Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem

kniha od:


Koupit

Souborné vydání dvou světově proslulých příběhů Alenčina dobrodružství v říši divů a Za zrcadlem a co tam Alenka našla. První z obou knih vyšla v roce 1865, druhá o sedm let později, tedy téměř před 150 lety, a přesto stále znovu okouzlují velké i malé čtenáře. Alenka, která se vydá za oblečeným králíkem jeho norou do podivuhodné říše plné zvláštních bytostí a později prostoupí zrcadlem do ukvapeného světa naruby, znovu a znovu budí ve výtvarnících i filmařích chuť zobrazit po svém představy, které v nich vyvolává. V našem bohatě ilustrovaném vydání se čtenáři setkají s křehkými a zároveň bujnými ilustracemi pražské výtvarnice Jitky Bokové – její obrazy fantazijní svět Lewise Carolla skvěle doplňují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154527/big_alencina-dobrodruzstvi-v-risi-divu--k9Y-154527.png 3.91073
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo
Originální název:

Alice's Adventures in Wonderland - Through the Looking-Glass, 1865


více info...
Nahrávám...

Komentáře (192)

Kniha Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem

Pebra
21. ledna

Kniha je vizuálně krásná, jako malou mě děsila - i ten příběh. Ale je nezapomenutelný, o tom žádná.

happy-smile
03. ledna

Autor byl v době psaní tohoto románu evidentně zfetovaný nebo trpěl nějakou psychickou poruchou. Naprosté utrpetí to číst, nemá to hlavu, ani patu. Jak se z tohoto mohla stát světoznámá klasika??


Kuzzie
29.12.2021

Spoustu šíleností a pár vtipných slovních hříček. Asi si ji budu muset časem přečíst znova,když už budu vědět,do čeho půjdu.

ComicGuy899
26.12.2021

Lewis Carroll bol svojho času kráľom nonsensuálnej literatúry.
Preto bolo len otázkou času, kedy po tejto literárnej klasike skočím aj ja.

Knihu som prečítal jedným dychom vo vydaní s pôvodným kresbami a vôbec to neľutujem.

...Prekvapivo som nečakal, že tento príbeh vyjde, pretože je taký bežný, že netreba hovoriť, čo sa stalo...

Že vám nedávala predchádzajúca veta zmysel?
Vitajte v Krajine Zázrakov.

Narazíte tu na staré, dobré, absurdné príhody a postavy ako šialený klobučník s jeho otázkami typu: "Prečo je havran ako písací stôl", kocúra resp. mačku s večným a nemiznúcim úsmevom, červenú kráľovnú, ktorá každý konflikt chce riešiť trestom smrti či na vojsko krehké ako domček z kariet (doslova).

...Ako sa sem dostanete?
Veľmi jednoducho.
Len, podobne ako Thomas Anderson, sledujte bieleho králika...

Nejedná sa síce o žiadnu revolučnú klasiku, no ak máte radi konceptuálnu či priam umeleckú tvorbu a nadchla vás filmová vízia Tima Burtona, tak by ste sa pánu Carrollovi nemali vôbec vyhnúť.

Jeho imaginácia presahuje viac než len výslednú tvorbu.

Brať celý príbeh smrteľne vážne je ako zažiť strmhlavý pád dole králičou norou.

Jediná kniha, ktorá vás opätovne vráti do detstva...

kolacky
09.12.2021

Úžasnoucnější mateninu jsem dlouho nečetla... :-)

deauville
03.11.2021

Znáte tu současnou reklamu na LEGO Rebuild the World, kde rytíř překonává řeku, ale navzdory snahy okolí do řeky stejně vždycky spadne... V závěru reklamy se pak celá scéna ukáže jako fantazie dětí hrajících si s touto stavebnicí.

Tak přesně tohle dle mého názoru vystihuje Alenku. Jako děti jsme všichni měly nějaké nápady, představy, fantazie... ale zaplať Bůh o nich nepotřebujeme psát a obohacovat o ně čtenáře.

Sorrow
25.10.2021

Typická Love or Hate kniha. Při jejím čtení je asi potřeba oprostit se od všech očekávání a přijmout proudy myšlenek, které se Carrollovi honily hlavou. Jo i já mám při čtení vždycky pocit, že si něčeho šlehnul, jeho imaginace mě ale baví. Druhá přečtená mojí dceři.

hambra1
24.10.2021

Zkoušela jsem ji číst jako dítě a nedala jsem to, nějakou dobu jsem ji používala jako podložku při psaní nebo malování :-) Teď, jako dospělák, jsem ochotná přijmout spoustu nemožností, které mi dřív unikaly. Báječně jsem se bavila :-)

1 ...