Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem

Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69871/alencina-dobrodruzstvi-v-risi-divu-a-za-zrcadlem-69871.jpg 4 1217 218

Hlavní postava, neustále ohromená Alenka, v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodností. Tvrdohlavá dívka s rázným řešením fantasijních zápletek, způsobených obyvateli říše divů. Zjevně ochotná a přívětivá, ale i neústupná až tvrdošíjná, přitom stále dětsky sympatická. Carroll logicky svazuje absurdum světa v celé šíři, líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručily dílu světové uznání a přerod v klasiku.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Aurora (Praha)

Alice's Adventures in Wonderland - Through the Looking-Glass , 1865

Ondra086
08.05.2018 4 z 5

Mě osobně se víc líbil první příběh -v kraji divů- jelikož druhý díl byl na mě moc silná káva. I přes to určitě oba stojí za přečtení.

evelis48
07.03.2018 4 z 5

Ačkoliv je knížka v podvědomí všech vedená jako pohádka, já bych jí asi dnešním malým dětem nepředčítala... Dělalo mi problém přelouskat jím, kvůli spoustě nelogičností, které mi málem zavařily mozek. :D Ale knížka se mi jinak moc líbila. Krásní hrdinové, autor měl neuvěřitelnou fantasii.

milan1315
07.03.2018 5 z 5

Překlad Čížkové je skvělý, bál jsem se ho, když znám ty starší, ale zbytečně.

Sabinaski
07.03.2018 5 z 5

Alenko, Alenko, kde ty ses to zatoulala. Tenhle dětský nonsens je roztomilý. Baví mě u knížek doporučený věk. No sice jsem ho o deset let prošvihla, ale to mi nezabránilo se do knížky zamilovat...

lentilka_007
11.02.2018 1 z 5

Jako dítě jsem ráda utíkala do světa fantazie a vydrželo mi to i do dospělosti, tak jsem se odhodlala doplnit si literární mezery a přečíst tuto knihu, která se mi navíc hodí do čtenářské výzvy. Byla pro mě ale velkým zklamáním - kolovrátek zvětšování a zmenšování Alenky, příběh, kde nikdo nikoho neposlouchá, nic nedává smysl a vše působí jakoby autor zkonzumoval značné množství halucinogenních houbiček. Zatím jsem zvládla jen první knihu, k příběhu za zrcadlem popravdě ani nevím, jestli se odhodlám.

Marla
07.02.2018 5 z 5

Óda na fantazii.....kdo přežije tohle: je svačvečer, lysperní jezeleni se vírně vrtáčejí v mokřave, vetchaří hadroušci jsou roztruchleni a selvy syčí tesknoskuhravě....ten už nikdy nemůže být nudný a normální:)))

toni-az
21.01.2018 3 z 5

Dejte talíř absurdit, okořeňte naivní omáčkou a jako třešničku na dortu pejska a kočičky dodejte klišoidní konec a máte Alenku jak vyšitou.

Ano, vím, kdy to bylo napsáno, na svou dobu asi průlomové dílo, takže dávám o hvězdu víc. Ale jinak jsem četl několik absurdních knížek novějšího data, a tam už autoři uměli dodat i děj.

antuka
07.01.2018 5 z 5

S českou Alenkou je ta potíž, že vyšla ve dvou diametrálně odlišných překladech. Já jsem vyrostla na vydání, které přeložili Skoumalovi a ilustrovala Markéta Prachatická a miluju ho, dodnes ho považuju za svojí nejkrásnější dětskou knihu. Potíž je v tom, že v tomhle vydání se vyskytuje třeba Tlachapoud, kterýho nikde jinde nenajdete. Když čtete jakoukoli jinou knihu nebo film, který cituje Alenku, a že je, tak v nich najdete Žvahlava. Což je mírně matoucí, obzvlášť jste-li děcko. Ale nevadí, Císařův překlad se Žvahlavem teď vychází s ilustracemi Jana Švankmajera a já se nemůžu dočkat, až přidám ke své nejkrásnější dětské knížce nejkrásnější knížku dospělou. A bude to ta samá!

Aichah
03.01.2018 odpad!

Tak tohle rozhodně nebyla má krevní skupina. Dočteno silou vůle kvůli čtenářské výzvě.

