Ale já se tu narodil

Ale já se tu narodil https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14262/ale-ja-se-tu-narodil-povidky-14262.jpg 3 4 2

Kniha přináší soubor devíti reflexivních povídek odrážejících některé aspekty životní reality bývalého východního Německa. Hrdinové Sanderových příběhů jsou většinou lidé žijící v nudných, stereotypních podmínkách. Doléhá na ně nedostatek příležitostí k sebeuplatnění, ale i apatie a lenost. Většinou se ani nepokouší něco měnit. Ztělesněním tohoto fenoménu může být například nezaměstnaný muž, který tráví dny překonáváním rekordu v délce pozorování moře. Zbytečnost a absurdnost jeho počínání koresponduje i s obsahem dalších povídek a dotváří tak rozporuplnou atmosféru společnosti, která prošla zásadním politickým zvratem.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Větrné mlýny

Ich aber bin hier geboren , 2002

Lenka4
02.01.2023 2 z 5

Chladné jako Baltské moře, neradostné, deprimující prostředí i postavy. Nezáživná četba.

Koka
16.04.2016 2 z 5

Malinko mi to připomnělo Šabacha a jeho texty o dětství či mládí v socializmu. Ovšem Sanderovy postavy jsou spíše ukotvené ve vesnici či zapadlém regionu a jeho příběhy postrádají alespoň náznak humoru nebo optimismu. Deziluze, prostřednost, nezájem - to jsou základní postoje jeho postav. Jako reflexe vytřízlivění z kocoviny po sjednocení - ano, jako čtenářský zážitek - spíše ne.

povídky německá literatura

Gregor Sander
německá, 1968
2015  77%Zimní ryby
2017  74%Co by bylo
2004  55%Ale já se tu narodil
2023  73%Všechno udělat správně

Kniha Ale já se tu narodil je v