Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem

Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69871/alencina-dobrodruzstvi-v-risi-divu-a-za-zrcadlem-69871.jpg 4 1217 218

Hlavní postava, neustále ohromená Alenka, v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodností. Tvrdohlavá dívka s rázným řešením fantasijních zápletek, způsobených obyvateli říše divů. Zjevně ochotná a přívětivá, ale i neústupná až tvrdošíjná, přitom stále dětsky sympatická. Carroll logicky svazuje absurdum světa v celé šíři, líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručily dílu světové uznání a přerod v klasiku.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Aurora (Praha)

Alice's Adventures in Wonderland - Through the Looking-Glass , 1865

wiix
10.05.2019 4 z 5

To bola taká spleť zážitkov, príbehov a fantázii, že to bolo na hrane toho či sa mi to páči alebo je to priveľmi divné. Každopádne to malo myšlienku a čítalo sa to dobre.

lushi
04.05.2019 3 z 5

Na Alenku jsem buď stará nebo nejsem dostatečně trhlá. Teď jsem si všimla, že kniha je označená štítkem "nonsensy", což opravdu sedí. Na mě je kniha příliš surrealistická a pomalá, musela jsem se přemáhat, abych ji vůbec dočetla. Alenka za zrcadlem mě už bavila více, ale stejně to není kniha, nad kterou bych jásala nadšením.

Karcoolka2210
01.05.2019 4 z 5

“Never Imagine yourself not to be otherwise than what it might appear to others that what you were or might have been was not otherwise than what you had been would have appeared to them to be otherwise.”
Áno, aj toto je Alice v angličtine :) Stojí za to si prečítať. AJ

roni24
30.04.2019 5 z 5

Jenda z nejkrásnějších fantasy pohádek, které znám. Lewis Carroll byl jistojistě mistr slova a jeho díla žijí dodnes. Alenka se bude líbit každému, kdo má v sobě alespoň trošku fantazie a duši dítěte. Kniha je plná roztodivných postav, bez kterých by to nebyla taková paráda. Celý ten příběh je jak dobrý, tak zlý. Dobro bojuje se zlem, zdravý rozum s bláznivostí a tak nějak obsahuje všechno, co je třeba. Rozhodně si ji během svého života ještě párkrát přečtu.

ElleNora
18.04.2019 4 z 5

Byla jsem trochu ztracená, že jsem si někdy sama říkala, jestli nejsem v říši divů s Alenkou. Za mě tedy zmatené, skvěle nápadité a fantasy, kterému se meze nekladou. Rozhodně si musím knihu přečíst i za pár let, kdy jako starší toho určitě pochopím víc. Mimochodem, jsem ráda, že nám autor nabídl jako postavy i kočky jako Micku a Katku. Kéž by měly větší úlohu.

Pavlína79
24.03.2019 2 z 5

Čeština plná přechodníků a fantazie plná absurdností (v tom nejlepším slova smyslu) - v dospělosti velmi náročné čtení, o to větší obdiv L. Carrolovi.

MAJA0675
10.01.2019 3 z 5

Tato kniha vypráví o Alence a jejím snu.
Překvapilo mě, že Srdcová Královna chtěla všechny popravit, aniž by něco udělali.
Nejvíc mě pobavil králík s červenýma očima, který běžel do nory a za kterým se Alenka vydala. Také mě bavilo představovat si Alenky sen. Tuto knihu doporučuji, protože je zajímavá a fantasy.

JasmínaK
25.11.2018 5 z 5

základní kniha. pravidelně se k Alence vracím. a ilustrace Markéty Prachatické jsou krása.

Jass
16.11.2018 5 z 5

Alenka je jedna z knih, kterou jsem milovala dříve, než jsem ji četla. Jak je to možné? Netuším... (Možná to má něco společného se zrcadlovým stylem života...) Ale i když jsem se k jejímu úplnému přečtení odhodlala až ve dvaceti, už dlouho předtím jsem sypala z rukávu Alenkovská moudra. A Alenka mě ani v nejmenším nezklamala, bylo to trochu jiné než jsem čekala, ale koho by to koneckonců bavilo, kdyby to bylo přesně takové jak předpokládal. Inteligentní a nonsensový styl humoru mě okouzlil. Zajímavé je také celkové podtržení ženských postav, mužské postavy jsou zde v silně oslabené pozici (obzvlášť ti, kteří by měli mít moc největší... králové...). Nejsem si jistá, co to o autorovi vypovídá, ale neztěžuji si.
Čteno v angličtině - budu muset okouknout české překlady, protože řada těch hříček mi přišla naprosto nepřeložitelná... (a geniální...)

B-artX
27.10.2018 4 z 5

"...a pak si potáhl z jointa, vydechl obláček a řekl 'Měl bych napsat knihu.'."

