Barevné vody

Barevné vody https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311605/bmid_barevne-vody-d4a-311605.jpg 4 240 42

Dobrodružství, výjimečné přátelství a tajemství ukryté v hlubinách moře! Alea už konečně ví, proč se celý život cítila tak jiná. Je mořská panna, stejně jako její matka, která před jedenácti lety zmizela neznámo kam. Matčino záhadné zmizení není jediná věc, která Aleu trápí. Proč je podmořský svět jako bez života? Měl by být plný ryb a hýřit barvami! A žije na zemi víc lidí, jako je ona, nebo je jediná, poslední? Také Lennox nepřestává přemýšlet nad tím, zda je i on mořským člověkem. Je možné, že by zvláštní přitažlivost, kterou k sobě s Aleou cítí, mohla být důkazem? Alea a její přátelé z Alfa cru vyráží k tajemstvím opředenému jezeru Loch Ness. Najdou tam odpovědi na svoje nelehké otázky, nebo je čeká zklamání? Druhý díl velkolepého příběhu o Alee, dívce moře.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

MEGA DOBRÝ

Bookworm345
Bookworm345
04.06.2023 5 z 5

Božííííí!!! Nevím, jak jinak to mám popsat :)

Astridka
Astridka
22.05.2022 4 z 5

Kniha se mi sice líbila, ale čekala jsem, že to bude lepší.

KláraH.
KláraH.
19.12.2021 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Na konci jsem teda docela koukala, když se Alea s Lennoxem dozvěděli, kdo/co jsou zač. Na to, že je jim 12, tak teda romantika/láska/ city stříkají snad i ušima, což se tedy děsím, že nás za chvilku čeká (s věkem dětí) - myslela jsem, že máme ještě hezkých pár let čas... Inu - uvidíme.
Jinak ale příběh i pointa o znečištění je velmi uvěřitelná, opravdu se mi líbí, jak lze důrazně, leč nenásilně demonstrovat, jak velký může mít dopad.
Těšíme se na další díly, já i dcera:-)

Klarkare
Klarkare
18.10.2021 5 z 5

Jednoducho nádhera.

Aninka36
Aninka36
09.10.2021 4 z 5

(SPOILER) !!!SPOILER!!!
Dobrá knížka ale nechápu jak si Alea mohla myslet že Lenox je její bratr vždyť měl jiné schopnosti a vypadal podle popisu celkově jinak.
Jinak dobrá knížka s poutavým a napínavým příběhem.
Obdivuju jak si vymyslela ten podvodní svět.
DOPORUČUJI :)

Marie893
Marie893
27.04.2021 5 z 5

Stejně jako první díl:je to skvělá knížka.

Hubob
Hubob
16.02.2021 5 z 5

je super čtu tuhle knihu ve VŠECH volných chvílích

Tialexa
Tialexa
25.01.2021 5 z 5

Druhý díl je také skvělý musí být úžasné plavit se po moři bez dospělých se svými vstevníky.

Knihomilka19
Knihomilka19
08.12.2020 5 z 5

Prostě boží

ElessaRiverbow
ElessaRiverbow
10.09.2020 4 z 5

Podle mě rozhodně slabší díl než ten předchozí. Myslím, že autorka to "trochu" přehnala s romantikou. Celkově mi připadalo, že se většina děje točila kolem vztahů, hlavně mezi Aleou a Lennoxem, a možná proto mi knihu přečíst trvalo tak dlouho. Postavy jsou sympatické, jen se někdy chovají mimo svůj věk - v některých situacích až moc dospěle, v jiných jako malé děti. I přesto všechno jsem si rereading moc užila. Velmi se mi líbí, jak je to vymyšlené - rody mořských lidí (ty hlavně), mořské tvory a spoustu dalšího.

Cynickýholub
Cynickýholub
09.08.2020 4 z 5

Druhý díl se, del mého názoru, rozhoupával celkem pomalu, ale opět z pohledu mého mladšího já musím říct, že to bylo skvělé. Nevím, jak bych reagovala, kdybych si to četla teď, pravděpodobně ne takto, každopádně ačkoliv to nebyl zrovna jeden z nejlepších dílů, i tak jsem si v něm našla svoje.

blackoutzuzi
blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Druhý díl série o Alee, dívce vody, který mě sice nebavil tolik jako první díl, i přes to ale v sérii hodlám pokračovat, protože se mi celý námět moc líbí a myslím, že mladší čtenáři musí být příběhem naprosto nadšeni :) Mám ale pocit, že příběhově byl druhý díl daleko plošší, autorka pro čtenáře přichystala poklidnější děj a postavy mě některými svými činy lehce iritovaly. Nicméně velice oceňuji autorku za důležitou myšlenku, která je pro celou sérii zásadní - problematika znečištění moří a to, jak my lidé dokážeme přírodě škodit.. Jste-li čtenáři, kteří mají rádi fantasy příběhy - vřele vám tuto sérii doporučuji, především pak dívkám :)

Elka252
Elka252
19.03.2020 5 z 5

Nádherná a originální knížka.....Opravdu úžasná.

katka477
katka477
22.10.2019 5 z 5

Hezky se čte. Má napínavý děj.

cihla005
cihla005
29.09.2019 5 z 5

(SPOILER) Jako čtenářský deník jsem si vybrala Alea dívka moře. Kniha vypráví o Alee a jejích kamarádech Sammim, Lenoxovy, Benovy, Tess. Alea od jedenácti let vyrůsta bez maminky, je narozená v moři jako máma, která záhadně zmizela. Všechno se odehráva na lodi Cruis kde plujou nějakou dobu po moři. Jednoho dne si Alea prohlížela moře a jeho záhadné barvy. Byla zamilovaná do Lenoxe, ale nemohla mu to říct. Když se jednoho dne všichni na lodi až na Lenoxe, který se nemohl vody ani dotknout, šli prozkoumat moře. Nebylo zrovna nejčistší a nejbezpečnější. Uvidí tam potápěče, kteří vlévali něco černého do moře. Snažili se, aby je nikdo z nich neviděl, ale to se nestalo. Začali je pronásledovat, ale přes vodu nebylo moc vidět. Alee bylo hrozně divně už nemohla skoro plavat a ani dýchat. V tu dobu do vody skočil Lenox, který jí zachránil a pomohl na loď. Potápěčů se, ale nezbavili. Když už k nim vlezli na loď začali jim vyhrožovat, ale Lenox udělal něco co nikdo z jeho kamarádů netušil. Vymazal potápěčům paměť a přikázal jim odejít. Alee došlo, že je něco celou dobu spojovalo, že nebylo náhodou, že jim máma zmizela ve stejnou dobu. Po několika dnech jim, ale začalo docházet jídlo a peníze. Co se všechno stane a jestli má Alea něco společného a Lenoxem to si přečtěte. Kniha se mi líbila byla hodně zajímavá a vybrala jsem si asi to nejzajimavější.

Strážkyně-žab
Strážkyně-žab
24.02.2019 5 z 5

Kniha byla stejně čtivá a úžasně pohlcující jako ta předchozí. Není co dodat. DOPORUČUJI!

Elulilinka1
Elulilinka1
11.11.2018 5 z 5

Opět skvělá kniha a už se těším na další díl!!!

SknihouVrukách
SknihouVrukách