Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104962/bmid_alchymista-ITC-104962.jpg 4 7312 961

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

E_Lan
01.06.2014 4 z 5

Na první pohled docela hluboké čtení, které mě na konci trochu zklamalo. Čekal jsem větší a zajímavější pointu. Jinak ale po celou dobu zábavné a přitom velmi vážné čtení. Několik pohledů na svět a život stojí za to si vzít i na tu svoji cestu...

pajatp
28.05.2014 5 z 5

mně se kniha moc líbila :-) když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil...

LPG
24.05.2014 4 z 5

Husí kůže a mráz po zádech, který přejel po dočtení strany 186 se nedá zapomenout. Neuvěřitelný zážitek. Díky

fereny
16.05.2014 5 z 5

Pohádkově kouzelná kniha o tom, že každý z nás má možnost žít tak, jak si přeje. Myšlenky se v ní sice opakují, tím ke mně ale pronikaly hloub. Opakování působilo na můj klid duše trochu jako modlitba.

V něčem trochu podobná Malému princi.

Looka2
10.05.2014 2 z 5

Pohádka tisíce a jedné noci...

SuperFrankie
30.04.2014 5 z 5

'A v čem se zmýlili jiní alchymisté, ktěří hledali zlato a neuspěli?'
'Pořád hledali jenom zlato,' odpověděl jeho společník. 'Hledali poklad svého Osobního příběhu a nepřáli si ten Příběh prožít.'

Přijde mi, že hodně čtenářů Alchymistu nechápe. Spousta z vás bude hledět na literární kvality a příběh, a přitom o to v knížce vůbec nejde! Jde hlavně o myšlenku, že každý má osud ve svých rukou a je středobodem svého vlastního Vesmíru. Zkuste se do té myšlenky pohroužit a vstřebat jí. Pak se vám Alchymista začne líbit.

Baarbucha
25.04.2014 5 z 5

Velmi pěkný příběh, hodně moudrých slov a člověk si z toho může hodně vzít do života.

l.ennca
14.04.2014 5 z 5

Skvělé dílo!

Er.es
04.04.2014 5 z 5

Kniha do života. Když je vám úzko, stačí si přečíst pár stránek. Jedna z mých oblíbených, čtená mnohokrát. Skvělý příběh o hledání pokladu...

lara25
01.04.2014 5 z 5

Nádherný, dobře čtivý příběh. Nezklamal. Jde o kouzelnou cestu po které putujeme životem i my. V této malé knížce naleznete spousty nádherných myšlenek, které Vás probudí do života. Paolo Coelho je mistr slova. Do zdánlivě jedoduchého pohádkově laděného příběhu vložil spousty nádherných životních pravd.

krabat
31.03.2014 5 z 5

Krasna kniha plná naděje a lásky doporučuji i audioknihu skvělý Lukaš Hlavica

Kateriska
28.03.2014 4 z 5

Alchymistu jsem dostala k Vánocům od mé mamky, která si myslela, že mě tato kniha bude opravdu bavit. Je to filozofické dílo, plné úžasných lidských myšlenek. Ale, že bych z toho byla zase tak moc "odvázaná", to se říct nedalo. Kniha je celkem krátká, ráda bych příběh trochu rozvinula. Také by se nedalo říct, že by mi hlavní postava přirostla k srdci. Nebudu moc kritizovat, dávám zasloužené čtyři hvězdičky. Rozhodně to není kniha, která sedne každému. Je pro náročnějšího čtenáře. Udělejte si názor sami :-)

Sofie45
25.03.2014 5 z 5

Mně se kniha líbila. Jednoduchý děj spoután do víru hlubokých pravdivých myšlenek...
Myslím, že se jedná o knížku, která má především inspirovat na cestě životem a povzbudit čtenáře, když na ně padnou chmury a v mém případě to tedy splnila, nezklamala mě. Z těch pravd bylo moje nitro uneseno a já se usmívala napříč tělem i duší, ačkoli jsem spoustu z nich již znala...ale ono je prostě pěkné si je připomenout a ještě lepší, když jsou podané prostřednictvím tak jednoduše krásného příběhu.
Za mě rozhodně palec nahoru! :)

pifffka
18.03.2014

Všechno si člověk musí vybojovat, všechno si musí zasloužit, samo nic nepřijde. Možná tím, že už mám "odžito" mě kniha nijak neuchvátila. I když opakovat moudré myšlenky je neustále třeba a je třeba to činit i různými způsoby, aby si mohl každý vybrat, co je mu nejbližší.

dva.v.1
07.03.2014

opravdu jen trošku více rozvedená jedna z pohádek Šeherezády.

Eliz aveta
23.02.2014 5 z 5

Kdo ví, co hledá, najde v této knize mnoho poučného.

lesumir
23.02.2014 5 z 5

Za noc přečteno. Kniha velmi kouzelná. Coelho způsobem sobě vlastním na příběhu Santiaga ukazuje, že život je i o něčem jiném, než si třeba myslíte.

k009
22.02.2014 3 z 5

Po dlouhé době jsem četl pohádku :) Musím přiznat, že na základě recenzí a mediální chvály jsem od téhle knihy čekal mnohem více, než jsem si z ní odnesl. Na jednu stranu je to poutavý příběh, který v sobě nese určitě poselství. Každý by měl jít svému stěstí naproti, protože na něj rozhodně nečeká. Na druhou stranu mně připadalo, že různých znamení a mouder bylo v knihe až moc. Pěkný byl závěr. Jednou se ke knize vrátím a třeba ji pojmu jinak. Zatím je to na tři hvězdy.

Ravabi
19.02.2014 5 z 5

Takový pohádkový příběh plný moudra a jakémsi pocitu, že přeci jen něco je mezi nebem a zemí. :) Od Paula C. se mi nejvíce líbil právě alchymista. Žádné složitosti, hezké zpracování- přečetla jsem ji jedním dechem s neustálím úsměvem na rtech. :)

Pišingr
16.02.2014 2 z 5

Trochu příliš "polopatě" podán návod na štěstí... pardon, Štěstí s velkým Š, kdyby to někomu nedocházelo.