Alenka je přehled výstředních ujestostí, co dávají pramalý smysl. Ale je to skvělý, takový fajn mindfuck. Příběh je... těžce vyhulený. Lewis se musel před každým psaním lehce spálit nebo nedokážu pochopit, jak toto někdo bych schopen napsat. Ale není to knížka, ze které přímo čiší opar trávy, jak ze studentů po večerních jízdách na Stalinu. Je to spíše takovéto, když večer večer paříte s kámoši, a pak den na to v poledne si dáváte dohromady, co se dělo. Prostě kupa nechronologických random zážitků, které jsou vtipné pouze pro vás a pro pár vybraných. Tak se musela cítit Alenka, a proto to je tak skvělé.

Alenka je čtivo velmi atypické a jak Lewis částo píše: "Queer". Je to blbost. Ale fajn blbost. Až jednou budu mít děti (ne, že bych je chtěl, ale všichni děláme chyby), tak jim to určo prečtu.

Moje první kniha, co jsem četl v angličtině. V metru jsem dočetl Gatsbyho a ve čtečce už byly jen knihy v originále a jelikož angličtinu zvládám dobře, tak jsem si řekl, že to zkusím. A jakože jsem rozumněl, semtam jsem si musel přeložit nějaké slovíčko, ale jinak docela v pohodě.
Skvělý, ale neni to na plný počet, ale skvělý.

MartinMo
17.10.2018

Alenka... Nádherná kniha, provokující fantazii, inspirující osobitostí postaviček a originalitou úvah a vyjadřování. Třeba - co znamená, kdyžněkoho potlačili....
V geniálním překladu Josefa Císaře,
Je mi smutno, když slyším "Já jsem to dal (a)" a jiné zkomolenosti. Kdo si přečte Alenku a má trochu smyslu pro hezkou češtinu, třeba to taky uslyší.
Není to kniha pro děti, ale přemýšlivé dospělé, co si kousek děttské fantazie a radosti z z moudrých nesmyslů zachovali.
Martin M.

Vendis
19.09.2018 3 z 5

I jako dospělá jsem se v tom ztracela a to mam fantazy docela ráda.
Filmove zpracovani od Tima Burtona je naopak paradni

Karnager
15.09.2018 5 z 5

Je to už nějaký ten pátek co jsem Alenku četl a dosud tuhle knihu miluji :) kočka šklíba, zajíc březňák, skvělá poezie...

MišelFly
11.09.2018 5 z 5

Moje nejmilejší kniha, kterou jsem kdy četla. Tenhle příběh je vhodný pro každý věk a každý vnímá příběh trochu rozdílně. Doporučuji!

roman9276
21.08.2018 1 z 5

Čekal jsem úplnej nářez, protože příběh Alenky miluju už od tý doby, co jsem byl malej kluk. Tohle byla naprostá nuda, která je v podstatě jen dobrá jako námět, ale knížka stojí za houby. Jako pro děti od 9-11? Ani jako dospělý mě to nezaujalo, tak si nemyslim, že by to zaujalo děti daný věkový kategorie.

dRobert
19.08.2018 5 z 5

Kniha knih, v každém věku má něco do sebe

Tánička11
12.08.2018 5 z 5

Srdcovka, na to, že je to kniha pro děti je pořádně na zamyšlení a je potřeba v ní hledat skryté významy a nebo jí číst tak jak je.

Magdyla.8
31.07.2018 3 z 5

Alenka je pěkné povídání o snech a fantazii. Četlo se to trochu hůře, ale i tak to byla pěkná knížka

Veramark
18.07.2018 5 z 5

Už dlouho jsem chtěla vyplnit svou literární mezeru v příběhu Alenky. Musím říct, že jsem přímo unešená, příběh je naprosto geniální. Promyšlenost všech těch básní a chování všech divných postav, které vám ale přesto přirostou k srdci. Mnohokrát jsem se i nahlas smála, nebo se i přistihla, že mám otevřenou pusu. Lidé často píšou, že druhá část příběhu už je na ně moc, ale to se mě vůbec netýká. Obě části byly skvělé, nemohu ani říci, že by se mi některá líbila víc. Nedokážu vytknout snad nic. Akorát mi přijde, že aby člověk příběh plně pochopil, musí dosáhnout vyššího věku. To ale neznamená, že by menší děti neměly být s tímto příběhem seznámeni. Kniha má své vnitřní kouzlo, ale ne každý mu dokáže porozumět, což mě docela mrzí, protože takto mimořádné dílo si to rozhodně nezaslouží.

Ranuncul
17.07.2018 1 z 5

Kniha se mi moc nelíbila.První část ještě docela ušla,ale druhá byla totální kravina.
Autor musel užít opravdu kvalitní ,,matroš,,.