Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/bmid_alchymista-zdB-413.jpg 4 7306 960

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová , Romány , Duchovní literatura

Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

Zedbernik
10.10.2014 5 z 5

Moc pěkná knížka. Knihu jsem si posléze přečetl i v angličtině, vhodné pro middle intermediate čtenáře.

hrechaniuk
07.10.2014 5 z 5

Úžasná kniha, pohádkový příběh, neobyčejný autor a mnoho podnětů k zamyšlení. Samotný příběh je takovou pohádkou, ze které však vyplývá důležitá poučka, že nic není zadarmo, a že za vše se musí platit. Taky že to nejcennější máme častokrát přímo pod nosem, tam, kde to nehledáme. Jedná se rozhodně o příběh, který lze číst opakovaně a objevovat v něm stále něco nového. 5*

Jana_Z
06.10.2014 5 z 5

Kouzelný příběh, který zbavuje strachu.

Wamann
24.09.2014 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, krásně popsaný lidský příběh (život), ne vždy je vše jednoduché je třeba si projít zkouškami, když člověk něco chce, nic nepřijde samo, přečtěte si, duše člověka je tady, aby se něco naučila.

alef
23.09.2014 5 z 5

Nebojme se jít za svým snem, sledovat svůj osobní příběh, hledat znamení, která nám jsou posílána, žít podle toho, jak to cítíme, nezavírat oči před šancemi, které se nám nabízí. Život máme ve svých rukou a je jen na nás, jak s ním naložíme.

Takhle nějak je možné shrnout poselství této pohádkově krásné knihy, co ve vás zanechá, záleží jen na vás:

"Život je zajímavý právě pro tu možnost uskutečnit nějaký sen."

Pawlisman
16.09.2014 5 z 5

Dílo mi přijde krásné a připomíná mi jinou legendární knihu - Malého prince. Netřeba více říci - doporučuji tento strohý, ale silný příběh každému.

rejka79
15.09.2014

Jediná kniha, která mě od P. Coelha oslovila. Psaná jednoduše, ale má přesah. Určitě stojí za to.

lukazsss
10.09.2014 5 z 5

Skvělá kniha, ty co ji nenávidí a schazují, tak asi nemají dostatečného ducha :) Příběh je plný krásných myšlenek a kniha se nečte, ta se vstřebává.

Nelly
02.09.2014 3 z 5

Možná proto, že jsem knihy s podobnou tématikou četla ještě před sametovou revolucí, kdy jich bylo pomálu a hodně jen v opisech, mne myšlenky zde obsažené zase tak neuchvátily - prostě poselství zde obsažené pro mne nebyl žádný velký objev. Četla jsem pro mne osobnější poselství... Ale věřím, že pro mnoho lidí, kteří se s podobnou duchovní tématikou setkávají poprvé, to může být osobní bomba...

Terka Č.
29.08.2014

Příjemná kniha, možná se k ní ještě někdy vrátím.

niika
28.08.2014 4 z 5

Myslím, že bez debat jde o filozofickou knihu, která by nás měla dovést k zamyšlení se nad vlastním životem. Pro toho, kdo v knize hledá poutavý příběh nebo vytříbený a originální jazykový styl, se může kniha zdát málo zajímavá. Ten, kdo rád čte knihy k zamyšlení, bude nadšen. Nelze se ubránit přirovnání k Malému princi. Ovšem Alchymistu jistě nikdo nebude označovat za pohádku. Taky mě překvapilo, že originál je již z roku 1988, ovšem boom u nás nastal až v posledních letech.
"když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil"... jo, kdyby to tak bylo. Doporučuji jako audioknihu.

AdélkaÁďa
03.08.2014 4 z 5

Knížka se mi velice líbila. Chybělo mi v ní nějaké větší drama a napětí, ale myslím si, že jsem z ní plně pochopila to, že si každý má jít za svým snem, ať to stojí cokoliv. Musím se přidat k ostatním již od začátku mi to připomínala Malého prince.

babička A
29.07.2014

Alchymista je kniha fantastická a opravdu inspirující a dobrá k zamyšlení. Připomíná vskutku !Malého Prince Další knihy / Valkýry, Seděla ..., a další / od autora mne nijak zvlášt nezaujaly. Je to souhrn myšlenek vymykajících se mému zájmu. Jsou myšlenkově obdobné a plné mystična. Přestože jsou čteny po celém světě tak mne / i když mně abstrakce nejsou cizí / neuspokojily. K pochopení autora je dobré přečíst obsáhlý životopis " Mág". Autor F.Morrais.

mirka8861
17.07.2014

Alchymista je filosofická kniha - k zamyšlení nad smyslem lidského života. Se zájmem jsem si pččetla i další díla spisovatele Paola. Coelha.

koubin007
26.06.2014 2 z 5

něco jako Carlos Castaneda - Učení Dona Juana...promění se v Havrana, nebo vítr a pak jde hledat svůj Osobní příběh na LSD - díky neni to můj šálek čaje. Čekal jsem mnohem víc!

avi.czech
22.06.2014

Skoro všichni tuhle knihu chválíte. Nezlobte se na mě, ale já nevím proč. Příběh mi přišel nudný a nezajímavý.

jaja10
16.06.2014 5 z 5

Mně se knížka moc líbila a tak už jsem ji četla několikrát.....

Rocker007
15.06.2014 5 z 5

Putování za pravdami života. První dílo od Coeliho, co jsem četl a velmi mě překvapilo a naladilo. Skutečně inspirující čtení.

panPetr
09.06.2014

Krasny pribeh,ktery me oslovil a s chuti jsem hltal obsah po velkych douskach a cekal jak vse dopadne,Musim priznat ze tento pribeh nuti k zamysleni a pozastaveni nad zivotem a sny,ktere jsou v kazdem znas at nikdy neuskutecnene ci naopak.

E_Lan
01.06.2014 4 z 5

Na první pohled docela hluboké čtení, které mě na konci trochu zklamalo. Čekal jsem větší a zajímavější pointu. Jinak ale po celou dobu zábavné a přitom velmi vážné čtení. Několik pohledů na svět a život stojí za to si vzít i na tu svoji cestu...

brazilská literatura

Paulo Coelho