Ale co kdyby

Ale co kdyby https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221823/mid_ale-co-kdyby-lPy-221823.jpg 2 19 5

Verše sbírky Ale co kdyby nejsou žádné juvenilní miniatury, právě naopak: svým rozsahem, kompozicí a rytmickou gradací svědčí o zdravém autorském sebevědomí, které nepokukuje po tom, co by kde mohla z cizí poezie vstřebat, ale jasně říká: „Tady jsem já, toto je můj názor, takto svět vidím já.“ V knize nenajdeme jemnou dívčí lyriku, ale poezii reflexivní, hodnotící, skoro by se dalo říci až sumarizující. Jeden z nejvýraznějších básnických debutů poslední doby. Je to jednoduché nakonec. Nikdo nemůže za nic ale všichni za to, že umírají velryby. A bude se to točit, ach, ano, bude se to dál točit. Absurdní situace se vznáší ve vzduchu i ve vodě, ty mezi nimi vybíráš a obratně je lapáš – vzniklými tělesy hážeš po ostatních.... celý text

Literatura česká , Poezie

Vydáno: , Dybbuk

Kopretina
21.02.2024 1 z 5

Neoslovilo mě to. Jedna hvězda za poslední báseň, tomu jsem trochu porozuměla a vzpomněla si na mládí.

ještěrka38
18.02.2024 odpad!

Tak toto je za poslední dobu fakt pro mě odpad.. Knihu jsem si vybrala jen proto, že se mi hodila do výzvy. Tohle nemá s poezií nic společného. Věty, které ani nedávají smysl, myšlenky, které může napsat každý a toto se považuje za poezii?? Hrozné!!!

jiri77
15.01.2024 4 z 5

Mě se to líbilo a sedlo mi to. Jsem rád ,že máme nadějné mladé básníky.

Mackenzie214
27.05.2017 5 z 5

Hluboká slova hluboké duše. Krásné metafory k tomu.
Mně se líbila.

atomas
26.12.2014 odpad!

Trapná exhibice přespříliš sebevědomé dvacítky, pardon. ...a ta anotace je také slušný blábol.

prvotina

Ester Fischerová