Alenčina čítanka

Alenčina čítanka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26200/alencina-citanka-26200.jpg 5 225 38

Víte, děti, že malá Alenka má doma moře? A jste zvědavé, co všechno může zažít na výletě s dědečkem, nebo když se obuje do maminčiných střevíčků? Půvabné ilustrace Heleny Zmatlíkové doprovázejí Alenčiny veselé příběhy, úsměvné pohádky o zvířátkách a věcech, které Alenku obklopují. Čtivá vyprávění jsou doplněna krátkými říkadly a vtipnými, lehce zapamatovatelnými básničkami.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Alenčina čítanka , 1971

SeverusSnape
26.03.2017 5 z 5

SeverusSnapeSeverusSnape dnes
Četla jsem ji když jsem byla malinká a pamatuji si,že byla velmi hezky napsaná a krásně ilustrovaná

witiko
22.03.2017 5 z 5

Eduard Petiška je dodnes nepřekonaný klasik dětské literatury a tato knížka patří spolu s Martínkovou čítankou mezi jeho nejlepší. Měl úžasný dar vidět svět dětskýma očima a když tuto knihu čtete svým dětem, sami se vrátíte zpátky do dětství. Jedna z nejhřejivějších knih, kde všechno je tak, jak má být a vše je v pořádku. Pohlazení pro dětské i dospělé duše.

princesse
14.12.2016 5 z 5

Trocha návratu do dětství. Dočetly jsme se šestiletou dcerou. Skvostná a milá knížka pro děti. Takové pohlazení po duši. Dceři se moc líbila. Příběhy i ilustrace, opravdu krása. Moc povedená kniha a určitě to nebylo poslední přečtení. K vánocům už máme připravenou Martínkovu čítanku. Doporučuji.

edith79
09.04.2016 5 z 5

Nádherná dětská knížka, kterou jsem coby asi tříletý capart, který ještě neumí ani číst tahala neustále u sebe, až se knížka chudinka úplně rozpadla. Druhou mají dnes v knihovně moje děti a já nemám problém si v ní ještě dnes počíst. Už to totiž umím :-)

Briv
10.01.2016 5 z 5

Taky jsem ráda nosila boty mojí maminky (samozřejmě tajně). Knížka naprosto skvělá, mnou hodně opotřebovaná, dodnes na ni ráda vzpomínám. Je dobře, že v mém dětství byly takovéto knihy a ne Pokemoni a jiné příšerky:)

FreeDragon
17.10.2015

Je to krásná knížka plná vzpomínek... :-)

martas006
09.05.2015 5 z 5

Moje nejmilejší knížka z dětství. Mám jí schovanou pro své děti.

Ika6
02.01.2015

Mám jí radši,než Martínka.

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Měla jsem ji pro děti a byla to prostě nádhera..

Mirek V.
18.03.2014 5 z 5

Rád jsem ji četl když jsem byl menší :-)

Mrazulka
23.02.2014 5 z 5

Při pohledu na tuto knihu si vzpomenu na dětství :) Pro děti určitě kniha krásná a zábavná. Doporučuji.

Fantaghiro
24.09.2013

Jeee, to byla moje oblibena :)

Sasenkasuska
14.09.2013 5 z 5

Moc hezká kniha !!! Bylo super když sem ji četla.

DariDerek
21.06.2013 5 z 5

jen si na ni vzpomenu a chci být opět malá!!!!!! :D

Renava
21.02.2013 5 z 5

Milé, hrejivé príbehy ako stvorené pre malé slečny, navyše overené časom, doplnené krásnymi kresbičkami Heleny Zmatlíkovej. Pastva pre dušu i oči nielen pre deti :)

Kate.S
06.02.2013 5 z 5

Jedna z mých začátečnických knížek:) Skvěle napsaná knížka:)

b7a7r7u7s7k7a
02.02.2013

Též nezapomenutelná kniha - stejně jako předchozí díl. Četla jsem tuto knihu s úsměvem a doporučila bych jí dětem vě věku šest až sedm let.

princesse
25.06.2012 5 z 5

Rozhodně nádherná dětská kniha, výborně psaná. Příběhy Alenky jsou opravdu krásně napsané.