Sabča92
02.01.2018 2 z 5

Před časem jsem přečetla první část - V říši divů a ta měla svůj smysl. Čekala jsem od ní trochu víc. Velké množství postav činilo problém i mě, natož dítěti. Ale na Silvestra jsem dočetla druhou - Za zrcadlem a to bylo tedy zklamání. Vůbec se mi nelíbila, v příběhu jem neviděla žádný smysl. Bohužel, za mě tři hvězdy ale dala bych méně. Tři hvězdy dávám pro grafické zpracování, nápad a první část příběhu.

4laras
28.12.2017 5 z 5

Bláznivá Alenka a svět, který je pro mnohé z nás ukryt.
Do rukou se mi dostalo starší vydání, což bylo dosti vidět na překladu. Později jsem si přečetla i nové vydání, které už v sobě nemá to kouzlo.

EvaFialova
23.12.2017 3 z 5

Část knížky mi četla mamka, když jsem byla ještě malá, ale moc mě to nebavilo a přišlo mi to takové smutné. Rozhodla jsem se dát knížce ještě šanci a přečíst si ji teď, když už jsem starší. Musím říct, že jsem dobře udělala, teprve nyní jsem mohla porozumět věcem, které si myslím, že malé dítě nemůže pochopit. Bavilo mě poznávat tajuplnou říši společně s Alenkou, poznávat různá stvoření a jejich zvyky, či prapodivné řeči, které občasně neměly hlavu ani patu, ale přesto plnily velký účel v celém ději knihy. Úžasná byla scénka u Kloboučníka, celkově jeho postava se mi moc líbila. Skvělé bylo, když byl předvolán k soudu a přišel tam i s šálkem čaje a chlebem namazaným máslem.

rene6927
16.11.2017 5 z 5

Hodnotím pozoruhodný příběh pana Charlese Lutwidga Dodgsona, nikoli vydání XYZ nakladatelství. Kraj divů je prostě nesmírně úchvatný.
Pokud jde o překlad, tak musím bohužel podotknout, že je moderně pojatý. Což se mi nelíbilo. Nečekejte klasické a původní výrazy tipu - poťouchlé, ztřeštěné nebo potrhlé. Podle mě to bez těchto výrazů ztrácí hodně na kouzlu. A ilustrace jsou velmi jednoduché, řekl bych až triviální. Pro plnohodnotný zážitek z četby o Alence v říši divů a za zrcadlem doporučuji vybrat starší vydání a nejlépe s ilustracemi od Johna Tenniela.

Felsenberg
26.10.2017 4 z 5

Velmi bláznivé a potrhlé povídání o Alenčiných dobrodružstvích! A komu se nelíbí, tomu srazit hlavu nebo přečíst Tlachapoudovu báseň! To je fantazie...

pipetka5566
18.10.2017 5 z 5

Četla jsem ji jako malá a znovu si jí připomněla díky čtenářské výzvě. Rozhodně toho nelituju. Krásné počtení :-).

hlahol
03.10.2017 3 z 5

kočka Šklíba se na nás šklíbí
ať se nám to líbí či nelíbí

bubka
26.09.2017

S ilustracemi pana Dušana Kálaye kniha vyšla na Slovensku v roce 1981,není to tedy žádá novinka,knihu velmi dobře doplňují

DariDerek
14.09.2017 5 z 5

Tak já asi nebudu komentovat příběh jako takový, ten známe všichni a každý má na něj svůj vlastní názor. Já chci říct něco k tomu, kdo má co do činění s ilustracemi. Protože pan Dušan Kállay dokázal do knihy vnést přesně ten chaos, který se odehrává všude v příběhu. Právě díky jeho ilustracím je kniha taková, jaká je.
Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/alenka-v-kraji-divu-za-zrcadlem-lewis.html

kika812
11.09.2017

Čekala jsem něco víc. Trošku mě kniha zklamala :(

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Příjemná pohádka. Vezmi-li v potaz rok, ve kterém to autorka sepsala, ta musím smeknout. Skvělé, nezapomenutelné postavy. Každý nechť si přečte. Jen se nepouštějte do prastaré angličtiny jako jsem to uděala já.