Fotíval.Kapánek kouříval,poté své vize na čistý list papíru sdílel.
Proč mi všici postavy tady připadají protivní a stále poučují ? Co stále myslí s těmi svými výklady.A proč stále a znovu překrucují již řečené.Stále musí mít pravdu.Vždyt jsou to dospělí.Ti trapní dospělí.Kterým jsem se odmítal stát.
Alenko,Aličko počkej na mě za zrcadlem.Vem mě tam sebou.Chci zůstat v tvém snu.Nebo ty v mém.Komu se to vlastně zdáme...
Plujeme.Mihotáme se.Hýčkáme se.Děláme.Jsme.Troufá me si.Existujeme.Iritujeme se.Zabíjíme.Rodíme.
Sníme.Chceme zůstat dítětem.Najít to co jsme ztratili.Vidění.Objevování.Jestli je Alenka návodem,tak je vskutku dílem geniálním.
Heslo je Tlachapoud.Vstupte.

MíšaS.
28.10.2019

Knihu nebudu hvězdičkovat, protože jsem skončila někde v půlce s tím, že vůbec nechápu, co to čtu.
Četla jsem Keruacka, Ginsberga, Welshe, Cave, Rimbauda, Bukowského a další autory, kteří byli očiviďně pod vlivem čehosi, a jejich knihy na to vypadaly, ale tohle to je extrém. Buď jsem úplně mimo já anebo byl úplně mimo tenkrát Carroll...

Ronnie68
30.09.2019 4 z 5

hezká pohádková kniha, u které mě zaujaly i kresby, které text doprovázely ...

Ailee
30.09.2019 2 z 5

Kdybych byla dítě, jistě by mě příběh fascinoval. Jako malá jsem kreslenou filmovou Alenku viděla snad tisíckrát! Ale nyní je to jen podivný příběh, jehož význam mi uniká. Jsem tím možná za knižního barbara, ale kniha je skutečně pro drobata, kterým jistě učaruje.

Zelený_Drak
16.09.2019 odpad!

Poctivě jsem přečetla oba díly, abych si konečně doplnila všeobecný přehled, když z tohoto díla vychází tolik jiných autorů. Za celou dobu se mi líbila jedna jediná věta, a to známé "We're all mad here.". Tato kniha se u mě zařadila k těm, u kterých mám silné podezření, že je mnoho lidí hodnotí velmi kladně jen proto, že je to "klasika", takže se stydí přiznat, že tento "klenot" jim ve skutečnosti připadal jako totální slátanina a k smrti je nudil. Nelíbí se mi to ani jako příběh pro děti, ani jako satira, ani jako kritika... prostě se mi ta kniha nelíbí, ničím mě neoslovila a nic jsem si z ní neodnesla. Pozdější příběhy, které "jsou jako Alenka", nabízejí mnohem více. Věřím, že by se mi kniha nezamlouvala ani jako dítěti, protože jsem v dětství viděla útržky různých filmových zpracování a i ta mě nudila.

Taralcielle
02.09.2019 3 z 5

Chápu, že pohádky mají být plné fantazie a že se v nich vyskytují nereálné postavy a světy, ale pro mě bylo tohle až moc nerálné a překombinované, až absurdní. Přečetla jsem jednou a stačilo, už bych se ke knize nevracela. Znám lepší příběhy pro děti.

Bezkyne9
31.07.2019 5 z 5

Ach tak tohle bylo krasne ulitle...cteno v prekladu Vladimira Kucery a za uchvatne letni bourky za okny :) ... No priznam se, zacatek mi dal zabrat, ale pak jsem zahodila veskere zabrany a jen si to uzivala, jiz nadale nepremitajic, zda se jedna o literarni skvost ci jen jednu dlouhou asociaci autora v momente, kdy byl jak paprika :D ... kdo vi, mozna oboji, mozna na tom nezalezi... mozna staci jen nechat se unest cetbou, knih ruznych, podivnych i krasnych...

Faustka
04.07.2019 5 z 5

S Alenkou nikdy, tak úplně nedospěju. A to mě baví.

pismeno
23.06.2019

Myslím, že bych to nechápal ani jako dítě.
Co pamatuju, i jako dítě jsem chtěl věcem rozumět.
Byly ovšem doby, okolo čtyř, pěti let věku, kdy jsem se setkával se situacemi, že jsem něčemu nerozuměl a nechápal jsem, že tomu nerozumím, a nechápal jsem, proč se mě na něco ptají, ale přesto jsem nějak odpověděl, protože jsem nechápal, že můžu odpovědět, že to nechápu. Asi takový jsem z toho měl při čtení pocit. O něco později jsem si absurditu toho schématu dost uvědomoval. Možná jako čtyřletý nebo pětiletý bych to uvítal. Možná jsou to ti správní posluchači, i když už se tam mluví o tom, že se chodí do školy, tak nevím. (v jednom předkomentáři se tu odkazuje na autistické spektrum, tak by mi to smysl dávalo)
Zde jsem nerozuměl málem ani doslovu "o autorovi". Nebo už jsem byl tak odmítavě naladěn a tím to bylo. Brrr.
Četl jsem kvůli množství odkazů z jiné literatury, filmů. Je to fenomén, to bezpochyby. Sice nechápu proč, ale je.
Nikdo neni dokonalý a tak mi již asi zůstane navždy utajeno, proč je na tyto příběhy tolik odkazů z knih o fyzice. Nemohl jsem identifikovat, zda mají nějakou oporu, protože za zrcadlem jsem již jen s největším úsilím prolítával, zda se snad něčeho ještě nezachytím. Nezachytil. Naneštěstí, asi nebudu více chápat smysl oněch odkazů, až se s nimi zanedlouho někde potkám. Budu poučen asi stejně jako Alenka, když na otázku dostala nesmyslnou odpověď.
Nehodnotím, protože něco, co vůbec nechápu, nemohu hodnotit (odpad se mi totiž přeci jen dávat nechce).
Snad holčičce Alence opravdu nic nevyvedl. Neni žádný doklad, že by vyvedl. Jen rodina s ním později přerušila styky, co jsem četl, nejspíš měl ty děti opravdu jen rád.

Omlouvám se případným čtenářům mého komentáře.

magdalena0650
22.06.2019 5 z 5

Pražne je, hľa, slizopružké jazvrtky
zotradierne kolodujú po zátraví.
Vechťogáje clivia na tie vývrtky
prasotnačky výstia, zľubčia, čo to spraví.

A ještě:
Ó, polievka, ó, polievka, nič lepšie nepoznám
ó, polievka, óóó, polievka, kto postaví ti chrám?

...píšu z paměti... četla jsem několikrát o prázdninách. Krásný výlet do jiných dimenzí. ;)
P.S. Česky mě to tak neoslovilo, má to úplně jinou atmosféru.

PhoebePollard
18.05.2019 5 z 5

Úžasná směska nesmyslů a dětské naivity. Miluji celý tnhle příběh, i ten za zrcadlem, který je asi přeci jen o něco lepší. Ale stejně, skvělé, čtivé... perfektní

PhoebePollard
18.05.2019 5 z 5

Krásný příběh, i když místy trochu nepochopitelný... asi už nejsem takové dítě, ajk bych doufala. Alenčin příběh je však skvělý, oddechový a zároveň si udržívaši pozornost. A kočká Šklíba vám vždy vyvolá úsměv na tváři. Je skvělé, jak všechny ty zdánlivé nesmysly vlastně dávají smysl, když uvažujete jenom trošku jako dítě.

LucyPevensie
12.05.2019 4 z 5

Velmi zvláštní, ale pěkná kniha. Líbí se mi, jak všechny ty nesmysly dávají smysl. Akorát se mi do toho kvůli absenci opravdové zápletky nedařilo začíst.

pro děti zfilmováno sny nonsensy rozhlasové zpracování pro děti od 6 let fantaskní viktoriánská fantastika

Lewis Carroll (p)
britská, 1832 - 1898
2007  76%Alenka v kraji divů… a za zrcadlem
2010  77%Alenka v říši divů / Alice in Wonderland
2008  89%Lovení Snárka
2009  77%Zamotaný příběh
1996  84%Sylvie a Bruno

Kniha Alenka v kraji divů… a za zrcadlem je v

Přečtených1 939x